מיונים בגישה שונה - מה מצפה לכם?

תהליך המיון של מכון גישה שונה מורכב מכמה סוגי מבחנים:

מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים

מבחנים קוגניטיביים שכוללים שאלות בנושאים חשיבה כמותית, חשיבה מילולית, חשיבה מרחבית ועוד. לרוב מדובר במבחנים אדפטיביים (כלומר, רמת השאלות עולה אם עניתם נכון, ויורדת אם טעיתם). המענה על השאלות במבחנים הפסיכוטכניים מוגבל בזמן, ולכן, כדי להצליח במבחן תצטרכו לפתח שליטה טובה בחומר, לדעת לתכנן את הזמן שלכם נכון ולהיות מיומנים בעבודה בתנאי לחץ. מבחנים אלו אורכים בין שעה לשעתיים.

בהמשך העמוד נציג כמה שאלות לדוגמא מהמבחנים הפסיכוטכניים כך שתבינו טוב יותר מה מצפה לכם. אם אתם מעוניינים בחוויה קצת יותר שלמה, אפסו את השעונים והתנסו במבחן לדוגמא שהכנו לכם.

מבחן אמינות 

מבחן הבודק יושרה ואמינות בתחומים כגון מוסר עבודה, יחסים בין-אישיים, צריכת סמים אלכוהול ועוד. במבחן מנסים להפעיל לחץ על הנבחנים, כדי שיענו בכנות, באמצעות הגבלת זמן המענה לכל שאלה והופעה של התראות על המסך (למשל "זמן המענה איטי מהרגיל"). כדי לעבור את מבחן האמינות חשוב לדעת איך הוא "עובד" ומה הרציונל שעומד מאחורי השאלות השונות בו. מבחן זה נמשך לרוב בין חצי שעה לשעה.

מבחני אישיות 

מבחני האישיות נועדו לבחון תכונות, נטיות וכישורים שעשויים להשפיע על מידת ההתאמה שלכם לתפקיד המוצע ולסגנון העבודה בארגון. יש כמה סוגים של מבחני אישיות: מבחן רוזנצוויג, מבחן השלמת משפטים, שאלון אישי, מבחן אישיות ממוחשב ועוד. יחד הם יוצרים פרופיל אישיותי מקיף של כל מועמד ומועמדת, ובכך מסייעים לקבל החלטה אם הם ממשיכים בתהליך או לא. בסך הכול, מבחני האישיות נמשכים שעה עד שעתיים.

ריאיון אישי

ריאיון עם פסיכולוג או פסיכולוגית מטעם גישה שונה, שמטרתו לבחון לעומק את התאמתכם למשרה. בריאיון תישאלו על ההיסטוריה התעסוקתית שלכם, על התכונות העיקריות שמאפיינות אתכם (לחיוב ולשלילה), על הסיבות שבגינן אתם רוצים להתחיל בתפקיד חדש וכו'. את תשובתיכם תתבקשו לבסס באמצעות דוגמאות מתפקידים קודמים. הריאיון לרוב נמשך בין 40 דקות לשעה.

דינמיקה קבוצתית

במסגרת מבחן הדינמיקה הקבוצתית תקבלו, לצד מועמדים נוספים לתפקיד, משימות שתתבקשו להשלים יחד כקבוצה. מה שנבחן כאן הוא כמובן היכולת שלכם לעבוד בתוך צוות, וכדי להצליח במבחן תצטרכו לשמור על האיזון העדין שבין לקחת חלק פעיל במבחן, ואולי אפילו להוביל מדי פעם, לבין היכולת לתת מקום וקרדיט גם למשתתפים אחרים. בדרך כלל מבחן זה אורך בין שעה לשעתיים.

מבחן דואר נכנס

מבחן מיוחד המיועד למועמדים לתפקידי ניהול. המבחן מדמה יום עבודה עמוס במשרד, ובמהלכו תצטרכו להשלים סדרה של משימות שמאפיינות את התפקיד שאליו אתם מתמיינים, ותוך כדי להתמודד עם הפרעות יזומות מצד הבוחנים. מטרת המבחן היא לבחון יכולות ניהוליות כמו ניהול זמן, חלוקת קשב, קבלת החלטות בתנאי לחץ ועוד. בסוף המבחן תהיה לכם שיחה עם פסיכולוג או פסיכולוגית של גישה שונה. בסך הכול, המבחן נמשך שעתיים.
 

כמה פרטים חשובים על המיונים:

  • הרכב המבחנים משתנה בהתאם למשרה ולחברה שאליהן אתם מתמיינים. מומלץ לוודא עם מכון המיון אילו מבחנים צפויים לכם.
  • יום המיונים נמשך כשש שעות. לעיתים הוא מתקיים בצורה מרוכזת במכון גישה שונה (ברמת גן) ולעיתים הוא מתחלק כך שחלק מהמבחנים נעשים מהבית וחלק מהמכון.
  • לרוב, המבחנים שנעשים מהבית הם המבחנים הפסיכוטכניים ומבחני האישיות. חשוב לציין שעל מצלמת המחשב לפעול לאורך המבחנים כולם.
  • כל הציונים של מבחני המיון ישתקללו לכדי ציון הערכה כללי שתישלח למעסיק הפוטנציאלי שלכם. משקל כל ציון עשוי להשתנות בהתאם לדרישות המעסיק ולתפקיד שאליו אתם מתמיינים.

שאלות לדוגמא מהמבחנים הפסיכוטכניים

אנלוגיות

מצאו את צמד המילים המקיים את אותו הקשר כמו הצמד הנתון:

שאון : דומייה

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

הסבר:

שאון (רעש רב) ודומייה הן מילים בעלות משמעות הפוכה. באותו האופן, גם שקדן (אדם חרוץ) ובטל (אדם שאינו חרוץ) הן מילים בעלות משמעות הפוכה. לכן זו התשובה הנכונה.

לשם ההסבר נעבור גם על יתר התשובות:

תשובה 1 שגויה: שעון וגומייה הן לא מילים בעלות משמעות הפוכה. גומייה היא אחד מחלקי השעון.

תשובה 2 שגויה: אובך וערפל הן מילים בעלות משמעות דומה ולא הפוכה. אובך הוא הימצאות ריכוז של גרגירי אבק באוויר וערפל הוא הצטברות של אדים רבים באוויר.

תשובה 3 שגויה: גם ארגמן ובורדו הם לא מילים בעלות משמעות הפוכה. אלו שני גוני צבע דומים.

 

סדרות

מצאו את המספר המתאים להשלמת הסדרה:

? | 384 | 192 | 48 | 8 | 1

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

הסבר

בסדרה זו, במעבר מאיבר לאיבר מתבצעת פעולת כפל. כל איבר מוכפל במספר שקטן ב-2 מהמספר שבו הוכפל האיבר שקדם לו:

8 = 8 * 1

48 = 6 * 8

192 = 4 * 48

384 = 2 * 192

כפי שאפשר לראות, הצעד הבא הוא להכפיל את 384 ב-0. תוצאת הכפלתו של כל מספר ב-0 היא 0 ולכן זו התשובה הנכונה.

 

 צורות בשורה

 בחרו את הצורה המתאימה ביותר להשלמת הסדרה:

 

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

הסבר

בכל איבר בסדרה יש ריבוע לבן וריבוע שחור שנעים בין פינות הריבוע (פרט לאיבר השלישי).

הריבוע השחור זז מפינה אחת לאחרת נגד כיוון השעון, ולכן נצפה כי באיבר החסר יופיע הריבוע השחור בפינה השמאלית העליונה.

הריבוע הלבן נע באלכסון מהפינה הימנית התחתונה לפינה השמאלית העליונה (או לפי כיוון השעון, בכל פעם מדלג על פינה), ולכן נצפה כי באיבר החסר יופיע בפינה הימנית התחתונה.

אם כן, זו התשובה הנכונה:

 

הערה: אפשר להניח כי באיבר השלישי הריבוע השחור מסתיר את הריבוע הלבן.

 

על מכון גישה שונה

מכון גישה שונה מציע שירותי הערכה והשמה לחברות מקומיות ובינלאומיות מאז 1995. ההתמחות של המכון היא במיונים לתפקידי ניהול. בין היתר, המכון עבד עם בנק הפועלים, רפאל, צים, אמדוקס, אל על, קסטרו, שיכון ובינוי ועוד.

אפשר ליצור קשר עם מכון המיון בוואטסאפ במספר 054-6951458.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.