מיונים בגישה שונה

יום המיונים במכון בגישה שונה אורך יום שלם ומורכב משישה חלקים עיקריים:

  • מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים ממוחשבים שתכליתם היא לבדוק את מידת התאמתכם לתפקיד שאליו אתם מועמדים, ועל כן הדגשים בהם משתנים ממועמד למועמד. המבחנים כוללים שאלות בנושאים חשיבה כמותית, חשיבה מילולית, חשיבה לוגית, זריזות ודיוק, מבחני צורות ועוד. אחת ההתמודדויות המרכזיות במבחנים נובעת מכך שהמבחנים מוגבלים בזמן, מה שמחייב שליטה טובה בחומר, תכנון זמן מוקדם, יכולת לעבוד בלחץ וכדומה.    
  • מבחן אמינות - מבחן הבודק יושרה ואמינות בתחומים שונים: מוסר עבודה, יחסים בין-אישיים, רישום פלילי, צריכת אלכוהול ועוד. במבחן יש שימוש בגורמי לחץ (הגבלת זמן המענה לכל שאלה, הודעות המופיעות על הצג ומעירות על מענה איטי וכו'), שתכליתם לגרום לנבחנים לחשוף מידע שייתכן שהיו בוחרים שלא לחלוק בנסיבות אחרות. 
  • מבחני אישיות - מבחנים שנועדו לבחון תכונות, נטיות וכישורים שעשויים להשפיע על מידת ההתאמה שלכם לתפקיד המוצע ולסגנון העבודה בארגון. המבחנים נערכים במחשב ובכתב, והם עשויים לכלול מבחני ציור, כתיבת סיפורים, השלמת משפטים ומענה על שאלון.
  • ריאיון אישי - ריאיון עם פסיכולוג שמבקש להעריך את מידת התאמתכם לתפקיד ולארגון. בריאיון תידרשו לענות על שאלות הנוגעות להיסטוריה התעסוקתית שלכם, לתאר מצבים מורכבים שאיתם התמודדתם כמנהלים, לנקוב בתכונות אישיות חיוביות ושליליות ועוד.
   הביאו בחשבון שלנוכח משבר הקורונה והחובה לשמור על ריחוק חברתי הריאיון שתעברו יהיה ריאיון מצולם, ולפיכך רצוי שתהיו מוכנים לאתגרים הייחודיים שמציב ריאיון שכזה. 
  • דינמיקה קבוצתית - בשלב זה תעברו מספר משימות קבוצתיות יחד עם מועמדים נוספים במטרה לבחון את יכולות העבודה שלכם בצוות והיכולת שלכם להוביל (במידה ואתם מתמיינים לתפקיד ניהולי).
  • מבחן דואר אקטיבי - תרגיל המיועד לתפקידי ניהול בכירים. בתרגיל תידרשו להתמודד עם מספר רב של משימות וסיטואציות, וייבחנו בו יכולות שונות, כגון ניהול זמן, חלוקת קשב, קבלת החלטות בתנאי לחץ ועוד. 

מידע נוסף על המיונים

 • כל חלקי המיונים יחד (מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אישיות, מבחן אמינות, ראיון ודינמיקה קבוצתית) משתקללים להערכה הנשלחת למעסיק. משקלם של החלקים מותאם לדרישות המעסיק והתפקיד.
 • חלק מן המועמדים מוזמנים ליום מבחנים מקוצר ללא דינמיקה קבוצתית.
 • לתפקידי ניהול בכירים ייתכן גם תרגיל דואר אקטיבי בנוסף לשאר החלקים.

על אודות גישה שונה

מכון גישה שונה מתמחה במיון ובהשמה של בכירים ובהערכת מנהלים. המכון פועל משנת 1995, ובלקוחותיו אפשר למצוא את החברות הגדולות במשק. בין השאר: סלקום, פרטנר, פלאפון, בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט, שטראוס, תנובה, שופרסל, מכון ויצמן, צים, אסותא, קסטרו, יס, יוניליוור, ארקפה, הוט ועוד.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.