היחידה הרב ממדית - עתיד הלחימה בצה"ל 

קחו יחידה קרבית חדשה, תכניסו לתוכה לוחמי סיירות חי"ר, לוחמי שריון, טייסי קרב, כלבני עוקץ, לוחמי קומנדו ואנשי מודיעין ותקשוב - ותקבלו את היחידה הרב ממדית (יחידה 888), שגם זכתה לכינוי המסתורי "יחידת רפאים". יחידת רפאים היא יחידה קרבית חדשה וראשונה מסוגה שהוקמה בשנת 2019 ושמה לה למטרה ליצור שיטת לחימה חדשנית ועתידית, המשלבת יכולות שונות של הצבא.

היחידה נחשבת ל"מעבדת הניסויים של צה"ל", והיא הראשונה שמנסה טכנולוגיות צבאיות חדשות שצה"ל שוקל להכניס ללחימה. היחידה עובדת עם מגוון גדול של יכולות ואמצעים חדשים כמו רובוטים, רחפנים ואמצעי תקיפה מתקדמים, ואף מפתחת בעצמה תו"ל (תורת לחימה) ויכולות חדשות במטרה להעביר אותן לצבא כולו. במילים אחרות, כל מה שקורה בה - יקרה בכל הצבא בעוד שנים ספורות. יש אף תרגיל יחידתי בשם "אבן דרך", שבמהלכו מנסים לוחמי היחידה את כל הכלים החדשים ביותר בצה"ל! 

מלבד פיתוח שיטות ויכולות צבאיות, היחידה עוסקת בפעילות מבצעית מיוחדת בכל הגזרות ובכל תוואי השטח, כולל פעילויות איתור, חשיפה והשמדה. למרות שהיא עדיין יחידה קטנה וחדשה, היא כבר זכתה להצלחות מבצעיות רבות, גם במלחמת חרבות ברזל. 

היחידה מחולקת למספר פלגות, לכל אחת מהן תחום עיסוק אחר:

  • כוח פשיטה והסתערות - כוח המיועד להשמדת מטרות טרור בעומק שטח האויב.
  • כוח הניסויים והיכולות - הלוחמים בכוח זה מתנסים באמל"ח חדשים כדי להבין לאיזו חטיבה או יחידה בצה"ל הם עשויים להתאים.
  • כוח חשיפה-תקיפה - כוח המשלב שיתוף פעולה בין רחפנים ואמצעים טכנולוגיים לבין כוח חי"ר, במטרה לחשוף מטרות ולתקוף אותן בחוכמה.


ואם תהיתם - ללוחמי יחידת רפאים כומתה אדומה!

היחידה עלתה לכותרות במהלך מלחמת חרבות ברזל, כשכוח שלה מצא מזוודות עם חמישה מיליון שקלים במזומן בביתו של בכיר חמאס ברצועה.


היחידה הרב ממדית - תנאי קבלה

יש שני מסלולים שיכולים להוביל אתכם לתפקיד לוחמה ביחידה הרב ממדית:

גיוס לחטיבת חי"ר

הדרך המרכזית להגעה ליחידה היא דרך גיוס לאחת מחטיבות החי"ר ומעבר של גיבוש יח"טיות (יחידות חטיבתיות). כדי להתקבל לחטיבות החי"ר עליכם להיות בעלי פרופיל 82, ו-BMI בין 32-17. בתחילת הטירונות תוכלו לבקש להשתתף בגיבוש שאורך שלושה ימים. הגיבוש משלב חלק פיזי, הכולל זחילות, ריצות, סחיבת אלונקה וכדומה, וחלק קוגניטיבי, הכולל מבחני היגיון, מבחנים פסיכוטכניים, שיחות אישיות ומבדקי מנהיגות. 

חלק מהלוחמים שיעברו את הגיבוש בהצלחה יאותרו ויתקבלו ליחידת רפאים. כמות הלוחמים משתנה ממחזור גיוס למחזור גיוס, ובכל פעם מאתרים לוחמים דרך חטיבה אחרת - כלומר, הגיוס ליחידה תלוי גם במזל. 

סיום גיבוש עילית וקבלה לשבוע ראיונות

דרך נוספת להגיע ליחידה היא דרך גיבוש ליחידת עילית. ראשית, תצטרכו לעבור בהצלחה יום סיירות, שהקבלה אליו דורשת פרופיל 82 ודפ"ר 50. יום סיירות הוא יום אינטנסיבי שכולל שורה של משימות פיזיות לא פשוטות, לצד אתגרים מחשבתיים וחברתיים. לפי התוצאה שלכם תזומנו למיוני המשך לגיבושי עילית לסיירת מטכ"ל, שייטת, טיס או חובלים/צוללות. אם סיימתם את הגיבוש אבל לא עברתם אותו, תזומנו לשבוע ראיונות. בשבוע זה תוכלו לעבור ראיון קבלה ליחידת רפאים.


טירונות והכשרה ביחידה הרב ממדית

לוחמי היחידה עוברים טירונות 05 בבא"ח של חטיבת החי"ר שאליה התגייסו. בסיום הטירונות, הלוחמים מגיעים ליחידה הרב ממדית שבבסיס תל נוף להמשך הכשרה מקצועית שנמשכת 12 שבועות. הלוחמים עוברים הכשרה של לוחם סיירת, לצד הכשרה ייעודית לפלגה שאליה יצטרפו בשירותם הסדיר. בשל אופייה המסווג של היחידה, לא ניתן לספק פרטים רבים על מהות ההכשרה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.