מה מצפה לכם ביום המיונים באדם מילא?

ביום המיונים באדם מילא תעברו ממבחן למבחן, ובשביל להצליח בכל אחד מהם תצטרכו להיות רעננים, חדים ומוכנים להתמודד עם כל האתגרים. כדי לא לדבר באוויר, נגיד כמה מילים על מה מצפה לכם בכל מבחן:

  •  מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים אלו מקיפים נושאים רבים: לוגיקה, אנלוגיות, סדרות, מטריצות ידע כללי ועוד. גם אם חלק מהנושאים מוכרים לכם, סביר להניח שעבר לא מעט זמן מאז שתרגלתם אותם בפעם האחרונה. מה גם שבמבחנים הפסיכוטכניים, המענה על השאלות נעשה בהגבלת זמן - כך שכדי לענות על כל שאלה בזמן שהוקצב לה, תצטרכו להפגין בקיאות ברמה גבוהה בכל נושאי המבחן. 
  • מבחני אישיות ואמינות - המבחנים האלה, כמו שאפשר להבין משמם, מתמקדים יותר בהתאמה האישית שלכם לתפקיד ולחברה שאתם מתמיינים אליהם, ופחות בהתאמה המקצועית שלכם; אבל זה ממש לא הופך אותם לקלים יותר. מועמדים רבים מתקשים להבין איך חלק מהשאלות בכלל רלוונטיות לתפקיד, ולא פעם הם מתלבטים מהי הדרך הכי טובה לענות עליהן - האם כדאי להיות כנים לחלוטין, או שעדיף לנסות לקלוע למה שהבוחנים מחפשים?
  • דינמיקה קבוצתית - הרעיון של משימות דינמיקה קבוצתית, שנערכות לצד משתתפים אחרים, הוא לבחון איך אתם עובדים בתוך צוות. כדי להצליח בדינמיקה, תצטרכו מצד אחד להפגין יכולות הנהגה והובלה מבלי להיתפס כשתלטנים, ומצד שני לתת מקום גם למשתתפים אחרים מבלי שזה ייראה כאילו אין לכם מה לתרום. בקיצור, זה איזון שלא קל להשיג, במיוחד כשזה נעשה לצד אנשים זרים ותחת עיניים בוחנות.
  • ריאיון אישי - בדומה למבחני האישיות, גם הריאיון שתעברו באדם מילא יתרכז בפן האישיותי יותר מאשר בפן המקצועי. מראיין או מראיינת מקצועיים ישאלו אתכם שאלות שנועדו לבדוק אם אתם עונים לפרופיל האישיותי המבוקש בתפקיד. אם אתם רוצים לעשות רושם טוב, התשובות שלכם צריכות להיות מוכוונות ומותאמות לתפקיד, מפורטות במידה הנכונה ומצוידות בדוגמאות (כשזה מתבקש).

איך בכלל מתחילים להתכונן לכל זה?

אפשרות א' - הכנה בסיסית: ערכת אונליין למבחנים הפסיכוטכניים (אבל לא רק)

ערכת האונליין שלנו תאפשר לכם להתכונן למבחנים בצורה מובנית ומסודרת, בזמן ובמקום שמתאימים לכם. זה מה שמחכה לכם בערכה:

      •  תרגול למבחנים הפסיכוטכניים - יחידות תרגול של כל נושאי המבחנים הפסיכוטכניים: מילולי, כמותי, צורני, טכני ומבחני זריזות ודיוק (לכל נושא יש כמה תתי־נושאים). בנוסף, בערכה יש גם סימולציה מלאה של המבחנים. חשוב לציין שגם יחידות התרגול וגם הסימולציה מוגבלות בזמן, כמו במיונים עצמם. בסוף כל תרגול וסימולציה תקבלו דו"ח תוצאות עם פתרונות והסברים לכל השאלות, כדי שתוכלו ללמוד מהטעויות שלכם ולהכיר שיטות פתרון חדשות.
      • חומר תיאורטי על מבחני המיון הנוספים + סימולציה של מבחן אישיות - הערכה אומנם מתמקדת במבחנים הפסיכוטכניים, אבל כדי לתת לכם תמונה יותר מלאה של יום המיונים שלכם צירפנו לערכה גם רקע תיאורטי על מבחני המיון האחרים שצפויים לכם. בין היתר תוכלו למצוא בערכה דוגמאות למשימות דינמיקה קבוצתית, סרטון הדרכה לראיון עבודה, הסברים על מבחני אישיות שונים ואפילו סימולציה מלאה של מבחן אישיות (עם יותר מ-200 שאלות!)

מומלץ להוסיף: הכנה אונליין למבחן אמינות

מבחן אמינות נועד לדלות עליכם מידע שעלול להיות בעייתי מבחינת המעסיקים. לאורך המבחן יוצגו לפניכם היגדים המתארים סיטואציות או עמדות שונות - למשל בנושאים של שימוש בסמים, נטייה להימורים, רישום פלילי וכו' - ואתם תתבקשו לדרג את מידת ההסכמה שלכם איתם. כדי שתבינו מה באמת עומד מאחורי כל שאלה ואיך כדאי לגשת למבחן בלי לחשוף מידע מיותר, יצרנו ערכת אונליין שתספק לכם הכנה ממוקדת למבחן. בערכה תמצאו תרגול המחולק לתחומים הנבדקים במבחן, שלוש סימולציות מלאות של המבחן וחומר תיאורטי שיעמיק את ההבנה שלכם בנוגע לאופן המענה במבחן.

מתאים לכם? סמנו ✔ בתיבת המכירה.

 

אפשרות ב' - הכנה מלאה: ערכות אונליין + הדרכות אישיות לכל המבחנים

חבילת ההכנה המקיפה ביותר לכל המבחנים שצפויים לכם ביום המיון. במסגרת חבילה זו תקבלו שתי ערכות אונליין וארבע הדרכות אישיות. כל הפרטים כאן:

ערכת אונליין + הדרכה למבחנים הפסיכוטכניים

כדי שתגיעו הכי מוכנים שיש למבחנים הפסיכוטכניים תקבלו גם את ערכת האונליין שלנו למבחנים הפסיכוטכניים (כאן פירטנו מה יש בערכה), וגם הדרכה אישית של שעה וחצי עם מאבחנת פסיכוטכנית (אפשר לקיים את ההדרכה בזום או במכון, לבחירתכם). בהדרכה המאבחנת תעבוד איתכם על הנושאים שאתם פחות חזקים בהם (בהתבסס על התרגול בערכה), תענה על שאלות שאולי צצו אצלכם במהלך התרגול, ותנחה אתכם איך להמשיך להתכונן עד למועד המבחן.

ערכת אונליין + הדרכה למבחני אישיות ואמינות

ההכנה הזאת כוללת ערכת אונליין ממוקדת למבחני אישיות ואמינות והדרכה אישית של שעה עם מדריך או מדריכה מצוות המכון (בזום או במכון, לבחירתכם). בערכה תמצאו סימולציות של סוגים שונים של מבחני אישיות (שאלון ביוגרפי, מבחן השלמת משפטים, מבחן TAT), שלוש סימולציות של מבחן אמינות ויחידות תרגול המחולקות לפי התחומים הנבדקים במבחן האמינות. בהדרכה האישית המדריך או המדריכה ייתנו לכם משוב על מבחני האישיות שהשלמתם ועל אחת מהסימולציות של מבחני האמינות, ויסבירו לכם על מבנה המבחנים ועל האופן שבו מעריכים אותם.

הדרכה לדינמיקה קבוצתית

הדרכה של שלוש שעות, בקבוצה של עד שבעה משתתפים (בזום או במכון, לבחירתכם). במהלך ההדרכה תעברו סימולציה מלאה של דינמיקה קבוצתית: תקבלו סדרה של משימות שאופייניות למיונים של דינמיקה קבוצתית באדם מילא, ותצטרכו לשתף פעולה עם שאר חברי הקבוצה כדי למלא אותן. לאחר הסימולציה המדריך או המדריכה ייתנו משוב אישי לכל משתתף ומשתתפת. המשובים יינתנו בפורום קבוצתי, כדי שתוכלו ללמוד גם מההערות שיקבלו שאר חברי הקבוצה.

הדרכה לריאיון האישי

הדרכה של שעה לקראת הריאיון האישי שתעברו במיונים (תוכלו לבחור אם לקיים אותה בזום או במכון). ההדרכה כוללת סימולציה של ריאיון מול מדריך או מדריכה מהמכון. בסימולציה תישאלו שאלות עומק, בדומה לאלו שתישאלו באדם מילא - תתבקשו למשל לתת דוגמאות להתמודדות עם קונפליקטים במקומות עבודה קודמים, לספר על היחסים שלכם עם הממונים עליכם וכו'. לאחר הסימולציה תקבלו משוב על ההתנהלות שלכם - איזה רושם אתם עושים, איך אפשר להבליט את הצדדים החזקים שלכם, האם הדוגמאות שאתם משתמשים בהן מתאימות ועוד.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.