כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(19) קראו עוד

מה כוללת ההכנה?

 • 5 סימולציות הניתנות להדפסה והכוללות דפי סימון תשובות בדיוק כמו במבחן האמיתי.
 • משחקים אינטראקטיביים: "אלופי המספרים" - משחק מהנה לשיפור השליטה בארבע פעולות חשבון, ו"כוכבי המילים" - משחק מילים חוייתי להרחבת אוצר המילים.
 • תרגול כשרים מילוליים: משחקים לתרגול הכושר המילולי, יוצאי דופן, השלמת משפטים ועוד.
 • תרגול חשבון: בעיות חשבון מסוגים שונים וסדרות. 
 • תרגול נושאים כמותיים: מטריצות, צורות בשורה.
 • הוראות לשאלות וההסברים המפורטים בערכה כתובים בגופן גדול וקריא, מנוקדים ומיועדים לקוראים צעירים.

 

איך ערכת ההכנה אונליין תסייע לילדיכם להתכונן למבחן?

  • היא תעזור להם להתנסות בתנאי המבחן טרם המבחן האמיתי – מרבית תלמידי כיתה ב' לא התנסו במבחנים מעולם, וודאי שלא במענה על שאלות רב-ברירה. כדי שהילדים לא יתמודדו עם סיטואציית הבחינה ועם שאלות מסוג זה לראשונה בחייהם ביום המבחן עצמו, כללנו בערכת ההכנה שלנו סימולציות מלאות של המבחן הניתנות להדפסה בדיוק כמו במבחן האמיתי, שיעניקו לילדיכם התנסות מלאה בתנאי המבחן בסביבת הבית השקטה והתומכת. 
  • היא תרגיל אותם לעבודה במגבלת זמן – שלב א' של מבחן המחוננים יציג לפני הילדים מספר רב של שאלות שעליהן יש לענות בפרק זמן כולל של 40 דקות. כלומר, מגבלת הזמן תחייב את הילדים לעבוד במהירות וביעילות, ובשונה לחלוטין מאופן העבודה שאליו הורגלו בכיתות א' ו-ב'. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול וסימולציות המדמות את מגבלת הזמן הנתונה במבחן האמיתי, כך שהילדים יוכלו להתנסות במסגרת הזמן הזו, ולתרגל את מיומנויות המענה המהיר שלהם טרם יום המבחן.
  • היא תכין אותם למענה נכון בדף סימון התשובות - הילדים הנבחנים בשלב ב' מתבקשים לסמן את תשובותיהם על גבי דפי סימון תשובות ייעודיים. הסימולציות הכלולות בערכת ההכנה לשלב ב' ניתנות להדפסה וכוללות גם את דפי סימון התשובות כפי שמופיעים במבחן האמיתי. תרגול מוקדם של סימון נכון בדפי סימון התשובות עשוי למנוע שגיאות שנובעות מבלבול או מחוסר היכרות עם שיטת הסימון הזו.
  • היא תחשוף אותם לרמת המורכבות של השאלות במבחן – כדי להצליח במבחן המחוננים, יידרשו ילדיכם ליישם אסטרטגיות חשיבה גבוהות בהשוואה לאלו הנדרשות ללימודים בבית הספר. כך למשל, כדי לענות על שאלות הבנת הנקרא, יצטרכו הילדים להפגין יכולות השוואה והסקה. ערכת ההכנה שלנו כוללת אפשרות לתרגול מודרך המלווה בהסברים מפורטים שנועדו להכין את הילדים להתמודדות עם סוגי השאלות הללו.
  • היא תתרום לסיכוי של ילדיכם לבלוט ולהצליח– ההצלחה במבחן המחוננים היא לא אבסולטית אלא יחסית להישגי שאר הנבחנים. משום כך, כל סוג של היכרות מוקדמת עם נושאי המבחן ועם מבני השאלות שבו יתרמו להגברת הסיכוי של ילדיכם להצליח במבחן ביחס לאחרים שהגיעו ללא ידיעה בנוגע למה שמצפה להם, וללא היכרות מוקדמת עם החומר.
  • היא תעניק להם חוויית למידה מגוונת ומעניינת - לצד מאות התרגילים הכלולים בפרק הכמותי של ערכת ההכנה, ולצד ההסברים המפורטים הכלולים בה, מציעה הערכה משחקים אינטראקטיביים שנועדו לספק לילדים חוויית למידה מהנה - "אלופי המספרים" - משחק חשבון מאתגר הכולל אין-סוף תרגילים לשיפור מיומנות הפתרון המהיר, ו"כוכבי המילים" - משחק מילים חווייתי להרחבת אוצר המילים.

 רוצים להתנסות במשחק "כוכבי המילים"? לחצו כאן והתחילו לשחק!


מבחן מחוננים - המלצה של נועה על ערכת ההכנה של מכון נועם

"אלופי המספרים" - משחק מאתגר לשיפור השליטה בארבע פעולות חשבון


הבדלים בין ערכות ההכנה השונות לשלב ב' בכיתה ג'

   בסיסית מורחבת מורחבת + פיתוח חשיבה
חשבון 22 מבחנים 38 מבחנים 57 מבחנים
צורות 23 מבחנים 33 מבחנים 65 מבחנים
עברית 16 מבחנים 17 מבחנים 43 מבחנים
משחקי כושר מילולי 15 משחקים 15 משחקים 15 משחקים
סה"כ מבחנים 61 מבחנים 88 מבחנים 165 מבחנים
סימולציות 5 סימולציות 5 סימולציות 5 סימולציות
פירוט כוללת את כל נושאי הבחינה. כוללת מספר רב יותר של מבחנים בכל נושאי הבחינה.  כוללת מבחנים רבים בכל נושאי הבחינה ומבחני פיתוח חשיבה.
עלות הערכה החל מ-299 ש"ח החל מ-399 ש"ח החל מ-449 ש"ח
כמה פעמים ניתן לתרגל בערכה? ללא הגבלה ללא הגבלה ללא הגבלה

מהם מבחני פיתוח החשיבה?

מבחני פיתוח החשיבה הם משחקי חשיבה כמותיים, מילוליים, ויזואליים וצורניים, המבוססים על סוגי שאלות הנפוצים במבחני אינטליגנציה בארצות הברית, כגון השלמת צורות, יוצא דופן, אנלוגיות ומשפטים מבולבלים.

השאלות במבחני פיתוח החשיבה שונות משאלות ההכנה למבחן המחוננים, והן נועדו להעשיר את הילדים בתרגול מהנה ונוסף לזה הדרוש למבחן. שאלות מסוג זה מפתחות את החשיבה, ומעודדות מיומנויות חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית, הסקה מהכלל אל הפרט ועוד. מיומנויות אלו מעשירות את העולם המנטלי של הילדים בכלל, ומסייעות להם בפתרון שאלות מסוגים שונים בפרט.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.