כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא
(2) קראו עוד

מה כוללת ההכנה?

 • חדש! סימולציה מלאה: תרגול מקיף המדמה את המבחן המלא.
 • מבחנים כמותיים: סדרות חשבוניות, בעיות הספק ודרך, בעיות בחשבון
 • מבחנים מילוליים: ידע כללי, כושר מילולי, הבנת הנקרא, השלמת משפטים ועוד
 • מבחני צורות: מטריצות, אנלוגיות צורניות
 • סימולציה מלאה (למבחני הדפ"ר ולקצונה בנפרד): תרגול מקיף המדמה את המבחן המלא. 

 • מבחני אישיות: הסברים תיאורטיים + מבחן מעשי של כ-220 שאלות ודו"ח מפורט 
 • דינמיקה קבוצתית: הסבר תיאורטי על אופי המבחן 
 • ראיון עבודה: סרט של 20 דקות + הסבר תיאורטי על ראיון עבודה

 • תרגול מתוזמן המדמה את יום המבחנים
 • תרגול מודרך המלווה הסברים וטיפים לפתרון
 • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה
 • השימוש בערכה זמין מכל מחשב ודפדפן
 • ניתן לתרגל 24/7

עליכם לעבור גם מבחן אמינות ממוחשב? בזמן רכישת הכנה אונליין למבחני הדפ"ר תוכלו לקבל במחיר מוזל ערכת אונליין למבחן האמינות הממוחשב.

הערכה כוללת הסברים מפורטים על מבנה המבחן, על התחומים השונים שנבדקים בו (יחסים בין-אישיים, ציות לכללי בטיחות, צריכת אלכוהול ועוד) ועל דרך המענה המומלצת. בנוסף, בערכה מבחני תרגול רבים ו-3 סימולציות שיאפשרו לכם להתנסות וליישם את ההנחיות ואת הדגשים שהם המפתח להצלחה במבחן.

← למידע נוסף על מבחני האמינות

חולמים להיות קצינים במשטרה? רוצים להגיע לתפקידי פיקוד? למכון נועם ההכנה המושלמת עבורכם! 

"מפקד כמנהיג מעצב וערכי אמנם לא יכול להיות בכל מקום, אך רוחו חייבת להיום שם... מנהיגותכם תימדד לא בתואר ולא בדרגה, כי אם ברוח, רוח של עבודה קשה, מקצוענות, יוזמה ואחריות". כך אמר מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, בטקס סיום קורס הקצינים שאותו סיימו בהצלחה 138 צוערים. 

משטרת ישראל מייעדת צעירים מבטיחים לתפקידי קצונה ומשקיעה בהם רבות לכל אורך התהליך. כמעט מחצית ממסיימי קורס הקצינים זוכים להכשרה אקדמית באוניברסיטת חיפה, שמספקת להם בסיס תאורטי ומעשי מעמיק, מתוך הבנה שהם אלה שיעמדו בעתיד בראש שדרת הפיקוד וקבלת ההחלטות בארגון. 

מכון נועם מצדיע למועמדים ולמועמדות לקצונה במשטרת ישראל וגאה להציג את ערכת ההכנה המותאמת למבחני הכשרים. הניסיון הרב של מכון נועם מראה כי מועמדים שהסתייעו בערכת ההכנה של מכון נועם שיפרו באופן משמעותי את סיכוייהם לעבור את מבחני המיון ולקבל את הקידום. 

← לחצו כאן למידע נוסף על מבחנים לקצונה למשטרה


מה כוללת ההכנה של מכון נועם?

שלב א' – מבחני כשרים ומבחן אישיות: 

השלב הראשון של המיונים נמשך כשלוש וחצי שעות וכולל מבחני כשרים (כשרי חשיבה) ומבחני אישיות. זהו שלב מסנן ורק מי שעובר אותו ממשיך לשלב ב' במבחנים. יום המבחנים מתיש וידרוש את מלוא הריכוז ותשומת הלב שלכם. לפיכך, הקפידו לישון היטב בליל המבחנים וזכרו להביא עמכם מים ואוכל קל למבחן (אנו ממליצים על אגוזי מלך). 

  • ערכת הכנה אונליין  ערכת ההכנה של מכון נועם מכילה מאות שאלות לתרגול מכל הסוגים הצפויים לכם בבחינה (בתחומים חשיבה כמותית, מילולית וצורנית). תוכלו לתרגל באופן מודרך, ללא הגבלת זמן, כאשר לאחר כל שאלה יצורף הסבר מפורט לפתרון. לחילופין ובהתאם להמלצתנו הכללית, תוכלו לתרגל תחת מגבלת זמן, באופן המדמה נאמנה יותר את התנאים ביום המבחנים.
  • הדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית – על מנת שתוכלו למקסם את הפוטנציאל שלכם במבחנים הפסיכוטכניים, על ההכנה להיות מותאמת עבור הצרכים האישיים שלכם. לשם כך, תזכו לקיים מפגש של כשעה וחצי יחד עם מאבחנת פסיכוטכנית מקצועית של מכון נועם. המאבחנת תייעץ כיצד כדאי לגשת לשאלות, תחלוק טיפים לניהול זמן נכון ועוד.
  • הכנה למבחן האישיות  במסגרת מפגש אישי עם מדריכ/ה מקצועי/ת של מכון נועם, תעברו בתחילה סימולציית מבחן אישיות ולאחריה תקבלו משוב מפורט מהמדריכ/ה שיסבו את תשומת לבכם לתשובות שעלולות להשתמע באופן שלילי וטיפים כיצד לענות תשובות המותאמות למועמדים לקצונה.

← למדו עוד על מבחני הדפ"ר למשטרה

שלב ב' – "גיבושון": 

  • סימולציית דינמיקה קבוצתית – תיקחו חלק בסימולציית דינמיקה קבוצתית שתכלול 6-10 משתתפים, בליווי של מדריך מנוסה של מכון נועם. בסיום הסימולציה, המדריך ימסור לכם פידבק וינתח את שפת הגוף ששידרתם ואת האינטראקציות שלכם עם המשתתפים האחרים.
  • הכנה לראיון האישי – תעברו סימולציה המדמה ראיון אישי יחד עם מדריכ/ה מקצועי/ת של מכון נועם. בסיום הריאיון, המדריכ/ה ימסור משוב מפורט לגביו בצירוף דגשים שונים, כגון: חשיבות הצגת מסלולי החיים באופן שיעיד על עקביות, ההכרח לא להתנצל על פיטורין ועזיבות מסלולים ועוד.

"ההכנה תרמה להבנת סוג השאלות בפרקים שהופיעו בבחינה"

 

נבחן במבחן דפ"ר למשטרה, ינואר 2017


ממה מורכבים המבחנים?

  • מבחני כשרים – המבחנים מזכירים מאוד את מבחן הדפ"ר שעוברים המועמדים לגיוס למשטרה, אך מכיוון שהם בוחנים פוטנציאל ניהולי ופיקודי, מטבע הדברים הם ברמה גבוהה יותר. ציון הסף המצופה ממועמדים לקצונה במבחנים אלה, גבוה מציון הסף המצופה ממעומדים לגיוס. המבחן בוחן את יכולותיכם הקוגניטיביות בחשיבה כמותית, חשיבה צורנית ובחשיבה מילולית. הוא מבקש לדעת האם אתם מסוגלים לגלות הקבלות בין צמדי מילים, לנתח קטעים, להבין הוראות, להפגין ידע כללי, לזהות את הדפוס המאפיין סדרות חשבוניות ולדמיין מטריצות במרחב. המבחן בנוי משאלות "אמריקאיות" (רבות-ברירה) ובניגוד למרבית המבחנים בהם הניקוד מורכב ממספר התשובות הנכונות שעניתם, במבחנים במשטרה, על פי רוב, תיקנסו על מתן תשובה שגויה. כלומר, במקרה שההוראות מציינות "קנס" על תשובות שגויות או מזהירות מניחושים, אם אין לכם צל של מושג מהי התשובה הנכונה – לא מומלץ לנחש. הציונים במבחן יחסיים לשאר הנבחנים וניתנים בסולם מ-1-9 כאשר 9 הוא הציון המרבי אותו ניתן לקבל. 
  • מבחני אישיות – מטרתם היא ללמוד על תכונותיכם הפנימיות, באמצעות הדיווחים העצמיים שלכם והדרך בה אתם משלימים מבחני השלכה, למשל באמצעות מבחן בנדר שבוחן את יכולתכם להעתיק צורות באופן מדויק ותוך פריסה מתאימה בדף.
  • גיבושון דינמיקה קבוצתית – ה"גיבושון" במשטרה נמשך יומיים ויכלול הן סימולציות שתתמקדנה בכם אישית והן סימולציות חברתיות בהם תיבחן האינטראקציה שלכם עם אחרים. בתוך כך, תתחלקו לקבוצות: את חלקן תבצעו בתוך הקבוצה שלכם ואת חלקן קבוצה כנגד קבוצה. חלק מן המשימות צפויות להיות בעלות מאפיינים פיזיים, חלקן קבוצתיות ללא מאפיינים פיזיים וחלקן תאורטיות על גבי הנייר. 
  • ראיון אישי – בריאיון תידרשו להציג את הקריירה שלכם במשטרה בצורה עניינית ומקצועית. המראיין עשוי לשאול אתכם לגבי כישלונות בתפקידיכם הקודמים במשטרה ולבקש לדעת כיצד התמודדתם איתם. בנוסף, הוא צפוי לבקש מכם לספר על עצמכם ויתהה מדוע אתם סבורים שאתם ראויים לצאת לקצונה.

לעיתים המועמד ייבחן רק באחד משני החלקים בחלק זה, דינמיקה קבוצתית או ראיון, אך כדאי להתכונן בכל מקרה לשניהם. 

הצטרפו לאלפי תלמידים מרוצים ותיהנו מההכנה המקיפה והמדויקת של מכון נועם, בדרך לתפקיד במשטרת ישראל. 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.