כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(4) קראו עוד

הכנה למבחן האישיות לטייסים באל על

אחד המבחנים המרכזיים במיונים לטייסים באל על הוא מבחן האישיות הממוחשב. מבחן זה כולל מאות היגדים העוסקים בעמדות אישיות, בדפוסי התנהגות ובהשקפות עולם, שיכולים להשפיע על ההתאמה שלכם לתפקיד טייס באל על. דוגמה להיגדים אלו יכולה להיות "ההתנהגות שלי די עקבית" או "אני נוטה לעשות הערכות קפדניות ומחמירות". עליכם יהיה לציין את מידת ההסכמה שלכם עם ההיגדים השונים.

על פניו, המבחן הזה נשמע פשוט - אתם הרי בוודאי יודעים אילו תכונות נדרשות לתפקיד. בפועל, ההיגדים עלולים להיות מבלבלים למדי, ולעיתים קשה להבחין איזו תכונה נמדדת בהם או להחליט איזו תשובה הכי מאפיינת אתכם. היגדים רבים במבחן עוסקים באותה תכונה או עמדה מכמה זוויות שונות, כך שחשוב לשים לב לניואנסים ולשמור על מענה עקבי.

כמו כן, באופן כללי סולם ההסכמה במבחני האישיות נע בטווח של 5-1 (האפשרויות הן לרוב "כלל לא מסכים/ה", "לא מסכים/ה", "מסכים/ה חלקית", "מסכים/ה", "מסכים/ה מאוד"), והאופציה האמצעית היא הניטרלית בין התשובות. במבחן האישיות של אל על המצב הוא שונה - כאן סולם ההסכמה נע בין 4-1, ללא האפשרות לסמן "מסכים/ה חלקית". כלומר, לא תוכלו לבחור להישאר ניטרליים, דבר שידרוש מכם להיות החלטיים במענה על כל אחד מן ההיגדים, ועל כן עשוי בהחלט להוסיף קושי למבחן. 

ערכת ההכנה שלנו מותאמת למבחן האישיות הייחודי של אל על. הערכה כוללת חומרי הדרכה תיאורטיים על מבחני אישיות וסימולציה של מבחן אישיות ממוחשב באורך מלא. ההיגדים בסימולציה מתקשרים לחמש תכונות-על (אחריות ומוסר, מוחצנות, פגיעות ללחץ, פתיחות לחוויה ואדיבות), שכל אחת מהן מורכבת מכמה תתי-תכונות (כמו הישגיות, ענווה, משמעת עצמית, חרדתיות ועוד). סולם ההסכמה בסימולציה נע, כאמור, בין 4-1. 

בתום הסימולציה תקבלו דו"ח תוצאות מפורט, המציג את התאמתם לפרופיל האישיותי של טייסים באל על. הדוח יסייע לכם להבין את הרציונל מאחורי כל אחד מההיגדים, וכן יציג לכם לאיזו תכונה מקושר כל היגד. התוצאות כוללות את הציונים שהשגתם בכל אחת מחמש תכונות-העל המרכזיות ובתתי-התכונות, ולצידם הסבר על האופן שבו יש לגשת לכל היגד ולשפר את המענה כך שהציונים שתקבלו יהיו בטווח הרצוי לפרופיל של טייס או טייסת באל על. 


הכנה לריאיון האישי - ועדת הקבלה

השלב האחרון במיונים הוא ועדת הקבלה, או במילים אחרות - ריאיון אישי שנערך מול קבוצה של בכירים וטייסים באל על במשרדי החברה. הריאיון האישי יעסוק בקורות החיים שלכם ובניסיון המקצועי שלכם כטייסים. בריאיון יושם דגש על תכונות אישיות, נטיות התנהגותיות, יחס לעמיתים ועוד. ההכנה שלנו כוללת סימולציה בהנחיית מדריך או מדריכה מקצועיים, שמדמה את הריאיון שאתם עתידים לעבור. בסיום הסימולציה תקבלו משוב שישקף את הרושם שהותרתם ויספק לכם הכוונה לקראת הריאיון האמיתי.

מעוניינים בהכנה? סמנו ✓ בתיבת הרכישה


אז מה עוד מחכה לכם במיונים? כל שלבי המיון לטייסים באל על

אם אתם עונים על כל תנאי הקבלה של אל על, תזומנו למיונים שמורכבים משלושה שלבים. כל מועמד ומועמדת נבחנים בכל אחד מהשלבים, ובסיומם מתבצע שקלול של הנתונים ומתקבלת החלטה סופית בדבר הקבלה לארגון. 

אלו הם שלבי המיון:

סימולטור טיסה - הסימולטור מדמה את ההתנהלות בתא הטייס ואת תפעולו של מטוס בואינג 737, בנמלי תעופה שונים המשמשים את אל על בעולם, כמו פריז, לונדון, ברלין ועוד. במסגרת שלב זה, תיבחן יכולת הטיסה שלכם בשגרה, וכן התמודדות עם מצבי חירום, טיסה במזג אוויר קשה וראות נמוכה. 

 מבחנים ממוחשבים - נמשכים כארבע שעות ונערכים במשרדי אל על. ביום זה תתבקשו לבצע חמישה מבחנים שונים: 

 1. מבחן אישיות ממוחשב - כמפורט כאן.
 2. מבחן קוגנטיבי מקוצר - כולל שאלות זיכרון, שאלות מטריצות, מבחני זיכרון שמיעתי, לוגיקה ועוד. 
 3. מבחן סיטואציות באנגלית - במהלך מבחן זה יתוארו לכם סיטואציות יומיומיות ותתבקשו לבחור בדרך התגובה המתאימה ביותר.
 4. מבחן CRM - מבחן המציג סיטואציות מעולם התעופה ובוחן את היכולת לעבוד בצוות ולהתנהל בסיטואציות תעופה שונות. 
 5. מבחן חלוקת קשב - במסגרת מבחן זה תתבקשו לשחק משחק מחשב הכולל התחמקות ממכשולים, ובמקביל לענות על שאלות צורניות ושאלות כמותיות ולהתמודד עם זוללי קשב שונים (שמיעתיים, ויזואליים וכו').

ועדת קבלה - כמפורט כאן.

 

טייס/ת אל על - תנאי קבלה
 • אזרחות ישראלית
 • השכלה תיכונית, רצויה גם השכלה אקדמית
 • עברית שוטפת ואנגלית ברמה טובה מאוד
 • התחייבות למגורי קבע בישראל
 • התאמה ביטחונית לתפקיד 
 • בדיקות רפואיות תקפות לטיס
 • בוגר/ת ביה"ס לטיסה של חיל האוויר הישראלי / חיל אוויר זר / קורס טיס אזרחי של חברה ישראלית או בינלאומית / השכלה תעופתית שוות ערך למוסדות הנ"ל
 • רישיון טיס מסחרי ישראלי או רישיון ALTP ישראלי
 • ניסיון של 1,000 שעות טיסה לפחות כטייס/ת מפקד/ת (אפשר גם ניסיון של 1,000-700 שעות אם למועמד/ת יש ניסיון משמעותי גם כאיש/אשת צוות אוויר)

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.