להתכונן עד שייצא עשן: מה כוללת ערכת ההכנה?

  • תרגול מקיף בכל נושאי המבחן:
    מבחנים כמותיים - חשבון פשוט, בעיות בחשבון, סדרות ועוד
    מבחנים מילוליים ולוגיים - אנלוגיות מילוליות, הבנת הנקרא, לוגיקה ומבחני הוראות
    מבחני צורות - מטריצות
    מבחני זריזות ודיוק - תווים, ספרות, סימן מספר, תפיסה ועיבוד
    מבחנים טכניים - הסקה מתרשימים ותרשימי זרימה
  • הסברים מפורטים לכל תרגיל - דו"ח תוצאות המוצג בסיום כל פרק תרגול, כולל הסברים מפורטים, דרכי פתרון יעילות וטיפים ייחודיים
  • התנסות מעשית במבחן אישיות ממוחשב - מבחן הכולל כ-220 היגדים והסברים מפורטים לכל סוג שאלה

כיבוי שרפות: היערכות והכנה מראש למיון

סביר להניח שלא יצא לכם להיתקל בשאלות הסקה כמותית ופתרון מבחנים טכניים בזמן האחרון. אבל אל דאגה, בדיוק לשם כך נועדה ערכת ההכנה - בעזרה תוכלו לשפר את מיומנויות המענה שלכם ולהגיע למיונים לקצונה כשאתם בטוחים ביכולות שלכם ומוכנים לקחת את ההזדמנות הזאת בשתי ידיים. 

אז מה עושים עם ערכת ההכנה שלנו?

  • חוזרים לכושר - במבחנים הפסיכוטכניים תצטרכו להשתמש בפעולות חשבון בסיסיות שייתכן וכבר שכחתם. אז כדי שלא תבזבזו זמן יקר בניסיון להיזכר איך בדיוק עושים חילוק ארוך, התחילו במעבר על קובצי "הסרת החלודה" שבערכה, שיעזרו לכם לרענן את הזיכרון בנושאים בסיסיים.
  • עולים בסולם - עשרות תרגולים בדרגות קושי שונות, גם בנושאים הפסיכוטכניים וגם במבחני האישיות הצפויים לכם במיונים. בסוף כל תרגול תקבלו דו"ח תוצאות הכולל גם ציון שיעזור לכם להעריך את מידת המוכנות שלכם בכל נושא, וגם פירוט הכולל הסברים לכל השאלות, ממנו תוכלו ללמוד ולהשתפר.
  • עומדים בקצב - הגבלת הזמן במבחנים היא אתגר משמעותי שעלול להלחיץ ולהשפיע על הביצועים שלכם במבחן, גם אם יש לכם שליטה טובה בנושאים עצמם. התרגולים בערכה נעשים בהגבלת זמן המדמה את זאת שתפגשו במבחן האמיתי, כדי שתוכלו לפתח מיומנויות פתרון יעילות וזריזות במיוחד. 
  • קוראים את השטח - הערכה כוללת קובצי למידה שנכתבו ע"י צוות מקצועי מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית. הקבצים כוללים מידע על מבחני אישיות, אמינות, דינמיקה קבוצתית וריאיון אישי, והם יעזרו לכם להבין איך תוכלו להתמודד עם מכושלים נפוצים במיונים האלו וכיצד תוכלו להשאיר רושם חיובי על הבוחנים.

תומכי לחימה: תוספות לערכת האונליין

במבחני המיון לקצונה יעמדו למבחן לא רק הכישורים הקוגניטיביים והאישיותיים שלכם, אלא גם האמינות שלכם ויכולת קבלת ההחלטות שלכם במצבי לחץ. כדי שתוכלו להגיע למיונים כשאתם מוכנים באופן מקיף לכל סוגי המבחנים הכלולים בהם, הכנו לכם שתי תוספות שישדרגו לכם את ההכנה:

אמינות

מבחני האמינות הם חלק ממבחני האישיות שתעברו, ויש להם חשיבות גבוהה במיוחד. במבחנים הללו תתקלו בשאלות מסוגים שונים: רבות מהשאלות יעסקו בנושאים אישיים ובצדדים שאולי פחות תרצו לחשוף בתהליך מיון (האם חצית אי פעם מעבר חצייה באדום?); שאלות רבות נועדו לבלבל - הן יחזרו על עצמן בניסוחים שונים ולא תמיד יהיה ברור למה הן נשאלות ומה מבקשים הבוחנים לבדוק באמצעותן. תוספת ההכנה למבחני האמינות כוללת קובצי לימוד מעמיקים ומפורטים המתמקדים במבחני אמינות, הסברים על רציונל השאלות וכיצד להתמודד עם מכשולים נפוצים, וכן עשרות תרגולים ודו"ח תוצאות.

מתאים לכם? סמנו ✓ בתיבת המכירה

דואר נכנס

מבחן דואר נכנס הוא מבחן נפוץ במיונים לתפקידי ניהול ובמיוני לקצונה. המבחן מדמה יום עבודה עמוס, עם מגבלות של תנאים וזמן (למשל, חזרתם מחופש, יש עשרות מיילים וישיבה חשובה בעוד חצי שעה). במבחן תתבקשו לעבור על מיילים ולהחליט מה חשוב, מה דחוף ואיך ומתי להשיב לכל אחד מהם. גם אם סביבת העבודה שלכם שונה מזו, המטרה היא לבחון את תהליך קבלת ההחלטות שלכם תחת לחץ. במסגרת התוספת להכנה תקבלו מבחן דואר נכנס לתרגול, ולאחריו תגיעו למפגש הדרכה אישי שבו מדריך קמצועי ינתח את תהליך קבלת ההחלטות שלכם ויסייע לכם להפיק לקחים ממנו.

נשמע טוב? סמנו ✓ בתיבת המכירה

מלכודת אש: האתגרים הצפויים במיון

מבחני המיון לקצונה מורכבים מתחנות שונות, שבהן תיבחנו במגוון מבחנים ומשימות: 

1. מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים אלה נועדו לבחון את היכולות הקוגניטיביות ואת דרכי החשיבה שלכם באמצעות שאלות שונות בנושאים מילוליים, כמותיים וצורניים. כדי להצליח במבחנים אלה יהיה עליכם לעבוד במהירות ובדייקנות ולהספיק לענות על כמה שיותר שאלות בזמן קצוב. לשם כך, יהיה עליכם לפתח מיומנות פתרון גבוהה בתחומים שונים, כגון סדרות וקשרים אנלוגיים. 

2. מבחני אישיות ואמינות - מבחנים אלה בוחנים את המאפיינים האישיותיים שלכם ואת מידת התאמתכם לדרישות התפקיד. רבות מהשאלות במבחנים אלה מתייחסות לפרטים אישיים ולהתנסויות שונות שאולי לא הייתם מעוניינים לחשוף במעמד כזה. היכרות עם מבנה המבחן תאפשר לכם לרתום את המענה על השאלות לטובתכם, ולהצליח לענות באופן שתואם את דרישות התפקיד ואת ציפיות הבוחנים.

3. דינמיקה קבוצתית - משימה קבוצתית שמטרתה לבחון את יכולות ההנהגה וההובלה שלכם. האתגר מרכזי שמציבות המשימות הללו טמון באיזון בין היכולת לגלות תכונות דומיננטיות ויכולת הנהגה, לבין היכולת להתפשר, לגלות גמישות ולאפשר עבודת צוות. 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.