כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(16) קראו עוד

 הכנה בסיסית - ערכת אונליין 

מה כוללת הערכה? 

  • שאלון 300 (מבחן אישיות ממוחשב)
  • מבחן אמינות

איך מתכוננים למבחן?  

1. מתנסים בשאלון 300 ובמבחן אמינות - הלימוד בערכת ההכנה מבוסס על תרגול והתנסות במה שצפוי לכם. מבחן האישיות הממוחשב שבערכה מדמה את שאלון 300, ובו תתבקשו לציין את מידת ההסכמה שלכם עם 215 היגדים שונים. גם במבחן האמינות השאלות יופיעו בצורת היגדים. בסך הכול יופיעו במבחן 144 היגדים, בנושאים כגון שימוש בסמים ובאלכוהול, גניבות ועוד.

2. מאמצים עקרונות למענה נכון על שאלות בשאלון 300 - אף ששאלון 300 הוא מבחן עמום ומורכב, יש כמה עקרונות בסיסיים ופשוטים ליישום, שיסייעו לכם להבין איך לענות על השאלות ולעבור את המבחן בהצלחה. בערכת ההכנה תמצאו קובץ הדרכה קצר, הכולל את כל העקרונות הללו.  

3. משתפרים בעזרת דו"ח התוצאות - בסוף כל אחד מהמבחנים תקבלו דו"ח תוצאות מלא. הדו"ח כולל פירוט של התכונות או התחומים שנבדקו במבחן, הציון שקיבלתם בכל תכונה או בכל תחום ומשמעות הציון. דגש מיוחד יושם על תכונות או תחומים שבהם הציון שקיבלתם אינו תואם את דרישות התפקיד שאליו אתם מתמיינים. חלק זה נועד לסייע לכם לשפר את המענה שלכם, והוא יכלול הסבר מפורט על התכונה או על התחום הנבדקים וכן ניתוח מלא של התשובות.  

לא יודעים מה זה שאלון 300? רוצים לדעת עוד על מבחני האישיות הכלולים בערכת ההכנה? לחצו כאן

 הכנה מורחבת - ערכת אונליין + הדרכה אישית

ההכנה המורחבת משלבת בין לימוד עצמי בערכת האונליין, להדרכה אישית ממוקדת עם מדריך מקצועי.

במרכז ההכנה יעמדו שאלון 300 המוכר, מבחן אמינות והשאלון האישי הכלולים בערכה. שלושת המבחנים הללו יקבלו התייחסות נרחבת גם בהדרכה האישית, ואליהם יצטרפו הסברים תיאורטיים על מבחני אישיות נוספים - מבחן השלמת משפטים ומבחן תיאור תמונות (TAT).

מה כוללת ההכנה?

ערכת אונליין ובה התנסות מעשית בשאלונים: 

  • שאלון 300 (מבחן אישיות ממוחשב)
  • מבחן אמינות
  • שאלון אישי 

הדרכה בת שעה בהנחיית מדריך מקצועי הכוללת:

  • משוב על כל השאלונים שמילאתם
  • הסבר על שני מבחני אישיות נוספים וכיצד לעבור אותם בהצלחה

איך מתבצעת ההכנה?

1. מתנסים בשאלון 300 ובמבחן אמינות - הלימוד בערכת ההכנה מבוסס על תרגול והתנסות במה שצפוי לכם. מבחן האישיות הממוחשב שבערכה מדמה את שאלון 300, ובו תתבקשו לציין את מידת ההסכמה שלכם עם 215 היגדים שונים. גם במבחן האמינות השאלות יופיעו בצורת היגדים. בסך הכול יופיעו במבחן 144 היגדים, בנושאים כגון שימוש בסמים ובאלכוהול, גניבות ועוד.  

2. מאמצים עקרונות למענה נכון על שאלות בשאלון 300 - אף ששאלון 300 הוא מבחן עמום ומורכב, יש כמה עקרונות בסיסיים ופשוטים ליישום, שיסייעו לכם להבין איך לענות על השאלות ולעבור את המבחן בהצלחה. בערכת ההכנה תמצאו קובץ הדרכה קצר, הכולל את כל העקרונות הללו.  

3. משתפרים בעזרת דו"ח התוצאות - בסוף מבחן האישיות ומבחן האמינות תקבלו דו"ח תוצאות מלא. הדו"ח של כל אחד מהמבחנים כולל פירוט של התכונות או התחומים שנבדקו במבחן, הציון שקיבלתם בכל תכונה או תחום והמשמעות של הציון. דגש מיוחד יושם על תכונות או תחומים שבהם הציון שקיבלתם אינו תואם את דרישות התפקיד שאליו אתם מתמיינים. חלק זה נועד לסייע לכם לשפר את המענה שלכם, והוא יכלול הסבר מפורט על התכונה או התחום הנבדקים וניתוח מלא של התשובות.  

4. ממלאים את השאלון האישי - הערכה המורחבת תאפשר לכם להתנסות גם במילוי השאלון האישי. שאלון זה כולל נתונים, כגון רמת ההשכלה, מצב משפחתי ופעילויות חברתיות שאתם מקיימים, וכן שאלות אישיות בנוגע לאירועים מכוננים בחייכם, חוויות, התנסויות ועוד.

5. נפגשים עם מדריך לפגישה אישית בת שעה - פגישת ההדרכה תתקיים לאחר שנבדוק את כל השאלונים שמילאתם. המדריך יעבור איתכם על כל השאלונים, ייתן לכם משוב מפורט, שיכלול טיפים חשובים ודגשים לשיפור ולשימור, ויסייע לכם להבין כיצד לשפר את המענה בתחומים שבהם נדרש שיפור. בנוסף, יציג לכם המדריך שני מבחני אישיות חשובים נוספים - מבחן השלמת משפטים ומבחן תיאור תמונות (TAT) - ויעזור לכם להבין מה מצופה מכם בכל אחד מהם וכיצד לנסח את תשובותיכם כדי לעבור אותם בהצלחה. 


במבחנים האלה תצטרכו קצת יותר מאישיות כובשת

תהליך המיון לתפקידים רבים בצה"ל כולל מבחני אישיות מסוגים שונים. המטרה המרכזית של המבחנים היא לאתר אצלכם תכונות אישיות ונטיות הרלוונטיות לתפקיד הספציפי שאליו אתם מתמיינים. 

למה צריך להתכונן למבחני אישיות?

  • כי לפעמים דווקא בגלל שכל כך רוצים להצליח במבחנים, אנחנו מתאמצים לייצר רושם חיובי בכל מחיר - הרצון להוכיח מעל לכל ספק שאנחנו המועמדים המתאימים, יכול להוביל רבים מאיתנו להסכים עם היגדים שאינם נכונים לגבי איש כמו "מעולם לא שיקרתי" או "מעולם לא קיללתי". 
  • כי לא תמיד אנחנו יודעים מה עומד מאחורי המבחן ומה הוא מבקש לבדוק, ולכן שומרים את הקלפים לעצמנו - רבים מהמועמדים בוחרים לענות תשובות ניטרליות באופן גורף, והרושם המתקבל הוא של דמות חסרת אופי ושאינה מהימנה. אחרים עשויים לנסות להציג דמות קיצונית לחלוטין, נון-קונפורמיסטית המתנגדת לכל דעה של "העדר". בשני המקרים, הרושם הנוצר יהיה שלילי, ויוביל לפגיעה בסיכויים לעבור את המבחן בהצלחה.
  • כי ברוב המקרים פשוט לא יודעים שכל מה שהמבחן בודק הוא את מידת ההתאמה לתפקיד - מבחן האישיות לא מבקש לסווג את האישיות שלנו כ"טובה" או "בעייתית" אלא לבחון אם תכונות האופי מתאימות לפרופיל האישיותי הנדרש לתפקיד הספציפי שאליו מתמיינים.

על המבחנים השונים הכלולים בערכות ההכנה

שאלון 300

שאלון 300 הוא מבחן אישיות ממוחשב הכולל מאות היגדים שונים, שלגבי כל אחד מהם תידרשו לסמן את מידת ההסכמה שלכם בסולם שנע מ-1 עד 5.

בשאלון 300 תמצאו היגדים, כגון "אני אוהב לבלות עם חבריי" או "אני נוטה להיעלב מהערות של אחרים בקלות". סימון מידת ההסכמה שלכם עם היגדים אלה, המתארים לרוב מצבים כלליים, חברתיים ואישיים, נועד לסייע לבוחנים לגבש רושם על השקפת העולם שלכם, על נטיות האישיות השונות שלכם, ומתוך כך, על מידת התאמתכם לתפקיד שאליו אתם מתמיינים. 

מבחן אמינות

במבחן אמינות יוצגו בפניכם היגדים שונים ואתם תידרשו להביע את מידת ההסכמה שלכם איתם. מבחן זה נועד לבדוק את מידת היושרה וההגינות שלכם בתחומים שונים ומגוונים, כגון יחסים בין-אישיים, מוסר עבודה ועוד. בנוסף מבקש המבחן לחלץ מכם מידע אישי אשר עלול להיות בעייתי מבחינת הצבא. בשל כך הוא כולל גם שאלות הנוגעות לשימוש באלכוהול, עישון סמים, חובות ועוד. במבחן תתקלו בהיגדים המתייחסים ישירות לנושאים אלו, בצד היגדים שנועדו לברר את אמינותכם בדרך עקיפה יותר.

שאלון אישי

השאלון האיישי נועד לאסוף נתונים נוספים על אודותיכם, כמו רמת ההשכלה שלכם, מצבכם המשפחתי ופעילויות חברתיות והתנדבותיות שבהם אתם משתתפים. כמו כן, כולל השאלון גם שאלות אישיות בנוגע לאירועים משמעותיים בחייכם, חוויות מעצבות, התנסויות שונות ועוד.

השלמת משפטים

מבחן השלמת משפטים יציג בפניכם משפטים חסרים שעליכם יהיה להשלים כראות עינכם. המבחן יכלול משפטים, כגון "כשנכנס לחדר לראשונה, הרגיש ש..." או "הילד נכנס הבית ומצא את...". האופן שבו תשלימו את המשפטים יסייע לבוחנים לגבש רושם על עולמכם הפנימי ועל האופן שבו אתם תופסים את העולם ואת עצמכם בתוכו.

מבחן תיאור תמונות (TAT)

במבחן תיאור תמונות יוצגו בפניכם תמונות המתארות סיטואציות מעט עמומות. אתם תתבקשו לתאר את התמונה, לספר מה הוביל אליה ומה עתיד לקרות למתואר בתמונה וכדומה. מה שעומד מאחורי מבחן זה היא התפיסה שבשעה שאנו מתארים תמונה, אירוע או אפילו אדם, אנו מכניסים לתיאור חלקים מאישיותנו. כך לדוגמא אדם אופטימי יצבע את תיאורו בצבעים חיובים, ואילו אדם ביקורתי יבקר את האירוע המתואר בתמונה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.