כל עבודה בהישג ידך
 

המורה של המדינה 2018 – הכנה לראיון ולשאלונים 

רוצים להיות בין ששת המורים של המדינה?

תחרות המורה של המדינה לשנת 2018 מתקיימת זו השנה העשירית ברציפות, ובה ימוינו וייבחרו שישה מורים מצטיינים מבין אלפי מועמדים. למכון נועם ניסיון רב בהכנה למיונים שונים בתחום החינוך, כגון מילוי שאלונים ביוגרפיים והכנה למיונים בקינן שפי. 

ליווי התהליך במכון נועם

  • הדרכה במילוי שאלונים: הכוונה בדרך הניסוח הנכונה ותרגום רקורד, מעשים וניסיון להצהרות ברורות. מתן דגש על אודות תכונות הרלוונטיות לנושא התחרות, ועזרה באיתור הישגים נוספים.
  • הכנה לריאיון: ביצוע סימולציה של ראיון המאפשרת התנסות בזמן אמת ובתנאים אותנטיים. הסימולציה מאפשרת למועמד לחוות את הריאיון בצורה ריאליסטית, ומאפשרת לפסיכולוג או למדריך המקצועי של מכון נועם לבחון את התנהלותו. בסיום הסימולציה המראיין מספק משוב אישי מקיף אודות נקודות חוזקה וחולשה, והצעות לשיפור הרושם הנוצר.

תהליך המיון

מועמדותם של אלפי מורים נשלחות אל מארגני התחרות, ומתוכם ייבחרו שישה אנשי חינוך מצטיינים.

תהליך המיון כולל מספר שלבים:

  1. סינון טפסי מועמדות ראשוניים שהוגשו.

  2. העולים לשלב השני, ימלאו מספר שאלונים מפורטים.

  3. קיום ריאיון אישי מול חברי וועדת הפרס - וועדה ציבורית הכוללת אישים בכירים בתחומי החינוך, החברה, הביטחון והתעשיה בישראל - לבחירת 15 מועמדים סופיים שיגיעו לשלב הגמר. 

  4. חברי וועדת הפרס יבחרו ב-6 המורים הזוכים בתחרות.

כיצד תתרום ההכנה במכון נועם למועמדים למורה המדינה?

למכון נועם הכנה מקצועית לראיונות ולמענה על שאלונים, המותאמת לתהליך המיון:

אנשים רבים מרגישים כי כאשר גורם חיצוני שאינו מכיר אותם בוחן ומתשאל אותם, הם אינם מצליחים "להעביר את עצמם" באופן מיטבי. בסיטואציות מבלבלות או מלחיצות, אנו עלולים שלא להתנסח בבהירות, או לפספס הזדמנויות בהן אנו יכולים להציג את הישגינו.

לצוות מכון נועם שנים רבות של ניסיון בהכנה למבחני מיון שונים, כולל שאלונים אישיים וראיונות עומק.אודות תחרות המורה של המדינה

פרוייקט "המורה של המדינה" הוקם בשיתוף הסתדרות המורים, מפעל הפיס, ידיעות אחרונות, Ynet וקינן שפי. מטרתה של התחרות היא להביא לקדמת הבמה הציבורית את פועלם של מורים מצטיינים בישראל, ולהוקיר את אלו אשר עשו מאמץ מיוחד על מנת לקדם את חינוך תלמידיהם.
15 המורים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הערכה ומחשב נייד. כמו כן, 6 הזוכים בתחרות, יזכו בנוסף גם לטוס להשתלמות יוקרתית בארה"ב. 

מהם הקריטריונים לבחירת המורה של המדינה?

  • בתחרות מוזמנים להשתתף מורים ואנשי חינוך, בעלי ותק של שלוש שנים לפחות בהוראה בפועל, הפעילים כיום (או נמצאים בשנת שבתון) בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. המדד על פיו יבחנו מורים אלה הוא כיצד פעלו לתרומה משמעותית עבור תלמידיהם, בית הספר והקהילה. 

  • התרומה יכולה להתבטא במספר דרכים: קידום הישגים לימודיים ומצוינות, תרומה יוצאת דופן והטמעת חותם בבית הספר, מתן דוגמא אישית בהתנהלות, הצבת ערכים חברתיים ותרבותיים בעדיפות גבוהה, עידוד חשיבה חוויתית, סקרנית וחקרנית או שימוש מושכל והטמעת טכנולוגיות למידה חדשניות במסגרת הלימודים.


↑ בחזרה לראש הדף


למידע נוסף ותיאום הכנה מלאה – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

↑ חזרה לראש העמוד

למדו עוד על:

ראיון בסקייפ
הצגת הישגים

קינן שפי
לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה למילוי השאלון האישיהכנה לראיון
הכנה מלאה


מבחני דוגמא בחינם
מבחן אישיות חינם


ממליצים
"אמליץ בחום. עבודתכם ראויה לשבח ותורמת מאוד לתחושת ההכנה וההצלחה גם יחד."
נבחנה לתפקיד בנציבות, אדם מילא – מרץ 2016


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id