כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני קבלה למורי נהיגה

קורס הוראת הנהיגה נעשה בפיקוח משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. על מנת להתקבל לקורס, עליכם לעבור מיונים קפדניים ומבחני התאמה באדם מילא.
למכון נועם הכנה ממוקדת ומותאמת ליום המיונים.
בחרו את ההכנה המתאימה לכם:← למדו עוד אודות שלבי המיון להוראת נהיגה

  "אני אמליץ לחבריי לגשת להכנה, אין ספק שזה תורם. תודה לכם, אתם פשוט צוות נפלא"
נבחנה באדם מילא להוראת נהיגה - נובמבר 2015
 הכנה אישית במכון נועם לקורס מורי נהיגה כוללת:

 • ערכת אונליין לתרגול - זמינה בכל שעה, מכל מחשב, דפדפן, נייד או טאבלט. הערכה כוללת עשרות מבחנים לתרגול הממוקדים למבחני הוראת הנהיגה, ומדמה את המבחנים שתבצעו בפועל. באפשרותכם לצפות בהסברים ובטיפים לפתרון.

 • הדרכה אישית למבחנים הפסיכוטכניים - הדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית במכון נועם. במהלכה תרכשו אסטרטגיות וכלים יעילים להתמודדות עם המבחנים השונים. בין המבחנים: מטריצות, הבנת הנקרא, מבחן הוראות, צורות שבורות, מבחנים טכניים ועוד.

 • הכנה למבחני אישיות - מבחני האישיות מתבצעים בכיתת המבחנים ואורכים כשלוש שעות. השאלונים מותאמים למבחנים הנהוגים באדם מילא למורי נהיגה. 

 • הדרכה למבחני האישיות + הכנה לראיון אישי - הדרכה האורכת כשעה וחצי עם מדריך מקצועי, הכוללת משוב מקיף על מבחני האישיות שביצעתם. בנוסף תעברו סימולציית ראיון אישי ותקבלו משוב על התנהלותו, כולל דגשים לשימור ולשיפור.

 • דינמיקה קבוצתית - סימולציית מבחן קבוצתי המתבצעת בקבוצה של 6 - 10 מתמודדים. בדינמיקה הקבוצתית תתמודדו עם מטלות מאתגרות המותאמות למכון אדם מילא. לאחריה תקבלו משוב אישי המותאם לאופי תפקיד מורה הנהיגה, כמו עמידה בתנאי לחץ, כישורי שירות והדרכה, ועוד. ↑ לחזרה לראש הדף
 ערכת האונליין להוראת נהיגה כוללת:

 • תרגול מבחנים פסיכוטכניים - לרשותכם עשרות מבחנים ממוחשבים בהתאם לסוג המבחנים הנעשים באדם מילא למורי נהיגה, כוללים הסברים וטיפים לכל שאלה ודוח תוצאות חכם. בין המבחנים: צורות בשורה, צורות שבורות, הבנת הנקרא, מבחן הוראות, מבחנים טכניים ועוד.

 • מבחן אישיות מעשי המכיל מעל 200 שאלות ומשוב ממוחשב ואישי + דוגמאות וטיפים למבחני אישיות נוספים הנעשים במסגרת מבחנים למורי נהיגה.

 • בערכה תמצאו הסברים וטיפים על דינמיקה קבוצתית, על העקרונות שעומדים מאחוריה ואסטרטגיות להתנהלות נכונה במבחן קבוצתי. כולל דוגמאות למשימות ספציפיות הניתנות במכון אדם מילא.

 • ראיון עבודה - סרט באורך 20 דקות וכן הסבר תיאורטי על ראיון עבודה.↑ לחזרה לראש הדף


אודות מסלול הקבלה לקורס הוראת נהיגה

מסלול ההכשרה של מורי הנהיגה בישראל הינו אחד מן הקורסים החשובים ביותר של משרד התחבורה, זאת בשל תאונות הדרכים הרבות בכבישי ישראל. על מנת לקבל היתר להוראת נהיגה בישראל, נדרשת, בנוסף לניסיון ומיומנות בנהיגה נכונה ובטוחה בכבישים, גם שליטה בהיקף רחב של ידע מקצועי. בעקבות הדרישות המחמירות, משרד התחבורה ממיין את המועמדים לקורס הוראת הנהיגה בקפדנות.
קורס הוראת הנהיגה מונה מספר שלבים:


שלב א' - מבחני התאמה וידע
סדרת מבחני ההתאמה מתבצעת במכון אדם מילא, ואורכת כשמונה שעות במסגרת יום מיונים מרוכז. 
שימו לב! זהו שלב מסנן. העוברים שלב זה בהצלחה מוזמנים לשלב ב'.
המבחנים נחלקים למספר חלקים:

מבחנים ממוחשבים האורכים כשלוש שעות, אשר מטרתם היא להעריך את יכולות החשיבה, הניתוח וההסקה של המועמדים. מבדקים אלו כוללים מבחנים מילוליים, מבחנים צורניים, מבחני תפיסה מרחבית ומבחנים טכניים.

חלק זה נועד לבדוק את אופי הנבחן ורבדים נסתרים באישיותו והתנהגותו. מבחני האישיות רובם בכתב וכוללים: מבחן תכונות, אמינות, כתיבת חיבורים, העתקת צורות ועוד.

במבחן הקבוצתי המועמדים נדרשים להתמודד עם משימות משותפות המציגות בפניהם מצבים מורכבים. מטרת הדינמיקה הקבוצתית היא למדוד כישורים חברתיים ויכולת עבודה בצוות.

הראיון מהווה כלי מרכזי בשיקול הקבלה לעבודה. מטרתו העיקרית היא לבחון את אופן ההצגה העצמית של המועמדים, שפת גופת ותוכן התשובות.

נושאי מבחני הידע אשר עליכם לעבור: פיזיקה, מתמטיקה, עברית וגיאומטריה בהתאם לדרישות משרד התמ"ת ומשרד החינוך. 

שלב ב' - מבחן נהיגה מעשי
המבחן מתקיים במשרד הרישוי לבדיקת כשירות ומיומנות הנהיגה.

שלב ג' - קורס הוראת נהיגה
קורס הוראת הנהיגה מכשיר מורי נהיגה בעלי ידע רחב ואיכות נהיגה גבוהה. במהלכו נלמדים נושאים עיוניים ומעשיים כגון פיזיקה, אתיקה, יסודות הפסיכולוגיה, נהיגה נכונה ומונעת, הנדסת תנועה וכו'. משך הקורס הוא שנה לערך וכולל 600-700 שעות אקדמאיות. 
ניתן לבצעו במכללות שונות ברחבי הארץ וביניהן: מכללת עתיד, מכללת המסלול הנכון, מכללת לב הגליל ועוד רבות.

שלב ד' - קבלת תעודה ורישיון הוראת נהיגה
קבלת התעודה ורישיון הוראת הנהיגה מותנים במעבר המבחנים העיוניים והמעשיים. הרישיון מוענק מטעם משרד התחבורה והבטיחות בדרכים בסיום הקורס.
תנאי הסף:
 • תושב ישראל אשר מלאו לו 21 שנים לפחות
 • בוגר 12 שנות לימוד
 • בעל רישיון נהיגה במשך 3 שנים לפחות
 • היעדר עבירות פליליות
 • מעבר בדיקות רפואיות ובדיקות ראייה
 • מבדקי התאמה ומבחני ידע
 • מעבר מבחן נהיגה מעשי
 • מעבר קורס הוראת נהיגה

↑ לחזרה לראש הדף

לפרטים נוספים ולתיאום הכנה אישית במכון נועם, השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם:↑ לחזרה לראש הדף


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
מורי נהיגה - הכנה אונליין

מבחני דוגמא בחינם
אדם מילא פסיכוטכני חינם

ממליצים
ברצוני לציין לשבח את היחס והבקיאות של צוות מכון נועם: מקצועי, אדיב ועם הרבה סבלנות.
בזכותם עברתי את המבחן יישר כוח, אמליץ לכל חבריי. תודה רבה.
נבחן למורה נהיגה באדם מילא, אפריל 2014


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id