כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(28) קראו עוד

אילו שלבים צריך לעבור כדי להיות מורה נהיגה בישראל?

משרד התחבורה מתייחס ברצינות להוראת הנהיגה, ועל כן הדרך שתצטרכו לעבור כדי להשיג את הרישיון להוראת נהיגה לא עומדת להיות קצרה. בסך הכול אפשר לדבר על שלושה שלבי מיון מרכזיים: 

שלב א' - מבחני התאמה וידע

סדרת מבחני ההתאמה נערכת במשרדים של מכון פילת ונמשכת כשמונה שעות. אלו המבחנים שאתם צפויים להיבחן בהם:

 • מבחנים פסיכוטכניים - המבחנים הפסיכוטכניים (נקראים גם "מבחנים קוגניטיביים") הם מבחנים ממוחשבים, שנועדו להעריך את יכולות החשיבה, הניתוח וההסקה שלכם. בין השאר הם כוללים פרקים מילוליים וצורניים, פרקים שנוגעים לתפיסה מרחבית ושאלות טכניות. המבחנים נעשים בהגבלת זמן, כך שהם דורשים זריזות במענה. 
 • מבחן אישיות - מבחן זה נועד למפות את הפרופיל האישיותי שלכם, ולבדוק אם הוא תואם לזה שמחפשים אצל מורים לנהיגה. כדי לעשות זאת, תתבקשו לדרג את מידת הסכמתכם עם היגדים המתארים עמדות אישיות ותגובות לתרחישים שונים.
 • מבחן אמינות - במבחן זה תיבחן היושרה וההגינות שלכם בתחומים שונים ומגוונים, כגון יחסים בין-אישיים, נאמנות למקום העבודה, מוסר עבודה ועוד. בנוסף, המבחן ינסה לגרום לכם לחשוף פרטים אישיים, שעלולים להיות בעייתיים למורה נהיגה. 
 • דינמיקה קבוצתית - המבחן הזה בודק את יחסי האנוש שלכם ואם הם מתאימים למורה נהיגה, שיחסי אנוש טובים הם חלק מהותי מהצלחתו בתפקיד. הדינמיקה דורשת איזון עדין בין דומיננטיות והקשבה לשאר חברי הקבוצה, שלא תמיד קל ליישם, בטח במעמד של מבחן.
 • ריאיון אישי - הריאיון נועד לעזור לבסס נטיות, תכונות והתנהגויות שעלו במבחנים השונים שעשיתם, וכן לגלות פרטים נוספים שלא נחשפו במבחני האישיות והאמינות. 

שלב ב' - מבחן נהיגה מעשי

שלב א' שלח אתכם למחוזות רחוקים, אבל אם תצליחו להגיע לשלב ב', תחזרו למגרש הביתי שלכם - מבחן הנהיגה המעשי. המבחן יתקיים במשרד הרישוי, ויבדוק את מיומנויות הנהיגה שלכם.

שלב ג' - קורס מורי נהיגה

אם הגעתם לשלב השלישי, זה אומר שעשיתם צעד גדול בדרך אל היעד. בקורס מורי הנהיגה תלמדו נושאים עיוניים ומעשיים, כגון פיזיקה, אתיקה, יסודות הפסיכולוגיה, נהיגה נכונה ומונעת, הנדסת תנועה וכו'. בסוף הקורס תצטרכו לעבור מבחנים עיוניים ומעשיים, ואם תצליחו בהם - תקבלו את הרישיון שעבדתם עליו כל כך קשה. 


איך מגיעים מוכנים למבחנים הפסיכוטכניים?

אז כפי שראיתם, המסלול של מורי נהיגה בכלל לא מתחיל ביכולות הנהיגה שלכם. ראשית עליכם לעבור סדרת מבחנים שתדרוש מכם מיומנויות אחרות, כאלו שפחות באות לידי ביטוי בחיי היום-יום. אז אם אתם מצפים מהתלמידים העתידיים שלכם להתכונן היטב למבחן התיאוריה, לא תתכוננו גם אתם למבחנים שלכם?

איך מתכוננים עם הערכה שלנו?

  • מתניעים ומחממים את המנוע - חשיבה מרחבית, מבחני צורות והסקה כמותית הם רק חלק קטן מהנושאים שכדאי שתתרגלו לקראת המיונים. לא בטוח שכל הנושאים מוכרים לכם מלימודים קודמים, וגם אם כן, סביר להניח שעבר זמן מה מאז שתרגלתם אותם. זאת הסיבה שכללנו בערכת ההכנה קובצי הדרכה בסיסיים, שיעזרו לכם להשלים ידע ולרענן פעולות חשבון בסיסיות שיסייעו לכם במבחנים. 
  •  מתחילים לצבור תאוצה - ערכת האונליין כוללת תרגול מעשי בכל הנושאים שצפויים להופיע במבחנים הפסיכוטכניים. בסוף כל תרגול תקבלו דו"ח תוצאות מפורט, שבו פתרונות והסברים לכל השאלות. הדו"ח יעזור לכם לזהות את התחומים שבהם אתם מתקשים, לתרגל אותם באופן ממוקד, ללמוד מטעויות ולשפר את הביצועים.
  • מעלים את ההילוך - במבחנים פסיכוטכניים חשוב לא רק לענות נכון, אלא גם לענות מהר. לכן גם התרגולים בערכה נעשים בהגבלת זמן, בדומה למבחנים האמיתיים. ככל שתתרגלו יותר, מן הסתם, השליטה שלכם בחומר תתחזק ותצליחו לפתור את השאלות בפחות ופחות זמן.

ומה קורה עם שאר המבחנים?

מלבד המבחנים הפסיכוטכניים, המיונים שלכם מורכבים מעוד כמה מבחני מיון. לכן פיתחנו עבורכם הכנות נוספות, שמתאימות לכל אחת מתחנות המיון שתצטרכו לעבור. אם יש תחנה נוספת במיונים שאתם חוששים מפניה, בחרו בתוספת המתאימה, ואם אתם רוצים להגיע מוכנים לכל התחנות, תרגישו חופשי להוסיף את כולן

ערכת הכנה אונליין למבחן האמינות

ערכת ההכנה מורכבת משלוש סימולציות של מבחן האמינות ומתרגול ממוקד, שמחולק בהתאם לתחומים הנבדקים במבחן (יחס להימורים, צריכת סמים ואלכוהול, נטייה לרצות את הבוחנים ועוד). בסיום כל תרגול תקבלו דוח תוצאות שמסביר מה כל תשובה מעידה עליכם, והסברים על האופן שבו יש לגשת לשאלות. לצד התרגול תמצאו בערכה גם קובצי הדרכה עם חומר תיאורטי שטוב לדעת לקראת המבחן. 

רוצים להתכונן איתנו למבחן האמינות? סמנו ✔ בתיבת המכירה

הכנה אישית לריאיון

הכנה אישית שבמהלכה תעברו סימולציה של ראיון העבודה להוראת נהיגה. הסימולציה תדמה את ראיון העבודה שאתם צפויים לעבור באופן המדויק ביותר, ותיערך על ידי מדריך או מדריכה מקצועיים מטעם מכון נועם. בתום הסימולציה תקבלו משוב על ההתנהלות שלכם וטיפים לקראת הריאיון, כך שברגע האמת תוכלו להשאיר את הרושם הטוב ביותר. 

ההכנה אורכת כשעה ומתקיימת בזום.

רוצים להתכונן איתנו לריאיון? סמנו ✔ בתיבת המכירה

הכנה לדינמיקה הקבוצתית

במסגרת ההכנה שלנו תעברו סימולציה מלאה של תרגיל דינמיקה קבוצתית, בהובלה של מדריך או מדריכה מקצועיים. את הסימולציה תעברו בקבוצה קטנה של עד 8 משתתפים, שמתכוננים גם הם למיונים. בתום הסימולציה, כל אחד ואחת מהמשתתפים יקבלו משוב אישי על אופן ההתנהלות שלו במהלך התרגיל. המשוב נערך בפורום קבוצתי, בשביל שתוכלו ללמוד גם ממה שנאמר למשתתפים האחרים.

ההכנה אורכת כשלוש שעות ומתקיימת בזום או במכון, לבחירתכם.

רוצים להתכונן איתנו לדינמיקה הקבוצתית? סמנו ✔ בתיבת המכירה

הכנה אישית למבחני אישיות ואמינות

מבחני האישיות הם מבחנים שקשה להתכונן אליהם ללא הכוונה מקצועית, כי אין בהם תשובות נכונות ולא נכונות באופן חד משמעי. לכן אנחנו מציעים הכנה שכוללת התנסות מעשית והדרכה אישית. במסגרת ההכנה תקבלו ערכת אונליין עם סימולציות של מבחני האישיות שמאפיינים את המיונים בקורס של מורי הנהיגה. לאחר התרגול תגיעו לפגישת משוב עם ממדריך או מדריכה במכון, שבה תקבלו ניתוח מפורט של הביצועים שלכם והכוונה לקראת המבחנים האמיתיים.

ההכנה אורכת כשעה ומתקיימת בזום או במכון, לבחירתכם.

רוצים להתכונן איתנו למבחני האישיות והאמינות? סמנו ✔ בתיבת המכירה

שאלות נפוצות

מהם תנאי הסף לקבלה לקורס מורי נהיגה?
 • תושב ישראל אשר מלאו לו 21 שנים לפחות
 • בוגר 12 שנות לימוד
 • בעל רישיון נהיגה בדרגה B במשך 3 שנים לפחות
 • היעדר עבירות פליליות
 • מעבר בדיקות רפואיות ובדיקות ראייה
 • מבדקי התאמה ומבחני ידע
 • מעבר מבחן נהיגה מעשי
 • מעבר קורס הוראת נהיגה
כמה שעות כולל הקורס של מורי נהיגה?

הקורס כולל 606 שעות של לימודים עיוניים ו-75 שעות של לימודים מעשיים. בסך הכול, 681 שעות. 

איפה מתקיים בישראל קורס מורי נהיגה?

קורס מורי נהיגה מתקיים במכללות שונות ברחבי הארץ, כגון רשת מכללות עתיד, מכללת המסלול הנכון, מכללת טוב, דרכים 2000 ועוד. 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.