אילו אתגרים צפויים לכם ביום המיון?

יום המיון למשרד ראש הממשלה כולל מגוון מבחנים שנועדו לבדוק אם יש לכם את מה שנדרש כדי להתקבל למשרות ולתפקידים השונים. יום המיון מורכב ממספר תחנות:

1. מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים ממוחשבים הנערכים בהגבלת זמן מחמירה - כ-35 שניות בממוצע לשאלה. המבחנים עוסקים בתחומים שונים ומעריכים יכולות קוגניטיביות, כגון: הסקה מילוליות, זריזות לעומת דיוק, ופתרון בעיות חשבוניות.

2. מבחני אישיות - מבחנים המסייעים לבוחנים לגבש רושם על הפרופיל האישיותי והפסיכולוגי שלכם, ולבחון אם אתם ניחנים בתכונות האופי הנדרשות לתפקיד או אם קיימות באישיותכם נטיות שעלולות להיתפס כבעייתיות באספקטים הקשורים למילוי התפקיד. קיימים סוגים רבים של מבחני אישיות: ממחושבים וידניים, עם שאלות פתוחות ועם שאלות רב-ברירה (אמריקאיות), מבחנים שבהם תענו על שאלות ביוגרפיות, ומבחנים שבהם תתבקשו לעקוב אחר הוראות.

3. מבחני אמינות - מבחנים שבהם תתבקשו להביע את דעתכם על סוגיות אתיות ומוסריות, וכן לשקף את מידת ההזדהות שלכם עמן. כמו כן, תתבקשו להביע את מידת ההסכמה שלכם עם היגדים שונים העוסקים בחוויות אישיות שבהן התנסיתם בחייכם האישיים ובמקום העבודה, בנושאים, כגון: צריכת אלכוהול וסמים, גניבה ויחסים בין-אישיים.

4. דינמיקה קבוצתית - משימה ממושכת הנערכת בקבוצה, שבמהלכה תקבלו משימות משותפות ותתבקשו למצוא דרך לצלוח אותן יחד כקבוצה. מטרתה המרכזית של הדינמיקה היא להעריך את תפקודכם כ"שחקנים קבוצתיים", ולעמוד על ביטוי תכונות אופי כמו דומיננטיות ופאסיביות באישיותכם. 

5. ריאיון אישי - מבחן שנועד להעריך את התקשורת הבין-אישית שלכם, וכן את תכונות האופי שלכם. הריאיון הנערך במיונים למשרד ראש הממשלה דומה ברובו לראיונות עבודה שעברתם בעבר, ומורכב ברובו משאלות ביוגרפיות.


איך אנחנו עוזרים לכם להתכונן למיונים?

בחרו אחת מאפשרויות ההכנה שאנחנו מציעים:

ערכת הכנה אונליין

ערכת ההכנה כוללת מקבצי תרגול בכל הנושאים שבהם אתם עלולים להיתקל במבחנים הפסיכוטכניים:

  • בתחום המילולי: אנלוגיות, לוגיקה, תרשימים ואוצר מילים
  • בתחום הכמותי: הסקה כמותית, ריבוע הקסם, בעיות דרך והספק, בעיות חשבון וסדרות
  • בתחום הצורני: מטריצות
  • בתחום הזריזות והדיוק: סריקה מרחבית, תווים וצמדים
  • סימולציה מלאה עם כל המבחנים המדמה את יום המבחנים

מקבצי התרגול כוללים עשרות תרגילים, ובסופם מתקבל דו"ח תוצאות מפורט. דו"ח התוצאות כולל פתרונות מלאים לכל השאלות שהופיעו במקבץ, וכן ציון מסכם המשקף את רמת השליטה שלכם בנושא. באמצעות הציון, תוכלו להעריך את רמתכם, לחזור על השאלות שבהן טעיתם ולהשתפר בעקבות כך.

בנוסף, ערכת ההכנה כוללת קובצי קריאה העוסקים במבחני האישיות, במבחני האמינות ובדינמיקה הקבוצתית שאתם עתידים לעבור, וכן מבחן אישיות ממוחשב לתרגול הכולל כ-220 שאלות.

שימו לב: באפשרותכם לרכוש את ערכת ההכנה למבחן האמינות כתוספת לערכת המבחנים הפסיכוטכניים במחיר מיוחד של 100 ש"ח.

הכנה אונליין + הדרכות אישיות בזום או במכון

הכנה מלאה לכל המבחנים הצפויים לכם ביום המיון. ההכנה המלאה כוללת:

   • הכנה יסודית למבחנים הפסיכוטכניים:
     ערכת ההכנה אונליין למבחנים הפסיכוטכניים
    ♦ הדרכה אישית הנערכת עם מאבחנת פסיכוטכנית, במהלכה תפתרו תרגילים מתוך הערכה ותלמדו את שיטות הפתרון המתאימות לכל אחד מסוגי השאלות.
   • הכנה לכל מבחני האמינות והאישיות:
    ערכת הכנה אונליין למבחן האמינות הממוחשב
    ♦ סימולציות של כל מבחני האישיות והאמינות: התנסות מעשית בכל מבחני האישיות והאמינות.
    ♦ הדרכה אישית הנערכת עם מומחה, אשר יעבור אתכם על הסימולציות השונות שבהן התנסיתם ויסביר לכם מה אפשר ללמוד עליכם לפיהן, ומה עליכם לשפר.
   • הכנה לדינמיקה הקבוצתית:
    ♦ התנסות מעשית בדינמיקה הקבוצתית - השתתפות בדינמיקה בתנאים האופייניים לאלו הקיימים במבחן האמיתי.
    ♦ הדרכה הנערכת על ידי המומחה שגם עורך את סימולציית הדינמיקה. במקרה זה, נערכת ההדרכה בנוכחות שאר משתתפי הסימולציה, במטרה ללמוד משאר המשתתפים ולהדגים מקרים שונים. בהדרכה זו תוכלו ללמוד כיצד לגשת למשימת הדינמיקה הקבוצתית, אילו התנהגויות רצויות בה, מה מבקשים הבוחנים למצוא ובמה עליכם להשתפר.
   • הכנה לריאיון האישי:
    ♦ סימולציה של הריאיון האישי שתעברו במיונים למשרד רה"מ הנערכת על ידי מדריך מקצועי.
    ♦ הדרכה אישית הנערכת על ידי המדריך שגם עורך את הריאיון. במהלך ההדרכה, המדריך יציג לכם את ההערכה שלו, וילמד אתכם כיצד לשפר את תשובותיכם, ולהותיר את הרושם הרצוי.

 

 תוספת לערכת ההכנה - הכנה אונליין למבחן האמינות הממוחשב

מבחן האמינות הממוחשב נועד לאתר תכונות אופי, פרטים ודפוסי התנהגות שעלולים להיות בעייתיים בעיניי מעסיקים. במבחן יוצגו לפניכם היגדים בנושאים שונים, ויהיה עליכם לסמן עד כמה הם נכונים לגביכם. ההיגדים עשויים לעסוק בהימורים, בהתנהלות עם כספי המשרד, בשימוש במידע פנימי, עבר פלילי ועוד. ערכת האונליין למבחן האמינות כוללת מקבצי תרגול הממוקדים בתחומי האמינות השונים, וכן וסימולציות מלאות של מבחן האמינות הממוחשב - כולם מלווים בדו"ח תוצאות מקיף. 

מעוניינים להגיע מוכנים גם למבחן הזה? סמנו V בתיבת המכירה וקבלו את הערכה במחיר מיוחד של 100 ש"ח.

 

 תוספת לערכת ההכנה - הדרכה אחד על אחד

הדרכה אישית המיועדת למי שהתקשה או לא התנסה עד כה במבחנים פסיכוטכניים. במסגרת ההדרכה המדריכה הפסיכוטכנית תעבור איתכם באופן פרטני על ערכת האונליין ועל הנושאים המגוונים הכלולים במבחנים הפסיכוטכניים. היא תנחה אתכם כיצד לגשת לשאלות, איך להתמודד עם הגבלת הזמן במבחן, תציג שיטות פתרון יעילות ותסייע לכם להשלים פערי מידע בחומר. לקראת סיום המפגש, המדריכה תבנה יחד איתכם תוכנית עבודה מותאמת אישית להמשך התרגול בערכה.  

מעוניינים? סמנו ✓ ליד ההכנה בתיבת המכירה, ואנחנו ניצור איתכם קשר לתיאום מועד ההדרכה. 

 

 תוספת לערכת ההכנה - הכנה לריאיון - מפגש זום בן שעה

הכנה אישית בת שעה הבנויה משני חלקים: סימולציה של ראיון עבודה ומשוב מנומק. בשלב הראשון תעברו ריאיון מלא המדמה ראיון עבודה אמיתי. הריאיון יותאם לתפקיד ולארגון שאליהם אתם מתמיינים, והוא יאפשר לכם לטעום ממה שמצפה לכם בריאיון האמיתי.

בשלב השני המדריך או המדריכה ינתחו בפירוט את התשובות שסיפקתם בסימולציה. הם יעברו איתכם תשובה-תשובה, יבהירו מהי הדרך הנכונה לענות על כל שאלה, וילמדו אתכם כיצד להבליט את החוזקות ולהצניע את החולשות. בסיום ההכנה תדעו איך לשקף למראיין שאתם האנשים המתאימים לעבודה ולדרישות התפקיד.  

מעוניינים? סמנו ✓ ליד ההכנה בתיבת המכירה, וניצור אתכם קשר לתיאום המפגש.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.