כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למיונים לקורס טיס

חולמים להיות טייסים? אנשי צוות אוויר?
קורס טיס הוא קורס הדגל של חיל האוויר ונחשב לאחד הקורסים האיכותיים והמבוקשים ביותר בצה"ל. הכנו עבורכם ערכת הכנה אונליין לקורס טיס, שתעזור לכם לעבור שלבי המיון השונים וכוללת מבחנים פסיכוטכניים, את מבחן דינור המפורסם, שאלוני אישיות וניתוחם ועוד...

המידע הנמצא בעמוד:
הכנה למיונים לקורס טיס
מידע נוסף על קורס טיס  "תודה רבה מכון נועם! ערכת ההכנה הייתה פשוט מעולה. מבחן דינור היה אחד לאחד, ניפגש במסדר הכנפיים..."
התמיין לקורס טיס, פברואר 2016

הכנה למיונים לקורס טיס

קורס טיס, השייך לחיל האוויר הישראלי, ידוע כקורס שמנפה את מועמדיו מדי שלב בשלב, החל בתהליך המיונים המפרך, דרך הבדיקות הרפואיות (ירפ"א) ועד שלבי הקורס התובעני. תנו לנו לעזור לכם להתכונן למיונים הכוללים מבדקים פסיכוטכניים, פיזיים ורפואיים. ערכת ההכנה של מכון נועם תספק לכם הכנה ממוקדת ויעילה למבחנים הפסיכוטכניים השונים בהם תיתקלו במהלך המיונים, כולל:

  • מבחן דינור (מבחן הקוביה) - המבחן המפורסם, בלעדי למכון נועם. מבחן דינור הוא חלק בלתי נפרד מהמיונים והצלחה בו הכרחית למעבר השלב הראשון.
  • מבחן לוח טיסה - כחלק מהשינויים במיונים לטיס נוסף מבחן זה לשלב הראשון.
  • מבחני חשיבה מרחבית - הטלת צל, התאמת צורה לתבנית, חיבור צורות במרחב ועוד...
  • מבחן אישיות ממוחשב - כולל דו"ח מפורט.
  • מבחנים כמותיים, מבחנים טכניים ועוד...
הערכה כוללת הסברים מפורטים לכל השאלות, תרגול מודרך ותרגול על זמן המדמה במדויק את תנאי הבחינה. את הערכה ניתן לתרגל מכל מחשב או מכשיר חכם (סמארטפון, טאבלט וכו').

מידע נוסף על המיונים לקורס טיס

קורס טיס הינו אחד הקורסים הנחשקים והמבוקשים ביותר בצה"ל. בוגרי קורס הטיס ישרתו בתפקידי צוות אוויר השונים במשך כ-12 שנים לפחות. מגמות החיל כוללת: טייסי מטוסים (קרב ותובלה), טייסי מסוקים (קרב וסער) ונווטים. במהלך קורס הטיס משלימים החיילים את לימודיהם לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון. עקב כל הסיבות הללו ועוד – קורס הטיס הוא מושא חלומותיהם של מלש"בים רבים.

הדרך להתקבל לקורס הנחשק ארוכה ומייגעת, וחשוב להגיע אליה מוכנים.

תנאי הכרחי לקבלת המיונים לטיס הוא ציוני קב"א ודפ"ר גבוהים. ניתן לקבל מיונים לקורס טיס החל מציון קב"א 54 וציון דפ"ר 70. בעבר מבחני צוות אוויר היו נערכים בלשכות הגיוס אך כיום אין כך הדבר, הביקור בלשכת הגיוס הוא חד פעמי ויש לנצל אותו היטב. למדו עוד על הכנה לצו הראשון.

לאחר שתקבלו את הזימון הנכסף למיונים לטיס, הדרך לקורס כוללת מספר שלבים: 

שלב א' - זימון למבחנים פסיכוטכניים וסימולטור טיסה
תזומנו לבסיס חיל האוויר בחצרים, בו תעברו מספר מבחנים. תיתקלו בפעם הראשונה בסימולטור טיסה, מבחן שאין כל דרך להתכונן אליו, השתדלו לשמור על רוגע וקור רוח. במהלך היום תבחנו גם במבחנים פסיכוטכניים שונים, ביניהם מבחן דינור, מבחנים הבוחנים ראייה מרחבית, מבחן לוח טיסה, מבחן אישיות ממוחשב ועוד... רק בעזרת הערכה של מכון נועם תוכלו להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים ככלל ולמבחן דינור בפרט, מבחן ידוע לשמצה שההצלחה בו חיונית להמשך המיונים.

שלב ב' - זימון למבחני צוות אוויר, סימולטור טיסה ומבחנים פסיכוטכניים נוספים
הפעם תזומנו לסדרת מבחנים דומה לשלב א' אך שונה במקצת, כמובן שיהיו פחות מועמדים משלב א'. מבחני צוות אוויר הם מבחנים שהיו נעשים בעבר בלשכות הגיוס על ידי מאבחנות פסיכוטכניות, אך השנים האחרונות הועברו לחיל האוויר והם אחראיים על הבחינה. מבחנים אלו הם מבחנים טכניים, פיזיים, הדורשים קואורדינציה וסבלנות. במהלך המבחנים תצטרכו לתפעל מכשירים שונים, דוגמת מחוגות וגלגלי שיניים, ולבצע משימות בפרקי זמן קצרים יחסית, לדוגמה: תאלצו להתמודד עם הרכבה של מכונה המורכבת על לוח עץ ותתבקשו לבצע משימות שונות, מבחן קוארדינצית יד עין שיבדוק את היכולת שלכם לנווט בתוך לוח עץ צפוף . במהלך המבחנים ישגיחו עליכם מאבחנות חיל האוויר.

בנוסף, תעברו בפעם השנייה סימולטור טיסה ותעברו עוד מקצה מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים שיכלול נושאים דומים לשלב א' - מבחנים טכניים, ראייה מרחבית וכו'.שלב ג' - בדיקות רפואיות וראיון אישי
בשלב זה תזומנו לבדיקות רפואיות בבסיס ירפ"א (יחידת רפואה אווירית). המיונים של ירפ"א נועדו לוודא שהמועמדים במצב גופני שיאפשר להם לעמוד בקורס המפרך ובטיסות. בנוסף, תעברו ראיון אישי בו תצטרכו להדגים את המוטיבציה שלכם לתפקיד.

גיבוש קורס טיס
לאחר מעבר כל השלבים, הטובים שבמועמדים יגיעו לגיבוש קורס טיס הנחשב. במהלך הגיבוש (שנחשב לחלק מהשירות הצבאי וימיו ירדו לכם מהפז"ם בבוא היום) תתמודדו עם שגרת יום מפרכת שתדמה את שגרת הקורס ותראה לבוחנים מי מכם יוכל להתמודד עם קורס טיס לאורך זמן.

רק לאחר מעבר כל השלבים תיחשבו לחניכי קורס טיס מין המניין. 

בנים – חשוב לדעת שלא ניתן להתמיין לאף יחידה אחרת במקביל למיונים לקורס טיס. חתימת ויתור אפשרית אך ורק בשלב הגיבוש.
בנות – במקביל למיונים לקורס הטיס ניתן להמשיך ולהתמיין גם לשאר היחידות בצה"ל. בכל שלב ניתן לחתום ויתור.

ההכנה לקורס טיס של מכון נועם מעודכנת לשינויים שנעשו בתהליך נכון לקיץ 2017. בעבר תהליך המיונים החל בלשכות הגיוס, במבחני צוות אוויר. השלב הבא כלל את מבחן הדינור ומבחנים פסיכוטכניים נוספים, שני זימונים שונים לבדיקות רפואיות (ירפ"א א' וגם ירפ"א ב'), מבדקים רבים שחזרו על עצמם מדי שלב בשלב. התהליך התייעל משמעותית, אך מכאן שיותר מועמדים מנופים בכל שלב ושלב. חשוב לזכור שבשלב הראשון מוכרחים להתכונן כמו שצריך למבחן דינור, שבמקום כמה ביקורים בירפ"א יש ביקור אחד בירפ"א, שהמיונים לטיס אמנם התקצרו אך הם עדיין מיונים מפרכים לקורס נחשק. בקיצור, בהצלחה במיונים לטיס!


למדו עוד על:
הכנה למיונים לאשכול מבצעים ופיקוח
הכנה למיונים לחיל המודיעין
הכנה למיוני חיל היםלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
כל ערכות ההכנה לצהל
הכנה למיונים למבצעים ופיקוח
הכנה למיונים לטיס


מבחני דוגמא בחינם
מבחן צו ראשון לדוגמא


ממליצים
הכנה פשוט מעולה. לא יודע איך הייתי מצליח לעבור את המיונים בלעדיה...
הכנה לשייטת - גדנ"ע צלילה, אפריל 2014
אין כמוכם בעולם קיבלתי דפר 90 וקבא 56 תודה ענקית על כל ההכנה ממליצה בחום לכולם
צו ראשון, אפריל 2015 – הכנה לדפ"ר


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id