מה כוללת ההכנה?

 • מבחנים כמותיים: אחוזים, בעיות בחשבון, בעיות דרך והספק, שטח והיקף, הסקה כמותית.
 • מבחני צורות: לוגיקה צורנית, מטריצות, צורות בשורה.
 • חשיבה מרחבית: מבחן הקובייה-דינור ברמות שונות, הטלת צל, השלמה למרובע, התאמת צורה לתבנית, חיבור צורות במרחב ועוד.
 • מבחני אישיות: תיאורטי + מעשי של כ-220 שאלות ודו"ח מפורט
 • מבחן לוח טיסה.
 • מקצועות טכניים: גלגלות, גלגלי שיניים, חשמל, מהירות תנועה, מים, נושאים בסיסיים ועוד.

 • תרגול מתוזמן המדמה את יום המבחנים.
 • תרגול מודרך מלווה בהסברים ובטיפים לפתרון.
 • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה.
 • השימוש בערכה זמין מכל מחשב ודפדפן.
 • ניתן לתרגל 24/7.

מגמות ותנאי סף לקורס טיס

קורס טיס הוא אחד הקורסים הנחשקים והמבוקשים ביותר בצה"ל. בוגרי הקורס ישרתו בתפקידי צוות אוויר כ-12 שנים לפחות. מגמות החיל כוללות: טייסי מטוסים (קרב ותובלה), טייסי מסוקים (קרב וסער) ונווטים. במהלך קורס הטיס משלימים החיילים את לימודיהם לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון. מסיבות אלו ואחרות קורס טיס הוא מושא חלומותיהם של מלש"בים רבים.

הדרך לקבלה לקורס הנחשק ארוכה, מייגעת וקשה, ולכן מומלץ להגיע מוכנים. תנאי הכרחי לקבלה למיונים לטיס הוא ציוני קב"א ודפ"ר גבוהים בצו הראשון: ציון קב"א 54 וציון דפ"ר 70 לכל הפחות. בעבר מבחני צוות אוויר נערכו בלשכות הגיוס, אך כיום אין כך הדבר - הביקור בלשכת הגיוס הוא חד-פעמי ויש לנצל אותו היטב.

← למדו עוד על הכנה לצו הראשון


שלבי המיון לפני הקורס

לאחר שתקבלו את הזימון הנכסף למיונים לטיס, תצטרכו לעבור כמה שלבים בדרך לקורס: 

שלב א' - זימון למבחנים פסיכוטכניים ולסימולטור טיסה

בשלב זה תזומנו לבסיס חיל האוויר בחצרים, ושם תעברו כמה מבחנים. אחד מהם - סימולטור טיסה - הוא מבחן שאין כל דרך להתכונן אליו, ועל כן השתדלו לשמור על קור רוח. עוד יתקיימו במהלך היום מבחן דינור, מבחנים הבוחנים ראייה מרחבית, מבחן לוח טיסה ומבחן אישיות ממוחשב. הערכה של מכון נועם תעזור לכם להתכונן לכל המבחנים הפסיכוטכניים, בדגש על מבחן דינור - מבחן שהצלחה בו חיונית להמשך המיונים.

שלב ב' - זימון למבחני צוות אוויר, סימולטור טיסה ומבחנים פסיכוטכניים נוספים

שלב זה כולל סדרה נוספת של מבחנים, וישתתפו בו המועמדים שעברו בהצלחה את שלב א'. בעבר נערכו מבחני צוות אוויר בלשכות הגיוס, אך בשנים האחרונות הם מתקיימים בחיל האוויר. מבחנים אלו הם מבחנים טכניים ופיזיים, והם דורשים קואורדינציה וסבלנות. במהלך המבחנים תצטרכו לתפעל מכשירים שונים, דוגמת מחוגות וגלגלי שיניים, ולבצע משימות בפרקי זמן קצרים יחסית. כך למשל, תיאלצו להתמודד עם הרכבה של מכונה על לוח עץ ולבצע משימות שונות; כמו כן תיבחנו במבחן קוארדינציית יד-עין, שיבדוק את היכולת שלכם לנווט בתוך לוח עץ צפוף.

נוסף על כך, תיבחנו שוב בסימולטור טיסה ותעברו סדרה נוספת של מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים בנושאים דומים לאלו שהופיעו בשלב א' - מבחנים טכניים, ראייה מרחבית וכדומה.

שלב ג' - בדיקות רפואיות וריאיון אישי

השלב השלישי כולל בדיקות רפואיות בבסיס ירפ"א (יחידת רפואה אווירית). הבדיקות נועדו לבחון את מצבכם הגופני ולוודא שתוכלו לעמוד בקורס המפרך ובטיסות. כמו כן, ייערך לכם ריאיון אישי, ובו תיבדק רמת המוטיבציה שלכם.


"תודה רבה מכון נועם! ערכת ההכנה הייתה פשוט מעולה. מבחן דינור היה אחד לאחד, ניפגש במסדר הכנפיים..."

 

התמיין לקורס טיס, פברואר 2018


גיבוש קורס טיס

מי שעברו את כל השלבים הקודמים יגיעו לגיבוש לקורס טיס. במהלך הגיבוש (שנחשב לחלק מהשירות הצבאי וכלול בפז"ם) תתמודדו עם שגרת יום מפרכת, שתדמה את שגרת הקורס, ותסייע לבוחנים להעריך מי מכם יוכלו להתמודד עם קשיי הקורס לאורך זמן.

מי שיעברו את הגיבוש ייחשבו לחניכי קורס טיס מן המניין. 

בנים: חשוב לדעת שבעת המיונים לקורס טיס אי אפשר להתמיין לשום יחידה אחרת. חתימת ויתור אפשרית רק בשלב הגיבוש.

בנות: יכולות להמשיך להתמיין לשאר היחידות בצה"ל גם בעת המיונים לקורס טיס. חתימת ויתור אפשרית בכל שלב.

חשוב לדעת!

ההכנה לקורס טיס של מכון נועם מעודכנת לשינויים שנערכו בתהליך נכון לקיץ 2017. בעבר החלו המיונים בלשכות הגיוס, במבחני צוות אוויר. השלב הבא כלל את מבחן דינור ומבחנים פסיכוטכניים נוספים, שני זימונים שונים לבדיקות רפואיות (ירפ"א א' וירפ"א ב') ומבדקים רבים שחזרו על עצמם מדי שלב בשלב. בשנים האחרונות התייעל התהליך וקוצר, אולם מספר המנופים בכל שלב גדל, והתהליך כולו עדיין נחשב מפרך וקשה מאוד.

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
loading..
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.