כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למיונים לקורס טיס

חולמים להיות טייסים? אנשי צוות אוויר?
קורס הטיס בחיל האוויר הישראלי נחשב לאחד הקורסים האיכותיים וגם המבוקשים ביותר שיש. מדי שנה רק כמה מאות מתוך כלל המתמיינים זוכים להיות חניכים בקורס טיס, ורק בודדים עוברים אותו (נתונים רשמיים מתייחסים ל-1 מתוך כל 6 חניכים). 

הכנו עבורכם ערכת הכנה אונליין שתעזור לכם לעבור את כל השלבים המקדימים לקורס, וכוללת בין השאר מבחנים פסיכוטכניים, הדמיה של "מבחן דינור" המפורסם, שאלוני אישיות וניתוחם ועוד...

בואו ללמוד מה כולל תהליך המיון לקורס טיס.
 

ערכת ההכנה למיוני טיס כוללת:

  • מאות שאלות בנושאים כמותיים, טכני, מרחבי, צורות, מבחן הקוביה-דינור.
  • מבחנים על זמן ומבחנים מודרכים.
  • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה.
  • תרגול מכל דפדפן 24 שעות, 7 ימים.
  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
החל מ - 198 ₪ 
 
 
 
 
 

יש לכם שאלה? רוצים לשתף אותנו? הגיבו לנו ותקבלו תשובה.

אנו במכון נועם, עמלנו ופיתחנו הכנה למבחנים הפסיכוטכניים שבתחילת הדרך. ממליצים לכם לקרוא עוד ולרכוש את ההכנה.

שימו לב!

ערכת ההכנה של מכון נועם היא ערכה אינטרנטית באמצעותה תוכלו לתרגל בכל מקום ובכל שעה ולהגיע מוכנים למיונים.
במסגרת הערכה, תמצאו הכנה למבחנים הפסיכוטכניים החל ממבדקי צוות אוויר ועד לירפ"א.

תנו לנו לעזור לכם להגיע מוכנים יותר למיונים לטיסמה כולל תהליך המיון לקורס טיס?


מטרתו של צו ראשון בצה"ל הינה היכרות ראשונית עם המלש"ב (מועמד לשירות ביטחון). לאחר סידרה של מבחנים פסיכוטכניים, ראיונות ובדיקה רפואית מחליטים בצה"ל אילו אפשרויות נפתחות למתגייסים, ולאן לשלוח את המלש"ב (האם למיון תעסוקתי, לתפקידים פיקודיים או לתפקידי שטח). במכון נועם פיתחנו הכנה למבחנים הפסיכוטכניים של הצו הראשון שמטרתם לקבוע את ציון הדפ"ר. אנו מאמינים כי תרגול והשקעה במבחנים הפסיכוטכניים תורמת להעלאת הדפ"ר בצורה משמעותית ומאפשרת למלש"ב להתקבל לתפקידים יוקרתיים כגון קורס טיס. 
למידע נוסף על צו ראשון ליחצו כאן.


לאחר השלמת הצו הראשון, אלו מכם שימצאו מתאימים יקבלו זימון ליום מבדקים - מבדקי צוות אויר.
יום המיונים כולל ארבעה מבחנים עיקריים: בדיקת קואורדינציה, כושר טכני מעשי, תפיסה צורנית והבנה טכנית עיונית.
בשלב הראשון של היום, תבצעו מבחן פסיכוטכני. המבחן דומה למבחן הפסיכוטכני בצו הראשון אך השאלות ברמה גבוהה יותר.
כבר בתום השלב הזה מועמדים שלא יעברו את המבחנים הפסיכוטכניים ילכו הביתה, ולא יתאפשר להם לסיים את יום המיונים. לכן, חשוב מאוד להגיע להצליח במבחנים, כי יבחרו את המועמדים עם הציונים הגבוהים ביותר.
הכנו עבורכם ערכת הכנה למבחנים בלשכת גיוס. ההכנה תעזור לכם להכיר את המבחנים וע"י תרגול רב תצליחו להשיג ציון טוב כדי לעבור לשלב המיונים הבא של קורס טיס.

התחילו לתרגל אונליין עכשיו

הכנה מלאה למיון לטיס - כולל מבחנים פסיכוטכניים ברמה גבוהה מהרגיל, "מבחן דינור" ומבחני אישיותבשלב השני – תאלצו להתמודד עם הרכבה של מכונה המורכבת על לוח עץ ותתבקשו לבצע משימות שונות.
בשלב השלישי – יתבצע מבחן קוארדינצית יד עין שיבדוק את היכולת שלכם לנווט בתוך לוח עץ צפוף, בצורה הטובה ביותר תוך התמודדות עם לחץ רב עקב מגבלת זמן ובוחנים קשוחים שעומדים מסביב וכותבים הערות.

במידה והצלחתם לעבור את מיוני צוות אוויר, תקבלו זימון לשלב הבא במיונים - ירפ"א א'.
המבחנים יתקיימו בבסיס תל השומר. משמעות ראשי התיבות ירפ"א הם: יחידת רפואה של חיל האוויר. בירפ"א א' תעברו סדרת מבחני אישיות ומבחנים פסיכוטכניים מורכבים. בין המבחנים: בדיקת חלוקת קשב, מבחני אישיות, תפיסה מרחבית ועוד. 
רוב היום תמלאו שאלונים של אימות נתונים, שאלונים אישיותיים ומבחנים במתמטיקה ובפיזיקה ברמה בסיסית.
הכנו עבורכם ערכת הכנה המותאמת למבחני ירפ"א א'. התרגול על מבחנים מרחביים ואישיותיים יאפשר לכם להגיע למבחנים הללו ממוקדים ומוכנים ולעבור את המיונים לטייס בהצלחה.

בסוף השלב הראשון של ירפ"א א' , יקבעו אתכם מועד נוסף ובו עליכם להגיע על מנת להמשיך לבצע מבחנים.
בחלק זה של המיונים תעברו מבחנים בסיסיים לבדיקת כושר טיסה. רוב היום מורכב מבחינה מול סימולטור ברמת קושי גוברת.
מבחן הסימולטור מורכב ממספר רב של מבחנים החוזרים על עצמם 5 פעמים כל אחד. בכל חזרה, מצופה מכם לשפר את ביצועיכם ביחס לניסיון הקודם.

התחילו לתרגל אונליין עכשיו

הכנה מלאה למיון לטיס - כולל מבחנים פסיכוטכניים ברמה גבוהה מהרגיל, "מבחן דינור" ומבחני אישיותירפ"א ב' הוא יום מיונים נוסף המורכב משלושה שלבים שונים:
  • שלב ראשון – מבחני חלוקת קשב, קבלת החלטות וזיכרון. כל השלב הראשון מתבצע מול מחשב ואורך כ-3 שעות.
  • שלב שני – שיחה עם פסיכולוג: הפסיכולוג מקבל את כל הנתונים ממבחני האישיות שעברתם בשלב הקודם (ירפ"א א') ושואל אתכם שאלות בהתאם לתשובות שנתתם בשלב הקודם. מטרת השיחה היא להתחקות אחרי תכונות בולטות שמצופה מאנשי צוות אוויר להחזיק בהן ובנוסף, לבדוק עקביות ואמינות כמובן.
    מכון נועם מציע הכנה אחד על אחד למבחני אישיות וראיון האישי עם מדריך מנוסה.
  • שלב שלישי – המועמדים שעברו את שני השלבים הקודמים יעברו סדרה של בדיקות רפואיות במטרה לוודא שהם כשירים לטיסה ומסוגלים מבחינה פיזית להתמודד עם הגיבוש לטיס.
התחילו עוד היום לתרגל בערכת ההכנה שלנו - ההצלחה בידיים שלכם!

אם הצלחתם להתמודד עם כל השלבים שתיארנו עד עכשיו, תקבלו זימון לגיבוש לקורס הטיס בבסיס חיל האוויר בחצרים. הגיבוש אורך חמישה ימים והוא אינטנסיבי ומתיש מבחינה פיזית ופסיכולוגית. אם קיבלתם זימון לגיבוש, יהיה עליכם להגיע לתל השומר, משם יקחו אתכם בהסעות לבסיס חיל האוויר בחצרים. בחצרים, תתחלקו לצוותים ותתחילו לעבור סדרה ארוכה של מבחנים פיזיולוגיים ומנטליים מורכבים. בסוף השבוע המפרך הזה, אלו מביניכם שהצליחו לשרוד את הגיבוש יקבלו תשובות. המפקד יעמיד את כל הצוות יחד ויכריז מי עבר את הגיבוש וימשיך הלאה אל קורס הטיס הנחשק ומי לא עבר את הגיבוש ונאלץ לוותר על חלום הטיס, לפחות לעת עתה. 

קיימים שני שלבים נוספים לאחר גיבוש הטיס ולפני תחילת הקורס. בשלבים האלה, לא יכולים לנפות אתכם- אם עברתם את הגיבוש התקבלתם לקורס. אז למה קיימים השלבים האלה? בשביל לעזור למדריכים ולצבא להבין איזה חיילים הם מקבלים לקורס הטיס. בהתאם לתוצאות שלכם בשלבים הללו, תמוינו למחלקות וצוותים בתחילת הקורס והתוצאות עשויות להשפיע על הקבלה שלכם למגמות השונות. שני השלבים הללו כוללים סימולטורים ברמה מתקדמת יותר ממה שנתקלתם בו עד עכשיו במהלך המיונים וכמובן שחשוב להפגין עקומת שיפור ולמידה מניסיון לניסיון.

השלב האחרון לפני תחילת קורס הטיס הוא זימון למספר בדיקות רפואיות, בעיקר בדיקות לב. הבדיקות יתקיימו בתל השומר ויבדקו את תפקוד הלב שלכם במאמץ ובמנוחה. גם השלב הזה אינו מסנן או ממיין אלא מיועד לוודא שאתם כשירים פיזית להתחיל קורס טיס. ↑ בחזרה לראש העמוד

קורס טיס הינו אחד הקורסים הנחשקים והמבוקשים ביותר בצה"ל. בוגרי גורס הטיס ישרתו בתפקידי צוות אוויר השונים במשך כ-12 שנים לפחות. מגמות החיל כוללת: טייסי מטוסים (קרב ותובלה), טייסי מסוקים (קרב וסער) ונווטים. במהלך קורס הטיס משלימים החיילים את לימודיהם לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון. עקב כל הסיבות הללו ועוד – קורס הטיס הוא מושא חלומותיהם של מלש"בים רבים.

אך הדרך להתקבל לקורס הנחשק ארוכה ומייגעת, וחשוב להגיע אליה מוכנים.

כדי לוודא שלקורס הטיס אכן מגיעים המועמדים הטובים והמתאימים ביותר להתחיל את מסלול ההכשרה הייחודי ללוחמי צוות אוויר, עוברים המועמדים תהליך מיון קפדני. המבדקים הראשונים כוללים מבחנים שונים שנועדו לבדוק את התאמת כישורי המועמדים לדרישות הקורס. בין השאר, מבחני קואורדינציה, מבחן פסיכוטכני וראיון אישי. מי שעובר את כל השלבים הללו בהצלחה, מקבל זימון בהמשך לסדרת בדיקות רפואיות ובסיומן מקבל זימון גם לגיבוש!

בנים – חשוב לדעת שלא ניתן להתמיין לאף יחידה אחרת במקביל למיונים לקורס טיס. חתימת ויתור אפשרית אך ורק בשלב הגיבוש.
בנות – במקביל למיונים לקורס הטיס ניתן להמשיך ולהתמיין גם לשאר היחידות בצה"ל. בכל שלב ניתן לחתום ויתור.

↑ בחזרה לראש העמודלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה למיונים למבצעים ופיקוח
כל ערכות ההכנה לצהל
הכנה למיונים לטיס


מבחני דוגמא בחינם
מבחן צו ראשון לדוגמא


ממליצים
ברור שאני אמליץ לכל החברים לרכוש את הערכה שלכם. לא הייתי עוברת ירפ"א בלעדיכם. תודה! 
תלמידה שהתמיינה לקורס טיס, ינואר 2015
מבחני הצורות תאמו כמעט באופן מלא למבחני הצו הראשון :-)
צו ראשון, מרץ 2014 – הכנה לדפ"רמידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id