מכון סאלד

מכון סאלד הוקם בשנת 1941 על ידי הפעילה הציונית הנרייטה סאלד.
אחת ממטרותיו של מכון סאלד היא פיתוח כלי מדידה והערכה המשמשים למיון תלמידים למסגרות לימוד ייחודיות. צוות המכון משתף פעולה עם בתי ספר ברחבי הארץ כדי ליצור מיון רב-שלבי, הכולל היבטים שונים של הערכת יכולות – מבחני ידע, שאלוני אישיות, ראיונות, הצגת עבודות וסדנאות התנסות. כמו כן, מכון סאלד אחראי לכתיבתם של מבחני בגרות במקצועות עינויים.

טלפון ליצירת קשר עם מכון סאלד: 02-649-4444


מבחני איתור מחוננים 

מבחני איתור מחוננים מטעם האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך מיועדים לתלמידים בכיתות ב' או ג' (לפי שכבת הגיל שבה נפתחת התוכנית בכל מקום ומקום), ובמקרים מיוחדים גם לתלמידי כיתות ד'. 

איתור המחוננים נעשה בשני שלבים - שלב א' ושלב ב' (תלמידי כיתות ד' ניגשים לשלב ב' בלבד). מבחן שלב א' הוא מבחן הסינון הראשוני המתקיים בכל בתי הספר השייכים לחינוך הממלכתי. כ-15% מהתלמידים עוברים לשלב ב', רובם על סמך הישגיהם במבחן ומיעוטם על סמך המלצת הצוות החינוכי. מי שיעברו גם את שלב ב' בהצלחה יוכרו כמחוננים או כמצטיינים, ויזכו להשתתף בתוכניות השונות שמציע משרד החינוך. 

 


מועדים חשובים 

  • קבלת הודעה על המבחנים -  הורי תלמידי כיתות ב' או ג' יקבלו הודעה על המבחנים שצפויים להתקיים בבית הספר. ההודעה מתקבלת כ-4-3 שבועות לפני מבחן שלב א'.
  • מבחן הסינון שלב א' - נערך לאחר החגים, בחודש ספטמבר או אוקטובר. 
  • הודעה אם הילד/ה עברו לשלב ב' - כ-11-7 יום לאחר ביצוע מבחן שלב א', יקבלו ההורים הודעה אם ילדם עבר לשלב ב'. בשלב זה יהיה זמין להורים טופס להגשת ערעורים על תוצאות המבחן.
  • מועד אחרון להגשת ערעורים על מבחן שלב ב' - עד כחודש וחצי מביצוע מבחן שלב א'. 
  • הזמנה למבחן שלב ב' - תתקבל במהלך החודשים דצמבר עד פברואר.

לשאלות בנושא מחוננים ניתן לפנות למכון קרני באי-מייל: info@karni.co.il


הכנה למבחני המחוננים

כדי לעזור לילדכם להגיע מוכן למבחן, אנו ממליצים לתרגל איתו שאלות לדוגמא לפי הכיתה (ב', ג' או ד') אליה הוא ניגש. זה יאפשר לו להגיע רגוע, מוכן וממוקד יותר לקראת המבחן.

בנוסף, מכון נועם מציע מגוון ערכות תרגול מעודכנות למבחני המחוננים, המותאמות לכיתה של ילדכם:אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.