כל עבודה בהישג ידך
 

מכון סאלד - הכנה למבחני מחוננים

הילדים שלכם ניגשים למבחני איתור מחוננים? רוצים לתת להם את כל הכלים להצליח?
למכון נועם ערכות הכנה מקצועיות ומותאמות לילדים, שיאפשרו לכם ללמוד ולתרגל יחד, וכך להביא לשיפור משמעותי של התוצאות.


הכנה למבחני המחוננים של מכון קרני - כיתות ה' ומעלה

יתרונות מכון נועם מול המתחרים:

מכון נועםהמתחרים
סימולציות עם הסברים מפורטים לכל שאלה סימולציות ללא הסברים או בלי סימולציות
אפשר לתרגל עם זמן מוגבל לכל המבחן, דבר המדמה את המבחן האמיתי התרגול הוא עם זמן מוגבל לכל שאלה ולכן לא תואם למבחן האמיתי
ניתן לעבור בין שאלות באופן חופשי, לחזור לשאלות שכבר נענו או לדלג על שאלות קשות ולחזור אליהן בהמשך אין אפשרות לחזור לשאלות שנענו כבר או לדלג על שאלה, והשאלות עוברות באופן אוטומטי ישירות אחרי שנענו
בסוף כל מבחן מתקבל דו"ח מלא המפרט את כל שאלות המבחן ואת ההסברים להן בסוף המבחן מתקבל דו"ח חלקי המראה את השאלות השגויות בלבד ללא ההסברים להן
ניתן לחזור ולתרגל שוב כל מבחן בערכה ללא הגבלה, וכן לצפות בתוצאות מבחנים שכבר נעשו לא קיים אצל המתחרים
שירות לקוחות מהיר וזמין שירות השארת הודעות
לאחר רכישה אונליין ניתן לתרגל בערכה עם יוזר וסיסמא שבחרתם לאחר רכישה נשלח אליכם מייל עם יוזר וסיסמא שנבחרו עבורכם
קיימים מגוון דפי מידע על מבחן המחוננים ותהליך האיתור ללא מידע נוסף על המבחןהכנה למבחני מחוננים "הערכה מצויינת ומעשירה את הילד הרבה מעבר לחומר הנדרש. הייתי ממליצה להורים לתת לילדיהם לתרגל בערכה גם ללא קשר למבחן." 
הכנה למבחן איתור מחוננים, כיתה ב' שלב א', אוקטובר 2017 – מכון סאלד


מהם מבחני המחוננים במכון סאלד?


מבחנים לאיתור מחוננים מטעם משרד החינוך נערכים מדי שנה לתלמידי כיתות ב' ו-ג'. מטרת המבחנים היא לאתר מספר מצומצם של תלמידים בעלי יכולות גבוהות ולהעניק להם אפשרות לפתח את כישוריהם וידיעותיהם מעבר למסגרת תוכנית הלימודים הרגילה. בשפה העברית, הגוף האחראי על המבחנים הואמכון סאלד, ובשאר השפות מכון קרני.
מבחני מכון סאלד נערכים בשלבים. המשיכו לקרוא על: שלב א' ושלב ב'


מבחני שלב א' לאיתור מחוננים

מבחן שלב א' מסנן 15% מהתלמידים בעלי היכולת. המבחן נערך באותו יום בכל בתי הספר השייכים לחינוך הממלכתי, ונערך בתחילת שנת הלימודים. ברוב אזורי הארץ בהם מתקיימות תכניות ההעשרה לתלמידים החל מכיתה ג', ניגשים למבחן תלמידי כיתה ב'. במקומות בהם מתחילות תכניות ההעשרה רק בכיתה ד', ניגשים למבחן תלמידים בהיותם בכיתה ג'. המבחן מועבר ונבדק על ידי סגל מורי בית הספר. על פי הישגי התלמידים במבחן, ממליץ בית הספר אילו מבין התלמידים יוכלו לגשת למבחן שלב ב' בהמשך שנת הלימודים.
מכסת התלמידים המופנים לשלב ב' היא לכל היותר 17% מבין התלמידים: כ-15% מאותרים לפי ציוני מבחן שלב א' ועוד כ-2% מתווספים לאחר ערעורים שמגישים ההורים. מומלץ להתכונן מראש למבחן על מנת להגדיל את סיכויי ילדכם לעבור את שלב א'. למכון נועם ערכות הכנה מותאמות למבחן זה לכל הכיתות.

שימו לב! מבחן שלב א' יתקיים בתאריך 25.10.2018, בשעתיים הראשונות של יום הלימודים (כך לפי האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים של משרד החינוך).


מבחני שלב ב' לסינון מחוננים

מבחנים אלה מיועדים עבור אותם 15%-17% מהתלמידים בכיתה ב' שעברו בהצלחה את מבחני שלב א' של מכון סאלד. מתוכם, ייבחרו התלמידים אשר יזכו לקחת חלק בתוכניות המובחרות והמושקעות שמציע משרד החינוך למחוננים ולמצטיינים. תכניות אלה, המתקיימות במסגרת של יום העשרה שבועי, או במסגרת של כיתת מחוננים, כוללות מגוון רחב של נושאים מרתקים כגון חשיבה לוגית, חשיבה מתמטית ומדעים – נושאים אשר לרוב תלמידים אינם נחשפים אליהם במערכת החינוך הרגילה. ההשתתפות בתוכניות העשרה למחוננים סוללת את הדרך לקראת שירות צבאי ביחידות נחשקות, ולקבלה למסלולי לימוד יוקרתיים לתלמידים מצטיינים באוניברסיטאות השונות.
על מנת שילדכם יוכל להביא את יכולתו הגבוהה לידי ביטוי במבחן האיתור, חשוב שתעזרו לו להגיע למבחן כשהוא מוכן, בטוח בעצמו, ויודע למה לצפות. הודעה על תאריך ומיקום המבחן מגיעה רק כשבועיים לפני המועד, לכן מומלץ לא לחכות לקבלת תאריך כדי להתחיל בהכנה.


↑  בחזרה לראש העמוד

מבחני המחוננים בכיתות ב', ג' וד'

מכון סאלד מבצע עבור האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך את מבחני הקבלה לתכניות ההעשרה שמפעיל האגף. התלמידים נבחנים בהתאם לכיתה בה מתחילות התכניות הייחודיות (במקומות בהן התכנית מתחילה בכיתה ג'- ייבחנו בכיתה ב', ובמקומות בהן נפתחת בכיתה ד'- ייבחנו התלמידים כשהם בכיתה ג'). במקרים מיוחדים תלמידים יעברו את מבחני בכיתה ד'. תהליך המבחן זהה וכולל את שלב א' ושלב ב' בכל שכבות הגיל. בסוף שלב זה, יוכרו חלק מהתלמידים כמחוננים או כמצטיינים, ויזכו לקחת חלק בתכניות השונות שמציע משרד החינוך. במקרים מסוימים המבחן לא יבוצע על ידי מכון סאלד. לדוגמה, כאשר התלמיד מדבר שפה זרה, המבחן יבוצע על ידי מכון קרני, מפני שהוא מאפשר לתלמיד להיבחן בתנאים המתאימים לו. לפרטים על המבחנים במכון קרני - לחצו כאן. למכון נועם מגוון ערכות תרגול שונות ומעודכנות, המותאמות לכיתה בה ילדכם נמצא. תרגול מוקדם מוריד את הלחץ מין המבחן ומשפר את התוצאות.↑  בחזרה לראש העמוד


רקע על מכון סאלד

מכון סאלד הוקם בשנת 1941 על ידי הפעילה הציונית הנייריטה סאלד. המכון עוסק ביצירה ובביצוע מבחני אינטליגנציה וקבלה לבתי ספר עבור משרד החינוך ומוסדות שונים. כמו כן, מכון סאלד אחראי על כתיבתם של מבחני בגרות במקצועות עיוניים וכן על העברתו של מבחן איתור המחוננים הארצי. אחת ממטרותיו של מכון סאלד היא פיתוח של כלי מדידה והערכה המשמשים למיון של תלמידים למסגרות לימוד ייחודיות. צוות המכון עובד בשיתוף עם בתי ספר ברחבי הארץ במטרה ליצור מיון רב שלבי הכולל היבטים שונים של הערכת יכולות – מבחני ידע, שאלוני אישיות, ראיונות, הצגת עבודות וסדנאות התנסות. בנוסף, מכון סאלד מכיל יחידה המפתחת ומעריכה מבחני אינטליגנציה לילדים. מכון נועם מציע ערכות תרגול למבחני מכון סאלד, המותאמות לפי כיתה וכוללות מאות שאלות עם הסברים מפורטים ודרכי פיתרון המתאימות לילדים. 
בנוסף, הכנו עבורכם מספר דפים שימושיים:

שאלות ותשובות של ההורים לשלב א'
דוגמא למבחני מחוננים שלב א' - כיתה ב'
דוגמא למבחני מחוננים שלב א' - כיתה ג'
דוגמא למבחני מחוננים שלב ב' - כיתה ב'
דוגמא למבחני מחוננים שלב ב' - כיתה ג'
דוגמאות למבחני צורות לילדים
טיפים ליום הבחינה לילדים


בערכה שלנו סרטוני הדרכה והעשרה שיעזרו לכם להתכונן למבחן- אנו מזמינים אתכם לצפות בסרטונים הבאים:


ידע כללי - מדינות בעולם סרטון הדרכה - כפל
-


איך מסמנים תשובות במבחן מחוננים איך פותרים צורות בשורה
-


↑ בחזרה לראש העמוד


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id