כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(17) קראו עוד

מה מחכה לכם במרכז ההערכה?

יום המיון במרכז ההערכה כולל 6 תחנות הערכה ותחנת שאלון שאו"ל (של"ו). כל אחת משש תחנות ההערכה אורכת 10 דקות, ובין תחנה לתחנה יהיו לכם כ-2 דקות להתרעננות ולהכנה לקראת התחנה הבאה. תחנת שאלון שאו"ל (של"ו) היא תחנה נפרדת, ומוקצבות עבורה 60 דקות. עם זאת, מרבית המועמדים מסיימים למלא את השאלון ב-25-20 דקות. ככלל, משכו הכולל של מרכז ההערכה הוא עד שלוש שעות.

שש תחנות ההערכה מחולקות באופן הבא:

  • 2 תחנות ריאיון אישי - שבהן תתבקשו לתאר חוויות שונות מעברכם ולנתח אותן, בדומה לשאלון האישי-ביוגרפי.
  • 2 תחנות דיון בדילמות רפואיות - שבהן תתבקשו לדון בתיאורי-מקרה מעולם הרפואה, ובדרך ההתמודדות המיטבית בהם. לרוב, המקרים שיוצגו לפניכם ייגעו בסוגיות אתיות מורכבות, ופתרונם לא יהיה פשוט.
  • 2 תחנות סימולציה - כאן יוצגו לפניכם תיאורי סיטואציות שונים, ואתם תתבקשו לגלם את אחת מהדמויות בסיטואציה הנתונה, יחד עם שחקן שיגלם דמות נוספת. עליכם יהיה לאלתר שיחה עם השחקן ולהדגים כיצד הייתם נוהגים בתור אותה הדמות בסיטואציה. לאחר השיחה, תתבקשו להעריך את התמודדותכם ולדון בה. 

תחנת שאלון שאו"ל (של"ו) 

שאלון שאו"ל (של"ו) הוא מבחן אישיות ממוחשב שנועד להעריך את "חמש התכונות הגדולות" (מוחצנות, מצפוניות, יציבות רגשית, נועם הליכות ופתיחות מחשבתית). במהלכו, יוצגו לפניכם 120 זוגות משפטים, ובכל פעם, יהיה עליכם לסמן את המשפט שאיתו אתם מזדהים. 


ההכנה שלנו - הדרך לצלוח את מרכז ההערכה

אז נכון, אם חושבים על זה רגע, כל התשובות לשאלות של מרכז ההערכה כבר אצלכם - הסיפורים, החוויות והדעות הם שלכם, וכמובן גם הבחירה בצורות ההתמודדות המיטביות בסיטואציות מורכבות.

עם זאת, מה שבאמת עומד לקבוע אם תצליחו הן יכולת ההתנסחות שלכם והיכולת להפריד בין עיקר לטפל. תזכרו שכל תחנה מקצה לכם רק כ-10 דקות כדי להעביר את המסר שלכם ולהביא את עצמכם לידי ביטוי, וברוב המקרים, אפילו פחות מזה. לרובנו, גם בסיטואציות אחרות בחיים, קשה להתבונן בעצמנו באופן ביקורתי ולזהות אילו חלקים בסיפור שלנו תורמים לו ומשרתים אותו, ואילו מיותרים. הרבה פעמים אנחנו נוטים להשתמש במילים קיצוניות מדי או להחסיר פרטים חשובים - ובדיוק במקומות האלה נכנסת ההכנה שלנו.

בהכנה תוכלו לקבל שיקוף מלא להתנהגות שלכם ולאופן המענה שלכם. בדרך זו תוכלו לגלות מה חסר בתשובותיכם, מה מכשיל אתכם ואיזה שינוי קטן יעזור לכם לקטוף עוד כמה נקודות. ההכנה נערכת על ידי פסיכולוגים, ואורכת כשעה וחצי, בזום או במכון -לבחירתכם, ובמהלכה:

  • תתנסו בתחנת הריאיון האישי ותתמודדו עם השאלות שאופייניות למרכז ההערכה.
  • תתנסו בתחנת הדילמות ותדונו בשני תיאורי-מקרה קלאסיים לפחות.
  • תתנסו בתחנת הסימולציות ותתרגלו עם המדריך שתי סימולציות לפחות.
  • תתנסו בשאלון אישיות ממוחשב בסגנון שאלון שאו"ל 

ההתנסויות יערכו בתנאים הקרובים ככל הניתן לתנאי אמת, יסייעו לכם להבין את מהלך התחנות ולנטרל את ההלם והבלבול שעלולים לנבוע מהתמודדות ראשונה עימן. בסיום ההתנסויות יגיע שלב המשוב. במהלכו, הפסיכולוג ינתח איתכם את ההתנהלות שלכם בתחנות השונות, יעזור לכם למקד את התשובות שלכם ולהדגיש את היתרונות שלכם ואת נקודות החוזקה שלכם. לבסוף, הוא יצייד אתכם בטיפים חשובים ליום המיון. 

 


ואם אתם כבר מתכוננים למר"ב...

 תוספת: הכנה לשאלון האישי-ביוגרפי 

השאלון האישי-ביוגרפי אורך כשעתיים וחצי, והוא כולל כ-15 שאלות משני סוגים: כ-5 'שאלות תפקיד' שבהן תתבקשו לתאר תפקיד משמעותי שמילאתם בתקופה מסוימת בחיים, וכ-10 'שאלות מקרה' בהן תתבקשו לתאר מקרים שבהם חוויתם קונפליקטים כמו שמירת סוד, ריב עם אדם שחשוב לכם ועוד.

ההכנה שלנו לשאלון הביוגרפי כוללת שני שלבים: בשלב הראשון תתנסו בהדמיה של השאלון הביוגרפי. בשלב השני תיפגשו עם אחד הפסיכולוגים שלנו, ותקבלו ממנו משוב מקיף על תשובותיכם בהדמיה, וכן טיפים לשיפורן. הפגישה תיארך כשעה, ותתקיים במכון או בזום - לבחירתכם.

נשמע טוב? סמנו ✓ בתיבת הרכישה וניצור איתכם קשר לתיאום ההדרכה.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.