כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(16) קראו עוד

מה מחכה לכם בשאלון הביוגרפי?

השאלון הביוגרפי הוא מבחן בכתב הנערך באוניברסיטת תל אביב, בר-אילן ואריאל. מדובר במבחן ארוך למדי, שנמשך שעתיים וחצי, ובמהלכו תתבקשו לענות על 15-10 שאלות אישיות משני סוגים:

  1. שאלות תפקיד - שאלות שבהן תתבקשו לתאר ב-10-9 שורות תפקיד שמילאתם בתקופה מסוימת בחייכם (למשל, בתיכון או בצבא), וב-7 שורות נוספות את הקשיים שחוויתם במהלך מילוי התפקיד.
  2. שאלות קונפליקט - שאלות שבהן תתבקשו לתאר סיטואציות מורכבות שחוויתם בחייכם. שאלות הקונפליקט כוללות 5-4 סעיפים - לכל אחד יוקצו 5-3 שורות בלבד.

התשובות שתיתנו יאפשרו לבחון אם אם ניחנתם בתכונות האופי הנדרשות לביצוע תפקיד הרופא. וכן, חשוב גם לדעת שמשקלו של השאלון הביוגרפי הוא 30% מהציון האישיותי.


איך מתכוננים?

כדי לעבור בהצלחה את השאלון הביוגרפי תצטרכו להביא את עצמכם לידי ביטוי במסגרת מספר השורות המוקצה לכל שאלה ובהגבלת זמן דוחקת. לשם כך חשוב שתבחרו מראש את הסיטואציות ואת האירועים מחייכם שבהם תעשו שימוש בתשובות שלכם, ושתנסחו אותם בכתב, בהתאם להגבלת המקום, ובאופן שמצליח להותיר את הרושם שאתם רוצים להשאיר. רצוי שתתכוננו לענות על מגוון רחב של שאלות, כך שהסיכוי שתיתפסו לא מוכנים יקטן. חשוב לא פחות שתיתנו למישהו אחר, רצוי איש מקצוע, לעבור על התשובות שלכם ולהעריך את מידת ההתאמה של הסיפורים שלכם לשאלות ואת איכות המסרים שאתם מבקשים להעביר באופן אובייקטיבי. בדיוק במקומות האלה נכנסת ההכנה שלנו:

ההכנה נערכת על ידי פסיכולוגים, בזום או במכון, לבחירתכם, ובמסגרתה:

    • תתנסו בשאלון הביוגרפי בתנאים הקרובים ככל הניתן לתנאי האמת.
    • תערכו פגישה אישית עם פסיכולוג, שבמהלכה תעברו על השאלון שמילאתם ותנתחו אותו. הפסיכולוג יסביר לכם מה משתקף מתשובותיכם, מה חסר בהן ועל מה אפשר לוותר. הוא יעזור לכם להבין כיצד להבליט את התכונות שברצונכם להציג בכל סיפור ובכל שאלה, וייתן לכם הכוונה ועצות פרקטיות לשיפור תשובותיכם והתנהלותכם בשאלון.

 ואם כבר מתכוננים למר״ב: מוסיפים הכנה למרכז ההערכה

במסגרת ההכנה למרכז ההערכה תערכו מפגש אישי בן שעה וחצי עם פסיכולוג. המפגש מחולק לשני שלבים - בשלב הראשון תתנסו בכל התחנות שאתם צפויים לעבור במרכז ההערכה: תחנת הריאיון האישי, תחנת הדילמות ותחנת הסימולציות. בשלב השני הפסיכולוג שערך את ההתנסויות ינתח עימכם את ההתנהלות שלכם וייתן לכם משוב. הוא יציג לכם את המקומות שבהם הצטיינתם ואת אלו שבהם עליכם להשתפר. הוא גם יסביר לכם מה מצופה מכם בכל תחנה, ויצייד אתכם בכלים ובטיפים ישימים שיסייעו לכם לקטוף עוד כמה נקודות ולהגיע למרכז ההערכה בתחושת שליטה וביטחון.

מעוניינים? סמנו ✓ בתיבת הרכישה וניצור איתכם קשר לתיאום ההכנה.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.