הכנה לריאיון האישי

כדי לבחון את התאמתכם למסלול העתודה ואת המוטיבציה שלכם לשרת בהמשך בתפקידים המוצעים, יכלול תהליך המיון למסלול העתודה ריאיון מעמיק עם פסיכולוג. הפסיכולוג ישאל אתכם שאלות בנושאים אישיים שונים, יבקש מכם לספר על חוויות כישלון והצלחה, על דילמות וקונפליקטים שבהם נתקלתם במהלך החיים, וכן על דרכי ההתמודדות שלכם איתם. במהלך הריאיון הפסיכולוג ינסה לעמוד על נטיות אישיות שלכם, הרגלים שונים שסיגלתם לעצמכם ותכונות אופי שמאפיינות אתכם. 

ההכנה האישית לריאיון תפגיש אתכם עם מדריך מקצועי מצוות המכון, שיעביר לכם סימולציה מלאה המדמה את הריאיון שצפוי לכם במיונים. במהלך הסימולציה, יציג בפניכם המדריך שאלות שונות המאפיינות את ראיונות הקבלה במיונים למסלול עתודה.

לאחר הסימולציה, המדריך ינתח את אופן ההתנהלות שלכם בריאיון, וייתן לכם משוב מפורט על איכות התשובות שלכם ועל הרושם שהותרתם. המדריך ידריך אתכם כיצד להימנע ממצבים מכשילים, איך להדגיש את החוזקות שלכם, באיזה מידע כדאי לכם להתמקד ומה נכון דווקא להצניע.

הכנה למבחני האישיות 

תהליך המיון לעתודה יכלול שורה של מבחני אישיות, שלכולם מטרה אחת משותפת - להעריך את מבנה האישיות שלכם ואת מידת ההתאמה שלכם למסלול. יום המיון כולל את מבחני האישיות הבאים: מבחן 300, מבחני אמינות, שאלון ביוגרפיה אישי, השלמת משפטים, מבחן השלמת סיטואציות (מבחן רוזנצוויג), כתיבת חיבור אישי באנגלית ודירוג תכונות אופי.

כל מבחן יבחן זווית אחרת של אישיותכם, במטרה לגבש תמונה מלאה שלה. למשל, מבחן אמינות יבקש מכם לדרג היגדים העוסקים בנושאים כמו מוסר עבודה ושימוש באלכוהול - באופן זה ייבחנו היושרה והאמינות שלכם. מבחן השלמת משפטים יבקש מכם להשלים משפטים שונים, למשל, "אמא טובה היא...", ומטרתו לשקף את תפיסת עולמכם. מבחן 300 יציג בפניכם מאות היגדים לדירוג בנושאים אישיים וחברתיים, במטרה ללמוד עוד על נטיות האישיות שלכם ועל תכונות האופי.  

ההכנה האישית למבחני האישיות תפגיש אתכם עם כל אחד ממבחני האישיות שאתם צפויים לפגוש במיונים לעתודה. לאחר שתתנסו בכל אחד מהם, תערכו מפגש זום אישי בן שעה עם מדריך מקצועי מצוות המכון.

לאחר שהמדריך ינתח את הביצועים שלכם בכל אחד מהמבחנים שבהם התנסיתם, הוא יעביר לכם משוב מפורט על אופן ההתנהלות שלכם בכל אחד מהם, וייתן לכם טיפים ודגשים להתמודדות נכונה עם האתגרים שמאפיינים אותם. בהתאם לדרישות של מסלול העתודה, הוא יבהיר לכם אילו תכונות אופי חשוב שתדגישו במבחנים ולאילו מכשולים כדאי לשים לב.


המלצות

כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.