כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(17) קראו עוד

למה חשוב להתכונן מראש לשאלון קורות החיים?

ברכות! עמדתם בתנאי הקבלה ללימודי רפואה בבן-גוריון וכעת מגיע הזמן למלא את שאלון קורות החיים, השלב הראשון בתהליך המיון שלכם. השאלון עומד לעסוק אך ורק בכם, בחוויות ובהתנסויות האישיות שלכם. למרות זאת, לא מדובר במבחן שקל להצליח בו - השאלות התמימות למראה שתפגשו בו נועדו לעזור לבוחנים לגבש דעה על מי שאתם, על מבנה האישיות ועל תפיסת העולם שלכם. האופן שבו תענו על השאלות יעיד גם על כושר הביטוי שלכם ועל היכולת שלכם להבחין בין עיקר וטפל.

אבל זה לא הכול - התשובות שלכם בשאלון קורות החיים עומדות לחזור ולפגוש אתכם גם בהמשך. סביר שחלק מהשאלות שתישאלו בשלב ראיונות הקבלה יהיו מבוססות על התשובות שלכם בשאלון קורות החיים. במילים אחרות, חשוב שתדעו כבר עכשיו על מה אתם רוצים לדבר, מה אתם מעוניינים לחשוף, איזה סוג של מידע ישרת אתכם הלאה ואיזה עלול אפילו להזיק.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא הגבלת התווים לכל תשובה - המענה על כל אחת מהשאלות מוגבל בתווים (בין 1,000 ל-1,400). זה אומר שלא רק שתצטרכו להחליט מה אתם הולכים לשתף, אלא גם איך נכון לבנות את התשובות שלכם ולהעביר את המסר שאתם רוצים להעביר.


לא נשארים עם סימני שאלה: הכנה אישית לשאלון קורות החיים

ההכנה לשאלון קורות החיים מורכבת משני שלבים: בשלב הראשון תתנסו במענה על שאלון קורות החיים, באופן הקרוב ככל הניתן לזה של השאלון האמיתי. לאחר מכן, בשלב השני, תערכו מפגש אישי בן שעה עם מדריך או מדריכה מקצועיים, אצלנו במכון או בזום, לבחירתכם. 

במפגש תקבלו משוב מקיף על כל אחת מהתשובות שלכם - האם האירועים שבחרתם מתאימים, אילו חלקים כדאי להדגיש ועל אילו וכדאי לוותר, איך אתם יכולים להדגיש את ההתאמה שלכם ללימודים דרך התשובות שלכם ועוד. בנוסף, המפגש יעזור לכם  להרכיב מחסן רחב של סיפורים, אירועים וחוויות חיים, שיעזרו לכם לעבור את שלב שאלון קורות החיים וישרתו אתכם גם בהמשך תהליך המיון.

מגיעים מוכנים גם למבחנים הממוחשבים

השלב הבא בתהליך הקבלה לרפואה הוא המבחנים הממוחשבים - סדרה של מבחנים מקוונים באורך של כשלוש שעות, שתתבקשו להשלים מהבית. מדובר למעשה באוסף של ארבעה סוגי מבחנים:

  • פירמידת תכונות - שיבוץ של 40 תכונות אישיות בתוך פירמידה שמחולקת לקטגוריות - מ"התכונות שהכי מאפיינות אותי" ועד "התכונות שהכי פחות מאפיינות אותי".
  • מבחן קוגניטיבי - כאן יכולים להיות כמה סוגים של מבחנים: סדרות חשבוניות, סדרות של אותיות, הסקה מדיאגרמה, תרשים שינוי קוד ועוד.
  • מבחן אישיות ממוחשב - במבחן זה יופיע לפניכם רצף של היגדים שקשורים בהרגלים ובתכונות שונות, ותתבקשו לסמן אם כל היגד נכון או לא נכון לגביכם.
  • שאלות ביוגרפיות - שלוש שאלות פתוחות על אירועים משמעותיים שעברתם בחייכם. קצת מזכיר את שאלון קורות החיים, אבל להבדיל ממנו - המבחן הזה נעשה בהגבלת זמן.

בערכת האונליין שלנו תמצאו יחידות תרגול של כל המבחנים הממוחשבים המעודכנים, לצד קובצי הסבר עם דגשים שכדאי להכיר לקראת השלב הזה במיונים. בסוף כל תרגול תקבלו דו"ח תוצאות שינתח את הביצועים שלכם וינחה אתכם איך לשפר את המענה שלכם. בקיצור - ערכה אחת שתופרת לכם את כל המבחנים הממוחשבים :)

מעוניינים? סמנו  בתיבת הרכישה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.