כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(15) קראו עוד

ראיון קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה - מה מחכה לכם שם?

ראיון הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, המתקיים עבור כל ההתמחויות המוצעות במקצוע, בהן פסיכולוגיה קלינית, תעסוקתית, שיקומית וחינוכית, הוא השלב האחרון בתהליך המיון, ויש הטוענים שגם המורכב והמאתגר ביותר.

ראיון הקבלה נערך במוסד הלימודים מול פסיכולוג או מספר פסיכולוגים, ובשונה מראיון עבודה שגרתי או ראיונות אחרים שאולי עברתם לאורך השנים, הוא דומה יותר למפגש טיפולי עם פסיכולוג קליני מאשר לריאיון סטנדרטי. משך הריאיון, גישתו והמבנה שלו עשויים להשתנות בין מוסד אחד לאחר, בין סוגי ההתמחויות ובין מועמד למועמד. לרוב מתבסס ראיון הקבלה על התיאור האישי - שאלון תיאור אישי נרטיבי הדורש חשיפה רגשית, שיש להגיש לפני הריאיון.  

ההיבטים המרכזיים בראיונות הקבלה

ההיבט אישי - בשונה מראיונות אחרים שעברתם לאורך החיים, ראיון הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה הוא ריאיון חושפני מאוד, שיעסוק באופן אינטנסיבי באירועים שונים מחייכם. בריאיון תישאלו על המידע שמסרתם בתיאור האישי, על אירועים משמעותיים בעברכם, על ילדותכם ומשפחתכם. המראיין יבחן את יכולת הרפלקציה העצמית שלכם באמצעות שאלות על דרכי התמודדות שלכם עם אירועים שונים, האופן שבו עיבדתם חוויות משמעותיות והכלים שבהם השתמשתם לאורך החיים כדי להתמודד עם משברים. השאלות האישיות הללו יספקו למראיינים הצצה למבנה אישיותכם -  תכונות האישיות, נקודות התורפה שלכם, ולעיתים גם המטרות שסימנתם לעתיד.

ההיבט המקצועי-מחקרי - הריאיון יעסוק גם בהיבטים מקצועיים - תישאלו על התנסויות קליניות בשטח, על הניסיון המעשי שלכם בשדה המקצועי ובשדה המחקרי, על הסיבות שהובילו אתכם לבחור במקצוע ובהתמחות הספציפית, על תיאוריות שעסקתם בהן בסמינר ועל הגישות הפסיכולוגיות שמעניינות אתכם. לעיתים תישאלו גם על נושאים מחקריים שבהם תרצו לעסוק במהלך התואר השני ועל הרעיונות שלכם לתזה. חלק מהמוסדות עורכים ריאיון מחקרי בנפרד מהריאיון האישי (ולעתים במקומו), ואילו אחרים משלבים את הריאיון המחקרי עם הריאיון האישי. 

היבט ההתאמה למוסד הלימודים - נקודה חשובה שעולה לא פעם במהלך ראיון הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה נוגעת להתאמתכם למוסד הלימודים. סביר שתישאלו למה אתם מעוניינים ללמוד דווקא במוסד זה, וכיצד תתמודדו עם הלימודים האינטנסיביים מבחינה כלכלית ורגשית. 

שימו  - על אף שהשיחה עשויה להיות בעלת אופי טיפולי ואישי, חשוב לזכור לכל אורך הדרך שמטרת הריאיון היא לבחון את מידת התאמתכם למקצוע. המראיינים מחפשים במועמדים תכונות כמו אותנטיות, גמישות רגשית ומחשבתית, בשלות, אמפטיה ויכולת רפלקציה. הם מנסים לאתר מועמדים שיש להם את היכולת לעבד תהליכים רגשיים משמעותיים, שיודעים לבצע קריאה מורכבת של סיטואציות ושמחזיקים בראייה רחבה של התמונה. 


כך תגיעו מוכנים לראיון קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה

הדרך הטובה ביותר להתכונן לראיון הקבלה היא לתרגל מענה על השאלות שעשויות לעלות בריאיון ולעמת את עצמכם עם המידע שמילאתם בתיאור האישי. מומלץ לתרגל דיבור חופשי ופתוח על נושאים אישיים וחושפניים, ולהתבטא בצורה בוטחת ובה-בעת אותנטית. אחת הדרכים לעשות את זה היא באמצעות ההכנה שלנו - מפגש הדרכה אישי בן שעה וחצי, שנערך במשרדי המכון או בזום (לפי בחירתכם). 

במהלך המפגש תעברו סימולציה של ריאיון מול פסיכולוג בעל הכשרה קלינית, שמדמה את הריאיון הקבלה שאתם עתידים לעבור. הסימולציה מעניקה הזדמנות להתנסות בניסוח המסרים והתכנים שברצונכם להדגיש בראיונות הקבלה, להציג את כוונותיכם המחקריות, וכן את מידת המוטיבציה שלכם והכישורים אישיים שאתם מביאים איתכם.

בסיום הסימולציה, המדריך יעביר לכם משוב אישי על התנהלותכם בריאיון. הוא יעזור לאזן את מינון החשיפה הרגשית, כשהשאיפה היא להגיע למצב של חשיפה מדודה, המעידה על מבנה אישיות בעל רגישות ויכולת לעבד תהליכים רגשיים. בנוסף, המדריך יסייע לכם לגבש עמדה מעובדת כלפי אירועים בחיים ויראה לכם כיצד להימנע מלגעת בהיבטים רגשיים סבוכים שעלולים לערער אתכם. 


תוספת הכנה למילוי שאלון התיאור האישי

ראיון הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה מתבסס בדרך כלל על התיאור האישי. זהו שאלון קורות חיים נרטיבי, בו תתבקשו לספר את קורות חייכם תוך מתן דגש על אירועים משמעותיים בחייכם, נקודות שיא ונקודות שפל. ההכנה שלנו כוללת הדרכה אישית בת שעה וחצי עם פסיכולוג בעל הכשרה קלינית. הפסיכולוג יעבור איתכם באופן צמוד על התיאור האישי שמילאתם מבעוד מועד, יספק עצות עריכה ושיפור הטקסט, ויסייע לכם לעבד ולחדד את המסרים במטרה להעלות את סיכויי ההצלחה בריאיון. 

מעוניינים בתוספת הכנה למילוי התיאור האישי? סמנו  ✓  בתיבת המכירה

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.