כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(13) קראו עוד

שלבי המיון לשירות לאומי במשרד הביטחון

תהליך המיון מורכב משלושה שלבים:

  • שלב א' - שלב זה כולל מבחן אישיות ממוחשב, שבו תידרשו להתמודד עם סדרה ארוכה של היגדים ושאלות, ושאלון דירוג יכולות שבו תתבקשו לדרג תפקידים אפשריים שונים במשרד הביטחון.
  • שלב ב' - בשלב זה מתקיימים רוב המבחנים בתהליך המיון, והוא כולל מבחנים פסיכוטכניים, דינמיקה קבוצתית וריאיון אישי (ראו הרחבה בפסקה הבאה). 
  • שלב ג' - יום חשיפת אשכולות - חשיפת האגפים, התפקידים ותחומי העיסוק השונים שאליהם נמצאתן מתאימות. 

כדי להתחיל בתהליך המיון עליכן לפנות אל אחת מהעמותות "בת עמי" ו"שילה". המיונים לשירות מתקיימים במרכז הארץ. 


הגיעו מוכנות לכל מה שמצפה לכן

כאמור, מבין שלושת שלבי המיון, השלב השני הוא השלב שבו יתקיימו רוב המבחנים שעל פיהם ייקבע השיבוץ שלכם. 

המבחנים הפסיכוטכניים הם ככל הנראה המבחנים המאתגרים ביותר בשלב זה, ומסיבה זו ערכת ההכנה שלנו מתמקדת בהם. המבחנים כוללים מבחנים כמותיים, אנגלית, מילוליים ומבחני צורות וחשיבה מרחבית, וכולם נערכים במגבלת זמן. כדי להכין אתכם בצורה הטובה ביותר גם למה שמצפה לכן כללנו בערכה תרגול רב בכל אחד מן הנושאים הללו, אשר מלווה בפתרונות ובהסברים מלאים.  

שני מבדקים נוספים הם ריאיון אישי ודינמיקה קבוצתית. בערכת ההכנה תוכלו למצוא חומר תיאורטי, הסברים ודוגמאות רלוונטיות, שיעזרו לכן להתכונן לשניהם.  

בנוסף כוללת הערכה גם הכנה למבחן האישיות שהוא כאמור חלק מרכזי ביום המיונים הראשון. בחלק זה תוכלו למצוא הסברים תיאורטיים, על מבחן השלמת המשפטים מבחן אישיות מעשי עם דו"ח מסכם, שיעזור לכם להבין את ההיגיון שעומד מאחורי השאלות במבחן זה. חשוב לזכור שהצלחה בשלבים השונים חשובה ועל כן כדאי שתגיעו מוכנות לכלל המבחנים. 


מצו את המיטב מערכת ההכנה

  • הסירו חלודה - חלק מהנושאים במבחנים בוודאי מוכרים לכן מלימודים קודמים, ולכן מה שיידרש מכן הוא לרענן את הזיכרון. הערכה שלנו מצוידת בהסברים מפורטים, טיפים ושיטות פתרון ייחודיות שיסייעו לכן לרענן את הידע ולהחזיר את השליטה בחומר.
  • המשיכו לתרגול במגבלת זמן - עבודה במגבלת זמן נוטה לעייף, להלחיץ ולגרום לבלבול ולטעויות מיותרות. כדי להתמודד איתה בהצלחה נדרשים שליטה בשיטות פתרון יעילות, שמקצרות את זמן המענה על כל שאלה, וכמובן תרגול. התרגול בכל המבחנים בערכה מתבצע תחת מגבלת זמן, והוא יכין אתכן לאתגר שמצפה לכן ויעזור לכן להתמודד איתו בצורה טובה יותר. 
  • קראו חומרים תיאורטיים על מבחני דינמיקה קבוצתית ועל ראיונות אישיים - ערכת התרגול אונליין שלנו כוללת חומרים תיאורטיים על מבחני דינמיקה קבוצתית ועל ראיונות, שיסייעו לכן להתמודד עם שני מבחנים אלו. בין השאר תוכלו למצוא בהם שאלות לדוגמה וטיפים למענה נכון על שאלות רווחות, שיסייעו לכן להציג את עצמכן בצורה טבעית, אמינה וטובה. 

שירות לאומי במשרד הביטחון

השירות הלאומי במשרד הביטחון הוא שירות התנדבות ייחודי ומאתגר המציע לבנות מעל גיל 18 שקיבלו פטור משירות בצה"ל הזדמנות להשתלב בלב העשייה הביטחונית של מדינת ישראל. השירות הלאומי במשרד הביטחון הוא בחסות עמותות השירות "בת עמי" ו"שילה", שהוסמכו למטרה זו מטעם משרד ראש הממשלה. המתנדבות למסלול זה מתחייבות להתנדב לתקופת שירות בת שנתיים, בשונה ממסלולים אחרים בשירות הלאומי, שבהם תקופת השירות היא בת שנה אחת בלבד. לרוב, מתחילות בנות השירות במשרד הביטחון את תקופת השירות בתאריך 1.9 בכל שנה. במקרים מסוימים, אפשר להתמיין ולהשתבץ לשירות גם במהלך השנה.


 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.