איך מגיעים מוכנים למרכז ההערכה? 

מרכז ההערכה כולל מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית וריאיון אישי. כדי להצליח בהם נדרש להבין מה הם בודקים ואיך כדאי להתמודד איתם, ואחר כך להתנסות בהם. ההכנה שיצרנו נותנת מענה לשלושת המבחנים.    

החלק התיאורטי

ערכת הכנה אונליין

ערכת האונליין מספקת את הבסיס התיאורטי בהכנה, והיא תאפשר לכם להגיע ממוקדים יותר לסימולציות ולמשובים. בפרק של מבחני האישיות תלמדו אילו סוגי מבחנים אתם צפויים לעבור, מה נבדק בכל מבחן, מהן השאלות המאפיינות אותם ואיך כדאי להתמודד איתן. כך תוכלו לגבש גישה מתאימה להתמודדות עם המבחנים.

בפרק של הדינמיקה הקבוצתית תוכלו לקרוא על הדרך שבה מעריכים את המשתתפים בתרגילי הדינמיקה ולקבל דגשים להתנהלות נבונה במיונים שלכם. נוסף על כך, בערכה תוכלו למצוא דוגמאות מפורטות של משימות קבוצתיות ושל משחקי תפקידים, וכן של דרכי הפעולה המומלצות בכל תרגיל.  

בפרק של הריאיון האישי תמצאו קובץ למידה וסרטון הדרכה שיסבירו מהם כללי היסוד שחשוב להכיר לפני כל ריאיון חשוב: איך לספר על עצמכם, אלו חוזקות וחולשות מומלץ להציג (פרפקציונזם - פחות) ואיך לתאר בצורה ממוקדת ורלוונטית ניסיון דומה בתחום. 

החלק המעשי

דינמיקה קבוצתית 

הדינמיקה הקבוצתית מורכבת ממשימות קבוצתיות וממשחקי תפקידים שונים, ולרוב היא נערכת בזום. מטרת הדינמיקה הקבוצתית היא לבחון את מידת התאמתכם לתפקיד, בעיקר בהיבטים של תקשורת בין-אישית, עבודת צוות וכושר מנהיגות. כדי להצליח להותיר רושם טוב על הבוחנים, במיוחד בהשוואה לשאר המשתתפים, תצטרכו להבין מהן הציפיות מהמועמדים לתפקיד כפי שהן משתקפות בכל משימה בדינמיקה הקבוצתית, ואיך נכון לענות עליהן.

ההכנה שלנו לקראת הדינמיקה הקבוצתית נערכת בקבוצות של עד שבעה משתתפים ואורכת כשלוש שעות. החלק הראשון בהכנה כולל סימולציה של דינמיקה קבוצתית. המשימות שתקבלו בחלק זה יהיו דומות לאלו שצפויות לכם במרכז ההערכה, מה שיאפשר לכם להגיע רגועים יותר למיונים עצמם. עם סיום הסימולציה יתחיל החלק השני, ובו כל אחד ואחת מהמשתתפים יקבל משוב אישי. מתן המשוב בפורום הקבוצתי יאפשר לכם ללמוד גם מההערות שאתם תקבלו, וגם מההערות שאחרים יקבלו. בדרך זו, כשתגיעו למרכז ההערכה תדעו מה הבוחנים מחפשים, ובהתאם - אילו תכונות כדאי לכם להבליט יותר ואילו פחות. 

מבחני אישיות

מבחני האישיות הם כלי של ארגונים לאמוד את מידת ההתאמה של מועמדים לעבודה לפרופיל האישיותי המבוקש לתפקיד. כדי לאסוף כמה שיותר נתונים על המועמדים ועל הפוטנציאל שלהם להצליח בתפקיד, משתמשים בכמה סוגים של מבחני אישיות - כל אחד מהם מאיר צדדים שונים באופיים של המועמדים (תכונות, דפוסי התנהגות), ויחד הם יוצרים תמונה מגובשת למדי, שיכולה להעיד רבות על ההתאמה שלהם לתפקיד.

ההכנה שלנו למבחני האישיות כוללת שני שלבים: בשלב הראשון תתנסו בסימולציות של מבחני האישיות שאתם צפויים לפגוש במרכז ההערכה (שאלון ביוגרפי, שאלון 300, מבחן אמינות, מבחן סיטואציות וכו'), ובשלב השני תיקבע עבורכם פגישת משוב עם מדריך או מדריכה מהמכון. בפגישה תלמדו מה עומד מאחורי השאלות במבחני האישיות השונים, וכך בעצם תבינו איך הבוחנים עשויים לפרש את מבחני האישיות שלכם מבחינת ההתאמה שלכם לתפקיד, ואיך אתם יכולים לשפר את המענה שלכם.

הכנה לריאיון אישי

אין "נוסחה מנצחת" לצליחת ריאיון אישי - כל תפקיד מצריך תכונות, מיומנויות וכישורים אחרים, ובנוסף לכל מכון מיון העדפות ודגשים משלו. לכן, הכנה טובה לריאיון היא כזו המביאה בחשבון את דרישות התפקיד ואת ההעדפות של מכון המיון. 

ההכנה שלנו לריאיון האישי מחולקת לשני שלבים: בשלב הראשון תעברו סימולציה מלאה באורך חצי שעה עם מדריך או מדריכה מקצועיים שינהלו את הריאיון בהתאם לדרישות התפקיד שאליו אתם מתמיינים. בשלב השני, אותו מדריך או מדריכה יעבירו לכם משוב מפורט על אופן התנהלותכם - הם ינתחו איתכם את התשובות שנתתם ואת אופן ההתנסחות שלכם, יתייחסו לשפת הגוף שלכם ועוד. בנוסף, הם יסייעו לכם לזהות את הכישורים הבולטים שלכם הרלוונטיים לתפקיד הנוכחי, ולא פחות חשוב מכך - איך ומתי להעלות אותם במהלך השיחה.

משך ההכנה: שעה.

המלצות

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.