מה כוללת ההכנה?

 • מבחנים אלגבריים: פונקציות קוויות
 • מבחנים כמותיים: בעיות ותרגילים בחשבון בנושאים שונים, דרך והספק, השוואה כמותית
 • מבחנים טכניים: פעולות מומצאות, מעבר בין בסיסים
 • מבחנים מילוליים: לוגיקה בנושאים שונים
 • מבחני צורות: מטריצות וצורות בשורה

 • תרגול מתוזמן המדמה את יום המבחנים
 • תרגול מודרך המלווה הסברים וטיפים לפתרון
 • קבצי עזר והדרכה
 • השימוש בערכה זמין 24/7 מכל מחשב ודפדפן

מה כוללת ערכת ההכנה של מכון נועם?

מכון נועם מציע ערכת הכנה אונליין לקראת מבחני הקבלה ללימודי הסייבר ואבטחת מידע. הערכה כוללת מאות תרגילים בתחומי הלוגיקה, צורות, מתמטיקה והתכנות, המלווים בפתרונות מלאים, בהסברים מפורטים ובטיפים לפתרון. נוסף על כך, תמצאו בה חוברות למידה, ובהן אסטרטגיות פתרון ודוגמאות לתרגילים בנושאים שאינם כלולים בתוכנית הלימודים של משרד החינוך. הגעה למבחן ללא הכנה מוקדמת עלולה להקשות על הנבחן להתמודד עם סוג השאלות המופיעות בו ועם מגבלת הזמן, ועל כן לפגום בסיכויי ההצלחה שלו. כמו כן, אי הבנת ביטויים מעולם התכנות עלולה להוביל להורדת נקודות.

יתרונות ערכת האונליין שלנו

  • בערכה מאות שאלות לתרגול שנכתבו על ידי אנשי פיתוח מקצועיים מתחומי המתמטיקה והפסיכולוגיה.
  • כוללת דפי טיפים המספקים דרכי פתרון מומלצות לשאלות.
  • מכילה תיקיית קבצי עזר, בה ניתן למצוא מידע כללי אודות המבחן ומידע על מושגי יסוד שיש להכיר.
  • ניתן לתרגל כל מבחן 24/7 מכל מחשב, טאבלט וסמארטפון.
  • בתום כל מבחן מופק דו"ח תוצאות, המאפשר מעקב אחר התקדמותכם.

"רציתי להודות על עזרתכם בהכנה למבחן! ביתי למדה עם הערכה ועברה את המבחן! התרגול בערכה עזר לה מאוד"

 

נבחנה לתוכנית אלפא, מאי 2018


מבחני הקבלה לתוכניות הסייבר

מבחני הקבלה לתוכניות הסייבר ואבטחת מידע כוללים שאלות מתחומי הלוגיקה, צורות, המתמטיקה והתכנות. מבנה הבחינה משתנה מתוכנית לתוכנית ונקבע על פי אופייה הייחודי של התוכנית. חשוב לציין כי גם כאשר התוכנית אינה דורשת ידע בסיסי בתכנות, יתבקשו הנבחנים להפגין בקיאות בביטויים מעולם התכנות והבנה בסיסית של טכניקות כתיבת תוכנה. לכן אנו ממליצים לתרגל את כל הנושאים הללו ולהתאמן בטכניקות הכתיבה והחשיבה, כך שתוכלו להגיע למבחן מוכנים ורגועים ככל האפשר. 

תוכניות סייבר נבחרות

תוכנית מגשימים

תוכנית מגשימים היא תוכנית מצוינות ללימודי מחשבים וסייבר, המיועדת לתלמידי כיתות י'-י"ב בעלי גישה טכנולוגית ומשיכה לעולם המחשבים. משך הלימודים בתוכנית הוא שלוש שנים, והמפגשים בה נערכים פעמיים בשבוע אחרי שעות הלימודים. בוגרי תוכנית "מגשימים" יכולים להשתלב במערכי הסייבר של צה"ל ולהבטיח לעצמם שירות צבאי איכותי ואפשרויות לפיתוח קריירה בתעשיית ההיי-טק. ההרשמה למבחני המיון לתוכנית לתלמידי כיתה ט' צפויה להיפתח בפברואר. 

← למידע נוסף על תוכנית מגשימים

תוכנית גבהים

תוכנית גבהים מתקיימת בבתי הספר התיכוניים במסגרת הלימודים במגמת הנדסת תוכנה. משך התוכנית הוא שלוש שנים, והיא מאפשרת לתלמידים בה לצבור 5 יחידות לימוד בתחום הסייבר, נוסף על 5 יחידות לימוד במדעי המחשב. תוכנית זו מכוונת את תלמידיה למסלול צבאי בתחום הסייבר. ההרשמה למבחני המיון לתוכנית לתלמידי כיתה ט' צפויה להיפתח בחודשים ינואר-פברואר. 

← למידע נוסף על תוכנית גבהים

תוכנית סטארטק (ניצנים)

תוכנית סטארטק היא תוכנית בת של תוכנית מגשימים, ופונה לתלמידי כיתות ז'-ט'. תוכנית הלימודים כוללת פיתוח משחקי מחשב ומובייל, רכישת שפות תכנות מתקדמות, פיתוח חשיבה יצירתית, פיתוח יכולת עבודה בצוות ועוד. התלמידים המסיימים את תוכנית סטארטק בהצלחה מוזמנים להשתתף במיונים לתוכנית מגשימים. ההרשמה למבחני המיון כבר החלה! 

← למידע נוסף על תוכנית סטארטק (ניצנים)


מה זה סייבר?

תחום הסייבר ואבטחת מידע עוסק בהגנה על מידע ועל נתונים המצויים במערכות מידע וברשתות תקשורת. הפעילות בענף הסייבר ואבטחת המידע מגוונת, ונעה בין איתור תקלות, מתן שירותי רשת והגנה על פרטיות ובין לוחמת סייבר, הכוללת חדירה לרשתות, מתודולוגיות של הגנה ותקיפה, קידוד והצפנה ועוד. בשל קצב ההתפתחות המהיר של ענף הסייבר ואבטחת מידע גדל מדי שנה הביקוש בשוק העבודה לבוגרי לימודי סייבר. ההחלטה של משרד החינוך ומשרד הביטחון להגדיל את מספר מומחי הסייבר ולאפשר להם להשתלב במערכות הביטחון, בתעשייה ובאקדמיה מבטיחה כי גם בעתיד תישמר מגמה זו. 

מגמות סייבר בבתי ספר

לאור קביעתו של הסייבר כיעד לאומי החל משרד החינוך להפעיל בבתי הספר מגמות ללימודי סייבר. הלימודים במגמת הסייבר הם הרחבה של לימודי מדעי המחשב, והם מאפשרים העמקה והתמחות בתחום הסייבר. לימודי הסייבר כוללים כמה אפיקי לימוד: מגמות לימוד בבתי הספר, מגמות לימוד על-אזוריות ותוכניות כלל ארציות נרחבות. לפי התוכנית החדשה של משרד החינוך, הכניסה למגמת הסייבר תתאפשר בכיתה ה', וכבר השנה צפויות להיפתח לראשונה 20 קבוצות לימוד לתלמידי כיתות ה'. ההחלטה של משרד החינוך להשקיע משאבים רבים בפיתוח תוכניות סייבר לילדים בבית הספר היסודי נובעת מכך שככל שמתחילים להבין את מורכבות מרחב הסייבר ואבטחת המידע בגיל צעיר יותר, כך צוברים יתרון של ממש בעולם הטכנולוגיה, המתפתח במהירות עצומה.  

תוכניות העשרה בתחום הסייבר 

מחוץ לכותלי בית הספר פועלים תוכניות וקורסים רבים ללימודי סייבר ואבטחת מידע כאשר רובם פונים לתלמידים העולים לכיתה ט' ומעלה. הקורסים זוכים בתמיכת האוניברסיטאות, משרד הביטחון, משרד ראש הממשלה וצה"ל. השתתפות בתוכניות אלו פותחת לבוגריהן דלתות רבות ומקנה להם יתרון בקבלה לתפקידי לוחמת סייבר בשירות הצבאי ולמסלולי לימוד מתקדמים. בתוכניות המוכרות נכללות תוכנית מגשימים, תוכנית סטארטק (ניצנים), תוכנית c-cyber בטכניון, מסלול סייבר בתוכנית אודיסיאה ועוד.

תהליך הקבלה לקורסים אלו כולל מבחן התאמה בתחומי התכנות, המתמטיקה והלוגיקה. בחלק מן התוכניות מבחני המיון כוללים גם ריאיון אישי. רמת המבחן והדגש הניתן לכל נושא משתנים מתוכנית לתוכנית: קורסי סייבר למתחילים ישימו את הדגש על שאלות היגיון, ואילו קורסים מתקדמים ישימו את הדגש על שאלות הנוגעות לתכנות.
חשוב לציין כי גם במבחני הקבלה לקורסים למתחילים נבדקות יכולת החשיבה וההבנה הבסיסית בתחום התכנות.

לוחמת סייבר

תחום לוחמת הסייבר ואבטחת מידע הפך בשנים האחרונות לחלק חשוב במערכי ההגנה והתקיפה של צבאות בעולם. מערך הסייבר של צה"ל ומשרד הביטחון כולל יחידות רבות, ובהן 8200, 81, גאמא ולוטם. תהליך הקבלה ליחידות אלו כולל מבחנים וראיונות אישיותיים. המיונים לתפקידי לוחמת סייבר מבוקשים מאוד. לימוד בתוכניות סייבר כגון מגשימים, גבהים וניצנים מעלה את הסיכויים לקבלת זימון ליחידות הסייבר הנחשבות ולעיתים מהווה מקפצה לשלבי מיון מתקדמים יותר.

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
loading..
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.