כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(10) קראו עוד

מהנדסים את ההצלחה

מבחני תיל לקבלה למכללה הטכנולוגית באר שבע הם מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים הכוללים שאלות אמריקאיות במגוון תחומים, ובהם התחום הכמותי, המילולי, הצורני והטכני. בחלק ממוסדות הלימוד המבחנים כוללים גם שאלות הבוחנות תפיסה מרחבית, ובאחרים תיבחנו גם באנגלית - הכול לפי ההחלטה של המוסד שאליו אתם מועמדים ובהתאם למסלול הלימודים המבוקש. לכן, בתור התחלה חשוב שתקבלו ערכה שכוללת את כל הנושאים שבהם אתם עומדים להיבחן.

ערכת ההכנה שלנו הותאמה למבחן שאתם עומדים לעבור במכללת הטכנולוגית בבאר שבע מבחינת הנושאים ורמות הקושי. הערכה כוללת חומרי הדרכה, שיעזרו לכם לרענן את הזיכרון בנושאי המבחן, שסביר להניח שלא נגעתם בהם הרבה זמן, וגם תרגול רב, שיאפשר לכם להפנים את החומר. בסוף כל תרגול תקבלו דו"ח תוצאות מלא ומפורט, הכולל פתרונות והסברים מלאים. בעזרת דו"ח זה תוכלו לתחקר את הביצועים שלכם, וגם ללמוד שיטות פתרון יעילות, שנועדו לעזור לכם להתמודד בהצלחה עם הגבלת הזמן. 


איך מתכוננים למבחן תיל עם ערכת ההכנה?

    • מתרעננים בחומר לקראת המבחן - סביר שכבר פגשתם בעבר לפחות חלק מהחומרים שצפויים להופיע במבחן, אבל ככל הנראה שעבר לא מעט זמן מאז שתרגלתם אותו. חומרי ההדרכה המצורפים לערכה, וכן ההסברים המפורטים ושיטות הפתרון הייחודיות שאפשר למצוא בסוף כל תרגול, יסייעו לכם להתרענן בחומר ולחזק את השליטה בחומר. 
    • מתמקדים בחומר שיופיע במבחן שלכם - התרגול בערכת ההכנה שלנו מותאם למה שמצפה לכם במבחן תיל לקבלה ללימודי הנדסאים במכללת באר שבע. לדוגמה, מבחן האישיות שצפוי לכם אינו כלול במבחני תיל במכללות אחרות. ערכת ההכנה שלנו כוללת התנסות מעשית במבחן האישיות הממוחשב עם יותר מ-200 שאלות שיעזרו לכם להתכונן אליו ולכל המבחנים שצפויים לכם. 
    • מתרגלים לעבודה במגבלת זמן - מבחן תיל נערך בהגבלת זמן, ובשונה ממבחנים פסיכוטכניים אחרים, במבחן הזה לא תוכלו לדעת כמה זמן מוקצב לכם לכל שאלה. כדי להכין אתכם בצורה הטובה ביותר למבחן, הסתרנו את השעון בסימולציות, כך שלא תוכלו לדעת כמה זמן נותר לכם ותתרגלו לעבוד בזריזות כבר מהרגע הראשון. 
    • מגיעים למבחן רגועים ומתורגלים בכל נושאי המבחן - ערכת ההכנה שלנו מותאמת למבחן תיל שלכם, וכוללת אלפי שאלות מכל הנושאים הצפויים בו. היכרות מעמיקה עם נושאי הבחינה, סוגי השאלות ודרגות הקושי שבו יסייעו לכם להגיע אליו כשאתם מוכנים ובטוחים בעצמכם ובביצועים שלכם. 

משפרים את מיומנויות הקשב וריכוז

רגע לפני שאתם ניגשים להכנה למבחן תיל ומתחילים את לימודי ההנדסה, כדאי לחזק את השריר שהולך לעבוד אצלכם ממש קשה - הכירו את ערכת שיפור מיומנויות הקשב והריכוז שלנו, ערכה שמיועדת לכולם, ועובדת על השריר הכי חשוב - המוח - בדרך קלה, משחקית ומהנה!

הערכה דורשת מכם תרגול של 5-10 דקות בלבד ביום, שיהפוך בהדרגה את יכולות הקשב שלכם לעמידות לגירויים חיצוניים. עם התרגול אתם תגלו שמילוי הוראות, איתור אובייקטים על המסך ועבודה זריזה ומדויקת, הופכים אצלכם לחלק מהשגרה.

את משחקי שיפור המיומנויות משלימים תרגולי מיינדפולנס. התרגולים יעזרו לכם להתמודד עם  רמות הסטרס ויביאו אתכם למבחן הקבלה רגועים וממוקדים.

מוכנים להתחיל?


שאלות נפוצות - מבחן תיל 

מהו מבחן תיל?

מבחן תיל הוא מבחן פסיכוטכני ממוחשב המורכב משאלות רב-ברירה (שאלות אמריקאיות) בתחומים כגון: כמותי, מילולי, חשיבה מרחבית, הבנה טכנית וצורות. המבחן משמש מבכללות רבות כמבחן קבלה, וסולם הציונים בו הוא 800-200.

כדי לתאם את מועד המבחן עליכם ליצור קשר עם חברת תיל באתר או בטלפון: 03-5787444.

לא עברתי את הבחינה, מתי אוכל להיבחן שנית?

ניתן לגשת לבחינה מידי שלושה חודשים, אך לא יותר משלוש פעמים ב-13 חודשים.

בכל מקרה, כדאי לוודא את אפשרות הבחינה מחדש עם המכללה, שכן ישנן מכללות המגבילות את ההיבחנות לפעמיים בלבד.

כמה זמן אורך מבחן תיל?

בממוצע, מבחן תיל אורך 3 שעות.

האם כדאי לנחש את התשובות?

לא רק שכדאי, אפילו מומלץ. השאלות במבחן הן שאלות רב-ברירה (שאלות אמריקאיות) הכוללות ארבע תשובות אפשריות, ושיטת הניקוד מבוססת על צבירת נקודות כך שכל תשובה נכונה תזכה אתכם בניקוד נוסף, אך תשובה שגויה לא תגרע מציונכם. כלומר, אם לא תדעו את התשובה ותנחשו - יש סיכוי של 25% שתבחרו בתשובה הנכונה ותצברו ניקוד נוסף.

לתשומת ליבכם, המלצה זו תקפה רק אם לא נכתב במפורשות שקיים קנס על תשובות שגויות. 

האם מותר להשתמש במחשבון במבחן?

אסור להשתמש במחשבון במבחן, אך מותר להשתמש בדפי הטיוטה שיחולקו לכם לצורך חישובים. 

יש לי לקויות למידה ואני זכאי להקלות. מה עליי לעשות?

ההקלות הניתנות לנבחנים עם לקויות למידה במבחני תיל הן: אפשרות לבחינה עם מחשבון, אפשרות לבחינה עם מילונית (במבחן באנגלית) ותוספת זמן של 25%.

כדי לקבל את ההקלות, עליכם לפנות טרם המבחן למכללה או לחברת תיל, ולעדכן אותן בכל ההקלות שאתם זכאים להן.

על אודות המכללה הטכנולוגית באר שבע

המכללה הטכנולוגית באר שבע מקדמת את ההון האנושי בתחום התעשייה בנגב משנת 1954. מוקד פועלה הוא הכשרתם והסמכתם של הנדסאים, והיא מציעה 17 מסלולי לימודי הנדסאים בהתמחויות שונות, ובהם: חשמל, אלקטרוניקה, מערכות ייצור, מכשור רפואי, עיצוב תעשייתי ועוד.

לימודי ההנדסאים במכללה משלבים הכשרה מעשית לצד לימודים תיאורטיים, וכוללים 'ימי זרקור' שבהם הסטודנטים נחשפים לאפשרויות התעסוקה הזמינות להם במפעלים באזור המכללה.

יתר על כן, המכללה פועלת ליצירת קשרים ושיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיות מובילות בתעשייה כמו אינטל, אלביט, הקריה למחקר גרעיני, כימיקלים לישראל טבע וסודה סטרים, ועורכת קורסי הכשרה, השתלמויות מקצועיות ומכינות. 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.