כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(98) קראו עוד

מה זה מבחן אמינות ממוחשב ולמה בכלל צריך להתכונן אליו? 

מבחן האמינות הממוחשב נערך במיונים למגוון תפקידים, חברות וארגונים כדי לאתר בקרב המועמדים התנהגויות, דפוסים ונטיות שעלולים להדליק נורה אדומה אצל המעסיקים. לאורך המבחן יוצגו לפניכם יותר מ-100 היגדים הנוגעים לסוגיות של צריכת סמים ואלכוהול, הימורים, יחסים עם קולגות, התנהלות על פי כללי בטיחות ועוד, למשל "יש לפטר עובד/ת שנוהג/ת להמר באופן לא חוקי", "מעולם לא הסתרתי טעות שעשיתי, קטנה ככל שתהיה". ועליכם יהיה לציין את יחסכם לכל היגד והיגד - האם הוא מייצג אתכם או נכון מבחינתכם. 

הרושם שיכול לעלות הוא שמבחן אמינות ממוחשב נועד להוציא מהמשוואה רק מועמדים שיש להם עבר מוכח של הפרות חוק ואמון (למשל אנשים שעסקו בהונאות, קיבלו שוחד, הטרידו עובדים אחרים במקום העבודה). אלא שזה ממש לא המצב. חלק מהרעיון של המבחן הוא לבחון אם יש סיכוי, ולו הקטן ביותר, שנטייה אישיותית של המועמדים תיצור בהמשך בעיה במקום העבודה. לכן ההיגדים במבחן יורדים לרזולוציות מאוד קטנות, ולא עוסקים רק במה שהמועמדים עשו או לא עשו בעברם ("האם אי פעם השתמשת בסמים?"), אלא גם בוחנים את השקפת העולם שלהם בנושאים שונים ("רוב האנשים צורכים אלכוהול לפחות פעם בשבוע"). 

אם מורכבות ההיגדים ומספרם הרב לא מספיק מלחיצים ומתישים, הרי שחלק ממכוני המיון מגדילים לעשות, ומוסיפים תוך כדי המבחן התראות שנועדו לדחוק במועמדים להגיד את האמת - למשל, "זוהתה סתירה בתשובות שלך", "תשובה שקרית תפסול את מועמדותך לאלתר" ועוד. 

כלומר, אתם כבר יכולים להבין שלהגיע למבחן האמינות בלי כל הכנה זה הימור גדול (אפרופו הימורים...). כדי להבין את הרציונל שעומד מאחורי כל היגד, וכדי לא לתת להתראות לערער אתכם או לגרום לכם לחשוף מידע מיותר, חשוב להיערך למבחן מראש ולצבור ניסיון בהתמודדות עם השאלות הקשות שהוא מציב. 


איך ההכנה שלנו למבחן האמינות הממוחשב תעזור לכם?

ערכת האונליין שפיתחנו תאפשר לכם לתרגל את סוגי השאלות השונים שמצפים לכם במבחן, וללמוד עוד על התחומים שנבדקים במבחן ועל האופן שבו הם נמדדים. הערכה בנויה כך:

  • תרגול ממוקד - בערכה תמצאו פרקי תרגול ממוקד, שמחולקים ל-14 התחומים שנבדקים במבחן האמינות: שימוש בסמים, יחס לשוחד ולהונאה, התנהלות מוסרית בעבודה ועוד. בסיום כל תרגול תקבלו דו"ח תוצאות, ובו הנחיות למענה על שאלות בתחום הנבדק ופירוט של השאלות שבהן תשובותיכם היו בעייתיות. 
  • סימולציות - בערכה יש שלוש סימולציות של מבחן אמינות ממוחשב, שבכל אחת מהן יותר מ-140 שאלות. השאלות בסימולציות נוגעות לכל התחומים המופיעים בתרגול הממוקד ומוצגות בסדר אקראי. לאחר שתשלימו את הסימולציה תקבלו דו"ח תוצאות מקיף על תשובותיכם.
  • רקע תיאורטי - בחלק זה תמצאו הסברים על תחומי האמינות השונים שנבדקים במבחן ועל הציונים שלהם, מידע על מבנה המבחן ועל התנאים שבהם הוא נערך, טיפים שיכולים לעזור לכם ביום המבחן ועוד. החומר התיאורטי נועד לספק לכם את הכלים הדרושים כדי להבין טוב יותר את המבחן ואת הרציונל שעומד בבסיס השאלות בו.

לאחר שתשלימו את ההכנה בערכה, המבחן האמיתי ייראה לכם הרבה יותר נגיש, השאלות בו פחות עמומות ובחירת התשובות בו תיעשה בצורה יותר מושכלת ומודעת. 


שדרגו את ההכנה שלכם 

הדרכה אישית למבחן אמינות ממוחשב

הדרכה אישית של חצי שעה לקראת מבחן האמינות הממוחשב. ההדרכה תתמקד בתחומים שבהם קיבלתם ציון בלתי מספק בערכת האונליין, בהתאם לתפקיד ולארגון שאליהם אתם מתמיינים. המדריך או המדריכה שיעבירו את ההדרכה יסייעו לכם להבין את הכוונה הנסתרת בשאלות, וינחו אתכם כיצד לגשת אליהן כדי שתוכלו לשפר את המענה שלכם ולעבור את המבחן בהצלחה.

מעוניינים? סמנו ✔ בתיבת המכירה


הכנה אונליין למבחן אישיות ממוחשב

מבחן אישיות ממוחשב הוא אחד ממבחני האישיות הנפוצים ביותר, לצד מבחן האמינות. במבחן זה יופיעו לפניכם בזה אחר זה יותר מ-200 היגדים, ובנוגע לכל אחד ואחד מהם, יהיה עליכם לציין את מידת ההסכמה שלכם. בערכת האונליין שלנו תוכלו להתנסות בסימולציה מלאה של המבחן, ולאחריה תקבלו משוב ממוחשב ומפורט על המענה שלכם בהתאם לתפקיד שאליו אתם מועמדים.

מעוניינים? סמנו ✔ בתיבת המכירה

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.