כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(131) קראו עוד

אילו אתגרים מזמנים מבחני המחוננים ואיך מתמודדים איתם?

  • הגבלת זמן - אחת ההתמודדויות המרכזיות במבחן היא הגבלת הזמן: מבחן המחוננים עורך שעה וחצי, והילדים התבקשו להתמודד עם מענה אינטנסיבי של עד חצי דקה לשאלה. כלומר, כדי להצליח במבחן נדרשים הילדים לא רק לשליטה טובה בחומר, אלא גם לפיתוח של מיומנות גבוהה. גם אם הגבלת הזמן תשתנה השנה, סביר מאוד להניח שעדיין תהיה קיימת הגבלת זמן מחמירה כלשהי, ועל כן חשוב מאוד להגיע למבחן מוכנים למענה זריז ומדויק. כדי לעזור לילדים להשיג את המיומנות הזו, כללנו בהסברים אסטרטגיות פתרון יעילות ומהירות, שמותאמות למגבלת הזמן. כמו כן, תרגול המבחנים נעשה בהגבלת זמן, דבר שיאפשר לילדים להתרגל לתנאי המבחן ולהגיע מוכנים אליהם. 
  • אינטנסיביות - מהיכרותנו עם מבחני המחוננים, מספר הפרקים והשאלות שכולל המבחן, בשילוב עם הגבלת הזמן, הופך אותם לאינטנסיביים למדי. רוב תלמידי כיתות ו' אינם רגילים להיבחן במתכונת שכזו, וכדי להכין אותם אליה כללנו בערכת ההכנה סימולציות, המדמות את המבחן שהם צפויים לעבור. הסימולציות מדמות את המבחן גם מבחינת האורך, גם מבחינת רמת השאלות וגם מבחינת מגבלת הזמן, והתנסות בהן בסביבה הרגועה של הבית תעזור לילדים לפתח את היכולות הדרושות כדי להצליח במבחן.  
  • חומר שאינו כלול בתוכנית הלימודים - מבחני המחוננים כוללים נושאים שאינם כלולים בתוכנית הלימודים של משרד החינוך, וסביר שיהיה זה המפגש הראשון של הילדים איתם. תרגול מוקדם בערכת ההכנה יאפשר לילדים התנסות מוקדמת במענה על שאלות מסוג זה, לצד הסברים מפורטים על דרכי הפתרון לכל תרגיל.
כפי ששמתם לב - מבחן המחוננים של משרד החינוך מזמן אתגרים שונים מאלו המוכרים לילדכם מבית הספר. מסיבה זו כללנו בערכה חומרי לימוד שונים כדי לאפשר תרגול בכל סוגי השאלות ובמגוון נושאים, כדי שילדכם יגיעו מוכנים ובטוחים בעצמם. הנושאים והשאלות נבנו על בסיס ניסיון של שנים רבות בהכנה למבחני מחוננים.

מה כוללת ערכת ההכנה אונליין?

 • 3 סימולציות המדמות את מבנה הבחינה. 
 • כ-60 תרגולים הכוללים שאלות בכל נושאי הבחינה.
 • כמותי: בעיות בחשבון, סדרות, פעולה חדשה, תיבות קסם ועוד.
 • צורות: מטריצות, צורות בשורה ועוד.
 • מילולי ולוגי: אנלוגיות, השלמת משפטים, מילות "תפל", המשפט הבא בסיפור, שאלות היגיון ועוד.
 • "כוכבי המילים": משחק מילים אינטראקטיבי להרחבת אוצר המילים.
 • שיעורי וידיאו מוקלטים: בנושאים שונים.
 • קובצי עזר והעשרה להדפסה: שברים, צורות ועוד

משדרגים לערכה המורחבת

ערכת ההכנה המורחבת כוללת תוספת של כ-35 מבחנים הכוללים מאות שאלות נוספות בכל נושאי המבחן. סמנו ✓ באפשרות השדרוג וקבלו את התוספת במחיר מיוחד של 50 שקלים בלבד.

העשרה באנגלית לכיתות ד' - ו'

ערכת ההעשרה באנגלית מיועדת לילדים בכיתות ד'-ו' שרוצים לשפר את השליטה שלהם באנגלית ולהשקיע בטיפוח השפה גם מחוץ למסגרת של בית הספר. התרגול בערכה מורכב משאלות אמריקאיות ומחולק לשלוש רמות קושי: 

רמה A – מכירים את האותיות ומתחילים לתרגל אוצר מילים. 

רמה B – קוראים משפטים שלמים ועוקבים אחרי הוראות. 

רמה C – מתנסים בקריאת טקסטים ארוכים ועונים על שאלות הבנת הנקרא וניסוח מחדש.  

התרגול בערכה לא מוגבל בזמן כדי שהילדים יוכלו ללמוד בקצב שלהם מבלי להרגיש שהם במבחן :) 

מעוניינים? סמנו ✓ בתיבת המכירה ליד התוספת

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.