מה כוללת ההכנה?

 • ביצוע מבחני אישיות: ביצוע סדרת שאלוני אישיות בכיתת מבחנים, במשך כ-3 שעות.
 • משוב על מבחני האישיות:  הדרכה בת כשעה וחצי עם מדריך, הכוללת משוב מקיף על מבחני האישיות שביצעתם.
 • הכנה לראיון בכירים: פגישה באורך כשעה וחצי, הכוללת ראיון מול מדריך, ולאחריו משוב מעמיק ודגשים לקראת הראיון.
 • הכנה לפרזנטציה: פגישה בת כשעה וחצי, בה תציגו מול מאבחנת פרזנטציה שהכנתם בנושא מסוים, ותקבלו עצות ודגשים.
 • דינמיקה קבוצתית בכירים: דינמיקה קבוצתית בקבוצה של 6-10 בכירים, ובאורך 2-3 שעות. במהלכה תשתתפו במגוון תרגילים קבוצתיים, ותקבלו משוב אישי וקבוצתי.
 • מבחן דואר נכנס: מבחן דואר אקטיבי ולאחריו פגישת הדרכה עם מדריך. אורך המבחן והפגישה כשעתיים.
 • חומר תיאורטי: בנוסף תקבלו ערכת אונליין, בה תמצאו חומר תיאורטי אודות מבחני אישיות, ראיון עבודה ודינמיקה קבוצתית. 

אודות המיונים לסגן ניצב במשטרת ישראל

חולמים על קידום לתפקיד סגן ניצב (סנ"צ) במשטרה? רוצים לדעת כיצד להתכונן למבחני הקבלה לתפקיד? כאן תמצאו את כל הפרטים על התפקיד, המבחנים וההכנה למיונים לתפקיד סנ"צ. כדי שתגיעו מוכנים ליום המבחנים, מכון נועם פיתח עבורכם הכנה המותאמת במיוחד למבחני המיון לסנ"צים.


מהו תפקיד סגן ניצב?

סגן ניצב היא אחת מדרגות הקצונה הבכירות ביותר במשטרה ו-3 דרגות בלבד מפרידות בינה לבין מפכ"ל המשטרה. סגני ניצב מאיישים מגוון תפקידים בכירים כמו מפקדי תחנות, קציני אג"מ, ראשי מדורים במטה הארצי וסגני מפקדי מרחב. רב פקד (רפ"ק) ששימש בתפקידו 4 שנים יכול להפוך לסגן ניצב כתלות בגורמים נוספים כמו היסטוריית ההכשרות והתפקידים שביצע ואיכותם. 
לסנ"צ השפעה מכרעת על חייהם של האזרחים הנמצאים בתחום אחריותו. למשל, סנ"צ המשמש כמפקד תחנה מטפל בקשת רחבה של עבירות ופשעים, החל מפשעים חמורים כמו רצח, סכינאות וקטטות אלימות, ועד לעבירות קלות יותר כמו פריצות לבתים ולרכבים, השגות גבול בחניות פרטיות ומטרדי רעש מפאבים וממועדונים. מחד גיסא, על הסנ"צ לדאוג שהציבור יבטח במשטרה ויידע שכל בקשה תטופל, ומאידך גיסא הסנ"צ נדרש להשתמש במשאבים המוגבלים שלרשותו באופן המיטבי תוך תעדוף נכון של המשימות. 
קבלת הקידום לתפקיד הסנ"צ היוקרתי מותנית במעבר מבחני המיון שיבדקו את התאמתכם הקוגניטיבית, האישיותיות והחברתית לתפקיד. מכון נועם הינו מכון ההכנה המוביל בישראל ובעל למעלה מ-20 שנות ניסיון בהכנה למבחני מיון. אנו נדאג לספק לכם את ההכנה הטובה והמדויקת ביותר למבחנים כדי להגדיל את סיכוייכם לקבל את תפקיד הסנ"צ הנחשק. 


מה כוללת הכנה מלאה לסנ"צ?

  • הכנה למבחני האישיות – ההכנה כוללת רקע תאורטי לכל אחד מסוגי השאלות שעשויים להופיע במבחנים וכן תרגול ממוחשב. במהלך ההכנה, תלמדו למשל כיצד להשיב על שאלות השנואות על מועמדים רבים כמו "תאר/י נקודת שפל בחייך". המענה הנכון מצד המועמד יהיה להתייחס לשאלה באופן ענייני ולא להתחמק ממנה וכך להוכיח למראיין שאנו מסוגלים להתמודד בהצלחה עם מצבים קשים. מענה הגיוני לשאלה זו עשוי להיות "איבדתי קרוב משפחה שהיה יקר לליבי (נקודת השפל לא אירעה בגללי), אך תוך זמן קצר חזרתי לעצמי משום שעשיתי כך וכך" (מסמן למראיין שאני איתן ומסוגל להתמודד עם מצבים קשים). בנוסף, תבצעו מבחני אישיות ולאחריהם ייערך מפגש באורך כשעה בו יימסר לכם פידבק מפורט ממדריכ/ה מקצועי/ת של מכון נועם.
  • הכנה לריאיון בכירים – בתחילה תעברו מפגש הכנה אישי באורך שעה וחצי שיכלול ראיון עם מדריכ/ה מקצועי/ת של מכון נועם, המדמה את הריאיון האמיתי. לאחר הריאיון תקבלו משוב מפורט מהמדריכ/ה ובו נקודות שעלו ודורשות התייחסות מצדכם. לצד ההכנה האישית, לערכת ההכנה אונליין שתקבלו מצורף סרט באורך 20 דקות שמסכם בצורה ממצה את שלבי ההכנה לראיון ומידע תאורטי בנושא.
  • סימולציית דינמיקה קבוצתית לבכירים – בהכנה לדינמיקה הקבוצתית תיחשפו לידע תאורטי רב בנוגע לדרכי ההתמודדות עם סיטואציות שונות בדינמיקה, סוגי המשימות הקבוצתיות הצפויות לכם ודוגמאות אנקדוטיות מסימולציות שהתרחשו בעבר במכון נועם. נוסף על כך, תעברו סימולציה יחד עם מועמדים נוספים (מקסימום 7 מועמדים) ולעיני מדריך מקצועי של מכון נועם, שיבחן את יכולתכם לעבוד ולפעול בצוות. בתום הסימולציה, המדריך ימסור לכם משוב מפורט על התנהלותכם בסימולציה ויפנה את תשומת לבכם לאירועים שהיו עלולים לפגום בהערכתם הסופית, כמו נסיגה מהמשך הדיון כאשר ברור שדעתכם אינה עולה בקנה אחד עם דעתו של משתתף אחר.
  • הכנה לפרזנטציה - לקראת ההכנה תכינו מראש שני נושאים להצגה, 5 דקות לכל נושא. את הנושאים תעבירו בפני מדריך מקצועי של מכון נועם במפגש בן שעה. המדריך יספק פידבק מפורט על ההצגה שהעברתם ויפנה את תשומת לבכם לאספקטים שתוכלו לשפר במבחן האמת. לדוגמה, הקפדה על הבניה נכונה של הנושא, שמירה על קשר עין עם הקהל והימנעות מטעויות נפוצות כאשר עונים לשאלות הקהל.
  • הכנה לתרגיל דואר – סביר שהמבחנים שלכם יכללו גם תרגיל דואר הבוחן כישורים ניהוליים. ראשית, תעברו סימולציה במכון במשך שעה בה תתנסו לראשונה במורכבות ובקשיים המאפיינים את תרגיל הדואר. לאחר הסימולציה, מדריך מקצועי של מכון נועם יעניק לכם משוב מקיף על התרגיל שביצעתם וינחה אתכם כיצד לשפר את ביצועיכם. מלבד מבחן הדואר המעשי שביצעתם במכון, תהיה לכם הזדמנות ליישם את הפידבק שקיבלתם במבחן דואר נוסף שיצורף לערכה אונליין.

תהליך הקבלה לתפקיד סגן ניצב

  • מבחני אישיות – המבחנים כוללים סדרה של שאלוני אישיות שיהיה עליכם להשלים בזמן סביר ותכליתם לגלות צדדים נסתרים יותר באישיות שלכם באמצעות שאלות עקיפות, מעורפלות או חסרות. ההנחה היא שהמועמד יתאר תמונות, ישלים משפטים ויסכים עם היגדים מסוימים באופן ההולם את אופיו. כך למשל, הגיוני כי מועמד בעל אישיות פסימית, יראה בצורה קודרת יותר תמונות עמומות בהשוואה למועמד בעל אישיות אופטימית.
  • ראיון בכירים – בריאיון תידרשו להציג את עצמכם, לספר על ההיסטוריה המקצועית שלכם במשטרה ולפרט על התפקידים שעברתם. בדרך כלל, המראיין ירצו לשמוע כיצד התמודדתם עם אתגרים שצצו לאורך השירות וכן על הסיבות בגינן עזבתם תפקידים קודמים.
  • דינמיקה קבוצתית – הדינמיקה הקבוצתית היא אחד מכלי המיון הפופולריים ביותר. היא בוחנת את יכולתכם לתפקד בסביבה חברתית של עד 10 משתתפים. במהלכה, תידרשו לבצע משימות הדורשות שיתוף פעולה יחד עם משתתפים אחרים, עמידה על האינטרסים שלכם ויכולת לתרום לביצוע המשימה ולקבל החלטות.
  • תרגיל דואר – במבחן הדואר תצטרכו להתמודד עם מספר רב של משימות שיצטברו על שולחנכם בעת ובעונה אחת, באופן המדמה יום עמוס מאוד במשרד. תיבחנו על היכולת שלכם להבדיל בין עיקר לטפל ולתעדף את המשימות באופן מתאים: זו הדורשת מכם טיפול מיידי ואישי, עבור כזו שתוכלו לתת לעובד זוטר לבצע במקומכם וכלה בזו שניתן לדחות את הטיפול בה מספר ימים.

עם ההכנה של מכון נועם למבחני המיון, הדרגה הבאה בהישג ידכם. התחילו להתכונן כבר עכשיו לבחינה ושפרו את סיכוייכם לעבור אותה בהצלחה! 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.