כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(5) קראו עוד

שפשוף נעים: הקשיים שהגיוס לצה"ל מזמן לנו 

בואו נגיד את האמת: הגיוס לצה"ל הוא סוג של הלם לכולם (ואל תאמינו למי שטוען שלא...). כל מה שהכרנו משתנה לחלוטין, וברגע אחד. עלינו להסתגל למסגרת לא מוכרת, עם חוקים נוקשים, היררכיה ברורה וסביבה חברתית חדשה. פתאום אנחנו הופכים מאנשים בוגרים ועצמאיים לחיילים שתלויים בפקודות המפקדים ושנדרשים לבצע משימות פיזיות מתישות. ואם כל זה לא מספיק, אז גם הסביבה שלנו משתנה - הבית מוחלף בבסיס צבאי והחברים הטובים והמוכרים בחדשים וזרים.

המעבר מהאזרחות לצבא הוא קיצוני עבור כולם ועשוי בהחלט להוביל לקשיי הסתגלות ואף לתחושת הלם ראשוני. פעמים רבות הקשיים האלה חולפים במהרה ולא משאירים אחריהם זכר. בפעמים אחרות הם עלולים לגרור אחריהם קשיים נוספים - נפשיים, מנטליים ופיזיים - כמו תחושת בדידות, עצבות, חרדה, אשמה, קושי חברתי, קושי מול המסגרת, ואף בעיות גופניות וקשיי שינה. 

כל התחושות האלה טבעיות מאוד ומוכרות - למעשה, רוב המתגייסים החדשים יחוו קשיי הסתגלות ברמה כזו או אחרת בחודשיהם הראשונים בצבא. עם זאת, חשוב לדעת שיש מה לעשות כדי לאפשר לעצמכם התאקלמות נוחה וקלה יותר - וזה הזמן לדבר על סדנת ההכנה שלנו.


קשה יש רק בלחם: איך מתכוננים מנטלית לגיוס לצה"ל?

כדי להתמודד עם קשיי הסתגלות בכל מסגרת שהיא, עלינו להכיר אותם, לדעת לזהות אותם בזמן ולהבין אילו אמצעים רלוונטיים עבורנו בהתמודדות איתם. סדנת ההכנה שלנו תעזור לכם בדיוק בזה: במפגש בן שעה וחצי, בקבוצה מצומצמת של עד שישה משתתפים, תוכלו לקבל יחס אישי ומענה פרטני לחששות שלכם. 

 במהלך הסדנה נתמקד בשני היבטים מרכזיים: 

  • ההיבט הנפשי - נעסוק בקשיים נפשיים שעלולים להתעורר אחרי הגיוס, למשל געגועים הביתה, קשיים חברתיים, תחושות חרדה ומתח ועוד. לאחר שנלמד על הקשיים הצפויים, נוכל גם להתמקד בדרכי ההתמודדות העומדות לרשותנו ברגע האמת. נכיר מיומנויות חשובות שנוכל להוסיף לארגז הכלים שלנו, כמו טכניקות נשימה, מדיטציה והרפיה וגם מיומנויות חברתיות שונות. 
  • ההיבט המנטלי - היבט זה עוסק בהיכרות עם המסגרת הצבאית: מבנה הצבא, הטירונות, הפקודות המרכזיות והזכויות של כל חייל וחיילת. ההיכרות המוקדמת עם המערכת המסועפת הזו תבנה לכם תמונת מצב מלאה שתעזור לכם לנחות בבקו"ם כשאתם יודעים בדיוק "מי נגד מי", וכך יכולים להתמודד טוב יותר עם דרישות המערכת.

הכירו את גיל, מנחה הסדנה

את סדנת ההכנה המנטלית יעביר גיל, מנהל תחום ההדרכה במכון נועם זה 14 שנה.

גיל הוא בעל תואר ראשון (B.A) בפסיכולוגיה ופילוסופיה ותואר שני (M.A) בהצטיינות בפסיכולוגיה חברתית/תעסוקתית. גיל מוסמך כמטפל CBT, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי המשלב מכלול של שיטות טיפול פסיכולוגיות, שמסייעות בין היתר בהתמודדות עם משברים ועם קשיי התאקלמות.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.