כל עבודה בהישג ידך
 

הצלחה בעבודה

אחת היכולות החשובות ביותר להצלחה בעבודה ובאהבה היא היכולת לשוחח עם עצמינו בצורה הגיונית. לדעתי הדיאלוג הפנימי שלנו עם עצמנו קובע את איכות חיינו, את יכולתנו להתמודד עם לחץ היומיום. מי שבדיאלוג הפנימי נוטה להפחיד את עצמו, לראות עצמו כקורבן, לחשוש מתוצאות מעשיו, לפחד מה אחרים יגידו, לראות שחורות, פוגע ביכולתו להתמודד עם מצבים מורכבים. לעומת זאת מי שמפתח יכולת לשיקול דעת בוגר והגיוני, לדיאלוג פנימי בוגר, למשמעת עצמית, מבטיח לעצמו התקדמות והצלחה.

כששימשתי כקצין בחיל אוויר החליטו לא לקדם אותי לתפקיד אותו מאוד רציתי. באותה עת הדיאלוג הפנימי שלי היה בכייני וקוטרי. במשך תקופה ארוכה ראיתי עצמי כקורבן, שוב ושוב סיפרתי לעצמי שחיל אוויר פגע בי בצורה לא הוגנת, שנהגו בי באופן לא אנושי, לא מקצועי. במקום להתמודד עם התפקיד שנתנו לי, שקעתי ברחמים עצמיים על כך שלא קיבלתי את התפקיד שרציתי. התנהגות זו היתה מוטעית ופגעה בקידומי בהמשך. לקח לי שנים להבין שטעיתי, עברו הרבה שנים עד שסיגלתי לעצמי דיאלוג פנימי בוגר יותר, שלמדתי להתגבר על קולות ההפחדה העצמית, עד שסיגלתי לעצמי דיאלוג פנימי שמתמודד בהגיון ולא שקוע ברחמים עצמיים.

כדי לשכלל את הדיאלוג הפנימי צריך קודם כל להכיר אותו, לשמוע את מחשבותיכם. כשאתם עוברים מצב לחץ נסו להקשיב לדיאלוג הפנימי שלכם, לימדו מה אתם חושבים, מה אתם אומרים לעצמכם. אם לדוגמה בשעה שאתם במצב קונפליקט עם בן זוגכם או עם הבוס שלכם בעבודה, אתם לא מצליחים להתמודד עם תחושות הפחד מפרידה או מפיטורים, נראה שהדיאלוג הפנימי שלכם לא בוגר, מפוחד. אם אתם רואים רק שחורות, חושבים בעיקר על אסונות, הדיאלוג הפנימי שלכם פוגע ביכולתכם להתמודד עם לחץ היומיומי של החיים. אם לעומת זאת במצב לחץ אתם מצליחים להתמודד עם המצב, לגבור על תחושות התסכול, לשקול בהיגיון את תגובתכם, נראה שהדיאלוג הפנימי שלכם בוגר ויעזור לכם להתמודד עם מצבים לא נעימים.

הרבה אנשים מחליפים את הדיאלוג הפנימי שלהם בדיאלוג עם חברים או עם פסיכולוג. כשמתרחש מצב לחץ, הם פונים לחברים או לפסיכולוג כדי לשחרר לחץ. במקום ללמוד איך להרגיע את עצמם, במקום ללמוד איך לשכלל את הדיאלוג הפנימי שלהם, הם מעדיפים דיאלוג עם חברים, שאחרים יקלו על מצוקתם. אני לא טוען שדיאלוג עם חברים הוא מיותר, אני טוען שדיאלוג עצמי חשוב ומועיל יותר. שיפור הדיאלוג עצמי מחזק את תחושת הערך העצמי. לעומת זאת דיאלוג עם חברים מחזק יחסי תלות.

כדי להצליח בעבודה ובאהבה, כדי להתמודד בהצלחה עם תסכולים ואכזבות בחיינו, יש להשקיע בשכלול הדיאלוג הפנימי. דיאלוג פנימי בוגר הוא הבסיס להתקדמות אישית, להתגברות והתחזקות.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
קינן שפי – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםאדם מילא – הכנה אונלייןAKT – הכנה אונלייןAKT – הכנה מלאה


מבחני דוגמא בחינם
קורות חיים לדוגמא

ממליצים
"ההוראות שקיבלתי הדהדו באזניי במהלך כל המבחן! הייתה הכנה מעולה וממוקדת, מפרה ומעצימה, יסודית ומקצועית! ישר כח!!"
נבחנה לתפקיד בנציבות קינן-שפי  – דצמבר 2016
אני ממליץ לכל חבר קולגה או מחפש עבודה לגשת למכון נועם. בעבר זכיתי בעבודה בזכותם ועד היום מרגיש שגריר כבוד שלהם- מצויינים!!
מאי 2015 – הכנה למבחני מיון


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id