כל עבודה בהישג ידך
 

השקעה בעבודה

באהבה לעיתים מתעוררת תחושה של חוסר איזון. אישה יכולה להרגיש שבין זוגה אינו משקיע בעבודות הבית, שהוא שקוע בעולמו ואינו מתעניין בבעיות היומיום בבית. הגבר יכול להרגיש שבת זוגו אינה תורמת לחשבון הבנק המשותף, לא ערה להוצאות הגבוהות ומוציאה כספים ללא ביקורת. כשצד אחד חש מנוצל על ידי השני, הוא יכול להחליט שגם הוא יפסיק להשקיע, לדוגמא: אם הצד השני אינו משקיע בניקיון הבית, גם אני אפסיק לנקות את הבית. אפשרות נוספת היא להתמרמר, אם השני אינו משקיע כמוני, אינו ער לבעיות שמטרידות אותי, אני אעיר לו שאני מאוכזב/ת מהתנהגותו, שאני חש/ה שלא מכבדים אותי, שלא אכפת ממני.

האמת היא שבדרך כלל כשצד אחד משקיע בבית, השני עושה מאמץ בתחום אחר. בדרך כלל יש חלוקה טבעית של התפקידים. בהרבה מקרים אנו ממוקדים בעולמנו ובמכאובנו ולא שמים לב למאמץ של השני. מי שרוצה לתרום ליחסי האהבה שלו טוב יעשה אם ילמד לעודד את השני. אישה שחשה שבן זוגה אינו משקיע מספיק בעבודות הבית, טוב תעשה אם תהיה ערה ותעריך את מאמציו והשקעת בן זוגה בתחומים אחרים ותעודד אותו.

התופעה מתרחשת גם בעולם העבודה. הרבה עובדים שקועים במהלך עבודתם בתחושה שהם משקיעים ומתאמצים יותר מאחרים, שלמרות השקעתם, לא מעריכים אותם, שהם מנוצלים על ידי הארגון. במקום להתייחס לעצמם בהערכה, הם משווים בין השקעתם להשקעת אחרים משקיעים ומסיקים שמנצלים אותם. במקום להתייחס לעבודה כזכות הם רואים אותה כעונש, במקום להעריך עובדים אחרים הם רואים אותם כבטלנים, במקום להעריך את תרומתו של המנהל שלהם הם מסתכלים עליו בקנאה ובכעס.

כתוצאה מהתחושות האלה יש עובדים שמחליטים להפסיק להשקיע בעבודה. בדיוק כמו אישה שמפסיקה להשקיע בעבודות הבית בגלל שבן זוגה אינו משקיע כמוה. זאת טעות שפוגעת בסופו של דבר בעובד עצמו.

הדרך לצאת מהמלכוד היא לבקר פחות את האחרים ולהתמקד יותר במאמץ שלך, בהשקעתך. להתייחס לעבודה בכבוד אפילו אם אתה חש שאחרים מתייחסים בזלזול, להתמקד בעשייה במקום בביקורת. כשאתה לומד להעריך את עבודתך, להמשיך להשקיע בכל תנאי, אתה יכול להפוך לדוגמה שאנשים מעריכים, למישהו שקובע נורמות ולא למישהו נגרר, למנהיג, למוביל.

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגונים
פילת – הכנה אונליין
קינן שפי – הכנה אונלייןאדם מילא – הכנה אונלייןAKT – הכנה מלאהAKT – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id