מנהל ישן מול מנהל חדש

התחושות נפוצות לאחר החלפת מנהל הן געגועים למנהל הקודם, תחושת סימפטיה אליו, תחושה שהיה מנהל טוב שהבין את העובדים והתחשב בהם. יתרונותיו של המנהל הקודם נראים לפתע משמעותיים יותר לאחר עזיבתו את הארגון. המנהל החדש נראה כזר, לא משלנו, כאחד שלא מבין את נבכי הארגון, ההוראות שלו אינן ברורות, כוונותיו אינן מובנות והתקשורת עימו אינה זורמת כמו עם המנהל הקודם. ישנם מקרים שעובדים נוטשים את מקום עבודתם בגלל הקושי להסתגל לאישיות החדשה שנכנסה לחייהם. יש מקרים שחילופי מנהלים גוררים שיבוש יחסים עם המנהל החדש. עובדים שמתקשים לעבור שינוי עלולים לסבול מאוד בתקופה הראשונית עם מנהל חדש.


מצב דומה מתעורר לעיתים ביחסי אהבה. בשלב ההיכרות עם בן זוג חדש ישנה נטייה להשוות את היחסים עם בן הזוג הקודם. בקרב לא מעט אנשים המעבר לבן זוג חדש מעורר קשיי הסתגלות דומים לקשיים שמעורר כניסה של מנהל חדש. בשלב הראשון לאחר החלפת בן זוג, בן הזוג הקודם נראה לפתע אטרקטיבי יותר, יחסי המין איתו נראים לפתע מספקים יותר, הקרבה איתו הרגישה רבה יותר. בן הזוג החדש נתפס עדיין כזר ומרוחק, תגובותיו אינן מוכרות והתנהגותו אינה ברורה. השינוי מעורר שאלה האם כדאי להמשיך את הקשר או לשוב לקשר הקודם. אנשים רבים ניתקו קשר חדש וחזרו לקשר הקודם בגלל הקושי להסתגל לשינוי. בגלל התחושה שבן הזוג הקודם נתפס בצורה אידיאלית. 


להיקשר למנהל החדש

כדי לעבור ממנהל אחד לשני בצורה טובה יש להתאזר בסבלנות ולהשקיע מאמץ בבנייה של יחסים חדשים. מומלץ להיפרד רגשית מהמנהל הקודם ולהתמקד בלימוד המנהל החדש, בהכרת יכולותיו, בהערכת כישוריו, בלימוד השינוי, בקבלה של המצב החדש.
כדי להצליח לעבור מבן זוג אחד לשני מומלץ להיפרד ממערכת היחסים הקודמת ולהשקיע במערכת היחסים החדשה, להכיר בכך שיחסים חדשים נבנים לאט, שצריך להשקיע זמן וסבלנות, לתת למערכת החדשה להיבנות לאט ולהבין שלזמן יש חשיבות בבניית מערכת יחסים.

ניתן להעריך מנהל חדש או מערכת יחסי אהבה חדשים רק לאחר תקופה של מספר חודשים, הנטייה לחזור למערכת יחסים קודמת מצביעה ככל הנראה על קושי להסתגל לשינוי ולא על כך שמערכת היחסים הקודמת היתה טובה יותר. 

מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.