כל עבודה בהישג ידך
 

התחלה חדשה

כשמגיע לארגון מנהל חדש, מתעוררים לעיתים קרובות קשיי הסתגלות אצל חלק מהעובדים. השינוי בסגנון ובאישיות המנהל מעורר אי וודאות ודאגה.  
מתגעגעים למנהל הקודם, חשים אליו סימפטיה, הוא נתפס לפתע כמנהל טוב שהבין את העובדים, התחשב בהם. היתרונות שלו נראים גדולים יותר לאחר עזיבתו את הארגון. המנהל החדש נראה כזר, לא משלנו, כאחד שלא מבין את סודות הארגון, ההוראות שלו לא ברורות, כוונותיו לא מובנות, הקשר אתו אינו זורם כמו עם המנהל הקודם. יש מקרים שעובדים נוטשים את מקום עבודתם בגלל הקושי להסתגל לאישיות החדשה שנכנסה לחייהם. יש מקרים שחילופי מנהלים גורר שיבוש יחסים עם המנהל החדש. עובדים שמתקשים לעבור שינוי עלולים לסבול מאוד בתקופה הראשונה עם מנהל החדש.

מצב דומה מתעורר לעיתים ביחסי אהבה. בשלב ההכרות עם בן זוג חדש יש נטייה להשוות את היחסים עם בן הזוג הקודם. אצל לא מעט אנשים המעבר לבן זוג חדש מעורר קשיי הסתגלות דומים לקשיים שמעורר כניסה של מנהל חדש. בשלב הראשון לאחר החלפת בן זוג, בן הזוג הקודם נראה לפתע אטרקטיבי יותר, יחסי המין איתו נראים לפתע מספקים יותר, הקרבה שהיתה גדולה יותר. בן הזוג החדש נתפס עדיין כזר ומרוחק, תגובותיו אינן מוכרות, התנהגותו לא ברורה, הקרבה איתו אינה כפי שהיתה, יחסי המין אינם כמו שהיו. השינוי מעורר שאלה האם כדאי להמשיך את הקשר או לחזור לקשר הקודם. אנשים רבים ניתקו קשר חדש וחזרו לקשר הקודם בגלל הקושי להסתגל לשינוי. בגלל התחושה שבן הזוג הקודם נתפס בצורה אידיאלית.

כדי לעבור ממנהל אחד לשני בצורה טובה יש להתאזר בסבלנות ולהשקיע מאמץ בבנייה של יחסים חדשים. מומלץ להיפרד רגשית מהמנהל הקודם ולהתמקד בלימוד המנהל החדש, בהכרת יכולותיו, בהערכת כישוריו, בלימוד השינוי, בקבלה של המצב החדש.
כדי להצליח לעבור מבן זוג אחד לשני מומלץ להיפרד ממערכת היחסים הקודמת ולהשקיע במערכת היחסים החדשה, להכיר בכך שיחסים חדשים נבנים לאט, שצריך להשקיע זמן וסבלנות, לתת למערכת החדשה להבנות לאט, להבין שלזמן יש חשיבות בבניית מערכת יחסים.

ניתן להעריך מנהל חדש או מערכת יחסי אהבה חדשים רק לאחר תקופה של מספר חודשים, הנטייה לחזור למערכת יחסים קודמת מצביעה לדעתי על קושי להסתגל לשינוי ולא על כך שמערכת היחסים הקודמת היתה טובה יותר.


מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםקינן שפי – הכנה אונלייןאדם מילא – הכנה אונלייןAKT – הכנה מלאה


מבחני דוגמא בחינם
מבחן פסיכוטכני חינם

ממליצים
התחלתי השבוע עבודה חדשה והרבה בזכותכם! תודה רבה.
ביצע הכנה למהנדסים וטכנאים, פילת, נובמבר 2017 
ההכנה שינתה לי את ההתמודדות מקצה לקצה. ההבדל היה בין להגיע ולהיות בשוק, לבין להגיע ולהפגין את היכולות האמיתיות. חידדתם את מה שצריך ומיקדתם. תודה רבה!
עברה הכנה לאדם מילא מנהלים, נציבות, אוקטובר 2017


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id