כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(23) קראו עוד

מהם האתגרים שמציב מבחן הקבלה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה?

  • עבודה במגבלת זמן - מבחן הקבלה לתוכנית ההעשרה המתמטית לכיתות ז' אורך לרוב כ-60 דקות ויש בו 24 שאלות, מה שמותיר פחות מ-3 דקות לכל שאלה. כדי להצליח לענות על כמה שיותר שאלות בפרק הזמן הנתון, נדרשות שליטה טובה בחומר ומיומנות גבוהה בפתרון שאלות, המושתתת על היכרות עם אסטרטגיות פתרון אפקטיביות. 
  • התמודדות עם חומר לא מוכר ועם שאלות בדרגת קושי גבוהה במיוחד - מבחן הקבלה כולל נושאים שאינם מופיעים בתוכנית הלימודים, ושילדים רבים אינם מכירים ובוודאי לא התנסו בפתרון שאלות בהם. כמו כן, דרגת הקושי של השאלות בנושאים הכלולים בתוכנית הלימודים גבוהה בהרבה מזו שהילדים הורגלו בה במסגרת לימודיהם בבית הספר. 
  • היבחנות לצד תלמידים מצטיינים בלבד - בשונה ממבחנים אחרים הנערכים במערכת החינוך, במבחני הקבלה לתוכנית נבחנים רק תלמידים מצטיינים שאותרו על ידי רכזי המתמטיקה בבתי הספר - אלה שהפגינו את היכולות הטובות ביותר ואלו שלהם הפוטנציאל הגבוה ביותר להצליח. היות שבחינת המועמדים נעשית באופן יחסי, ולא רק ביחס לעצמם, ההתמודדות על המקומות הפנויים בתוכנית קשה יותר. 

איך מתמודדים עם האתגרים שמציב המבחן?

  • מתוודעים לנושאי המבחן בסביבה רגועה ונינוחה - כדי שהמפגש הראשוני של הילדים עם נושאי המבחן לא יהיה במבחן עצמו, רצוי שיתוודעו אליהם בסביבה הרגועה והתומכת של הבית. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול רב בכל נושאי המבחן, והיא מאפשרת לילדים להתמודד גם עם רמת השאלות הגבוהה, כך שכשיגיעו למבחן, לא יצפו להם הפתעות לא רצויות.
  • מאתרים את נקודות החולשה ולומדים שיטות פתרון חדשות - בתום כל פרק תרגול מוצג דו"ח תוצאות מפורט. הדו"ח מאפשר לילדים לאתר את הנושאים שבהם הם מתקשים, וכמו כן, ללמוד מהטעויות שלהם בעזרת ההסברים המלאים שמצורפים לכל שאלה. בהסברים יוכלו הילדים גם למצוא אסטרטגיות פתרון אפקטיביות, שנועדו לעזור להם להתמודד עם מגבלת הזמן במבחן ובעזרת שיעורי הווידיאו תוכלו להתרענן בנושאים שאתם מכירים וכן ללמוד נושאים חדשים.
  • מתנסים בסימולציות מלאות שמדמות את המבחן האמיתי - מטרת הסימולציות הכלולות בערכת ההכנה היא לדמות את המבחן האמיתי - את תחושת האינטנסיביות שמתלווה אליו, את מספר השאלות הכלולות בו ואת מגבלת הזמן שבו. הסימולציות יאפשרו לילדים לבחון את ההתקדמות שלהם, לשפר את מיומנויות הפתרון המהיר ולצבור ביטחון בביצועים שלהם. בסופן, כמו בסוף כל התרגולים במבחן, יקבלו הילדים דו"ח תוצאות מפורט, וזה יספק הזדמנות נוספת לבחון את הביצועים וללמוד מהטעויות.

לא רק מתמטיקה: תוספת העשרה באנגלית 

ערכת ההעשרה באנגלית תעניק לילדיכם חוויית למידה מהנה ומרחיבת אופקים. הערכה מחולקת לנושאים ולרמות קושי, כך שמעבר לתרגול אוצר מילים, דקדוק, הבנת הנקרא והבנת הנשמע - ילדיכם ילמדו גם עובדות מעניינות על נושאים כמו "טבע ובעלי חיים" ו"מדע וחלל".

בנוסף, בערכה יש מאגר מילים אינטראקטיבי של 700 המילים החשובות ביותר ללמידה לפי משרד החינוך. במאגר הילדים יוכלו לראות את הפירוש של כל מילה ודוגמה לשילובה במשפט, לשמוע אותה, לסמן את מידת השליטה שלהם בה ולהוסיף הערות שעוזרות להם לזכור אותה.

מעוניינים? סמנו ✓ בתיבת המכירה

 

קבוצת ווטסאפ - ליווי אישי בהכנה למבחן

בקבוצת הווטסאפ הייעודית שלנו למבחן נוער מוכשר במתמטיקה אפשר לשאול כל שאלה שנוגעת לתרגול בערכת ההכנה, ליום הבחינה ולתוכנית באופן כללי. בנוסף, מדי שבוע נפרסם בקבוצה שאלה לדוגמה (שאינה מופיעה בערכת ההכנה) או שיטת עבודה וטיפים חשובים לקראת המבחן. 

על השאלות שלכם נענה במרוכז בכל שני וחמישי, בשעות הבוקר (עד השעה 12:00) 😊

מעניין אתכם? סמנו ✓ בתיבת הרכישה, ושירות הלקוחות שלנו ישלח לכם בהקדם לינק להצטרפות לקבוצה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.