כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(68) קראו עוד

מהם האתגרים שמציב מבחן הקבלה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה?

 עבודה במגבלת זמן - מבחן הקבלה לתוכנית ההאצה לבגרות במתמטיקה אורך לרוב כ-60 דקות ויש בו 28 שאלות. כלומר, יעמדו לרשותכם כשתי דקות בלבד לפתרון כל שאלה. כדי להצליח לענות על כמה שיותר שאלות בפרק הזמן הנתון, נדרשות שליטה טובה בחומר ומיומנות גבוהה בפתרון שאלות, המושתתת על היכרות עם אסטרטגיות פתרון אפקטיביות. 

 נושאים שאינם כלולים בתוכנית הלימודים - החומר למבחן הקבלה מתבסס ברובו על תוכנית הלימודים של משרד החינוך, אך הוא כולל גם שאלות חשיבה וחידות היגיון שאינן חלק מתוכנית הלימודים, ושלא בטוח שהתנסיתם בהן בעבר. נוסף על כך, כחודש לפני מועד המבחן יישלח אליכם פרק ללימוד עצמי, שעליו תיבחנו במבחן. מטרת הפרק היא לבחון את יכולת הלמידה העצמית שלכם וכן את יכולתכם לעבד מידע וחומר לימודי חדש. 

 היבחנות לצד תלמידים מצטיינים בלבד - בשונה ממבחנים אחרים הנערכים במערכת החינוך, במבחני הקבלה לתוכנית נבחנים רק תלמידים מצטיינים שאותרו על ידי רכזי המתמטיקה בבתי הספר - אלה שהפגינו את היכולות הטובות ביותר ואלו שלהם הפוטנציאל הגבוה ביותר להצליח. היות שבחינת המועמדים נעשית באופן יחסי, ולא רק ביחס לעצמם, התחרות על המקומות הפנויים בתוכנית קשה יותר.  


איך מתמודדים עם האתגרים שמציב המבחן?

    • מתוודעים לנושאי המבחן בסביבה רגועה ונינוחה - כדי שהמפגש הראשוני שלכם עם נושאי המבחן, סוגי השאלות ורמתן לא יהיה במבחן עצמו, רצוי שתתוודעו אל כולם בסביבה הרגועה של הבית. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול רב בכל נושאי המבחן, והיא מאפשרת לכם להתמודד גם עם רמת השאלות הגבוהה ועם החומר החדש, כך שכשתגיעו למבחן, לא יצפו לכם הפתעות לא רצויות.  
    • מאתרים את נקודות החולשה ולומדים שיטות פתרון חדשות - בתום כל פרק תרגול מוצג דו"ח תוצאות מפורט. הדו"ח מאפשר לכם לאתר את הנושאים שבהם אתם מתקשים, וכמו כן, ללמוד מהטעויות שלכם בעזרת ההסברים המלאים שמצורפים לכל שאלה. בהסברים תוכלו גם למצוא אסטרטגיות פתרון אפקטיביות, שנועדו לעזור לכם להתמודד עם מגבלת הזמן במבחן ובעזרת שיעורי הווידיאו תוכלו להתרענן בנושאים שאתם מכירים וכן ללמוד נושאים חדשים.
    • מתנסים בסימולציות מלאות שמדמות את המבחן האמיתי - מטרת הסימולציות הכלולות בערכת ההכנה היא לדמות את המבחן האמיתי - את תחושת האינטנסיביות שמתלווה אליו, את מספר השאלות הכלולות בו ואת מגבלת הזמן שבו. הסימולציות יאפשרו לכם לבחון את ההתקדמות שלכם, לשפר את מיומנויות הפתרון המהיר ולצבור ביטחון בביצועים שלכם. בסופן, כמו בסוף כל התרגולים במבחן, תקבלו דו"ח תוצאות מפורט, וזה יספק לכם הזדמנות נוספת לבחון את הביצועים וללמוד מהטעויות.  

מקבלים תשובות לכל השאלות בקבוצת הוואטסאפ שלנו

קבוצת הוואטסאפ שלנו היא המקום של ילדיכם לשאול כל שאלה שמטרידה אותם לקראת המבחן: זה יכול תרגיל שהם התקשו בו בערכה, תהיות לגבי יום הבחינה או שאלות על התוכנית עצמה. בנוסף, מדי שבוע נפרסם בקבוצה שאלה לדוגמה (שאינה מופיעה בערכת ההכנה) או שיטת עבודה וטיפים חשובים לקראת המבחן. 

על השאלות שלכם נענה מרוכז בכל שבוע, בימים שני וחמישי, בשעות הבוקר (עד השעה 12:00).

שימו לב – מספר המשתתפים בקבוצה מוגבל כדי להבטיח שכל אחד ואחת יקבלו יחס אישי 😊

נשמע מעניין? סמנו ✓ בתיבת הרכישה. לאחר השלמת הרכישה, שירות הלקוחות שלנו ישלח לכם לינק להצטרפות לקבוצה.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.