כל עבודה בהישג ידך
 

התמודדות עם קשיים

לעיתים מתעוררת בנו המחשבה שאהבה חדשה היא הפתרון. שעם מישהו אחר החיים יחזרו להיות יפים כמו שהיו פעם, שאהבה חדשה תחזיר לחיינו את ההתרגשות והשמחה, את התקווה, החדווה, והאופטימיות. לעיתים אנו בטוחים שאהבה חדשה תהפוך את חיינו לקלים ומאושרים יותר.
ההרגשה הזאת מתעוררת גם בחיי העבודה. לעיתים אנו בטוחים שעבודה חדשה היא הפתרון לחוסר שביעות הרצון שלנו מחיינו ומעיסוקנו. שבעבודה חדשה נרגיש טוב יותר, יעריכו אותנו יותר, נפיק מעצמנו יותר, נצליח להתקדם ולממש את עצמנו בצורה מלאה יותר. לעיתים אנו בטוחים שעבודה חדשה היא הפתרון להרגשת האפרוריות והשחיקה, לתחושת האכזבה והרוטיניות בעבודה.

ברוב המקרים תחושות אלה מתעוררות בשעות לחץ, כשהקשיים בחיי האהבה ובעבודה גוברים. כשבת הזוג יולדת ומשקיעה יותר בתינוק החדש מאשר בבן זוגה, כשבן הזוג עסוק בעיקר בעבודה ואין לו פנאי לבת זוגו, כשנכנסים לתקופה של אי וודאות אישית, חוסר בטחון כלכלי, פיטורים, פרישה לגמלאות. בכל אחד מהמצבים האלה אנו יכולים להרגיש שאהבה חדשה היא הפיתרון לכאב, למבוכה, ללחץ שהחיים מזמנים לנו.

בעבודה הרצון לחידוש ולשינוי יתעוררו בדרך כלל כשאנו זוכים ליחס לא מפרגן בעבודה, כשלא מעריכים אותנו, כשלא מקדמים אותנו, כשלמנהל שלנו יש יחס מזלזל כלפינו, כשאנו לא מצליחים להתקדם בגלל מוגבלותנו. בדרך כלל הרצון לעזוב עבודה או אהבה חדשים קשורים לחוסר יכולתנו להתמודד עם קשיים ולחץ. כשיחסי אהבה נעימים, כשבמצבנו הרגשי טוב, כשבעבודה אנחנו זוכים להערכה וקידום המחשבות על עזיבה אינן מתעוררות בדרך כלל. יש מקרים בהם שני התחומים מתערבבים, אחד שאינו מסופק בעבודה ימצא פתרון באהבה חדשה, שני שלא מרוצה מיחסי האהבה יחפש ריגוש בעבודה חדשה.

היכולת להתמודד במצבי לחץ בעבודה וביחסי אהבה היא קריטית לשימור מערכת היחסים ולקידום בעבודה. מי שמחליט בשעת לחץ על עזיבה עלול להתחרט על ההחלטה כשתחושת הלחץ תרד. החלטה על שינוי רצוי לקחת בתקופה בה שיקול הדעת שלנו פועל ביעילות. החלטה על אהבה או עבודה חדשים מומלץ לקחת לאחר שתקופת הלחץ חלפה.


מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונלייןקינן שפי – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגונים


מבחני דוגמא בחינם
קורות חיים לדוגמא

ממליצים
"רציתי לומר לכם תודה! הייתי יותר ממוכנה לבחינה. הכנתם אותי לרמה כל כך גבוהה והרמה שם הייתה קלה מאוד. זה הרגיש כל כך פשוט אחרי התרגולים באתר וההסברים. תודה רבה!"
נבחנה באדם מילא, נציבות (מזכירות ורכזי לשכה) – פברואר 2018


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id