איך להתנהג במבחני מיון?

באחד הניסויים המפורסמים ביותר בפסיכולוגיה, השאירו ילדים בני 4 עם חתיכת מרשמלו, והבטיחו להם כי אם ימתינו רק 20 דקות, יוכלו לקבל חתיכה נוספת. חלק מהילדים לא עמדו בפיתוי ואכלו את המרשמלו. כשעקבו אחר הילדים שהשתתפו בניסוי לאורך שנים, גילו שהילדים שלא אכלו את המרשמלו, נטו להצליח יותר בחיים מבחינה כלכלית ולהרוויח שכר גבוה יותר.

אולם מה הסיבה לכך? התשובה היא דחיית סיפוקים. דחיית סיפוקים היא היכולת שלנו להמתין ולא להגיב כפי שהיינו רוצים באופן טבעי, מתוך דחף. כך בדיוק עלינו להתנהג במבחני המיון כדי להצליח - להפגין איפוק, לא להגיב באופן אימפולסיבי (גם אם מאוד מתחשק לנו) ולוודא שהמילים שאנחנו מוציאים מהפה, ישפרו את סיכויינו לצלוח את המבחנים.


האם התגובה מקדמת את התוצאה הרצויה, ועוזרת להשיג את המטרה?

אם תיזכרו באירועים מעברכם, לבטח תגלו מקרים בהם התנהגתם באופן ילדותי ואימפולסיבי, ולאחר מכן הצטערתם וחשבתם שניתן היה להגיב אחרת. בדרך כלל במקרים אלה פעלתם מתוך לחץ. קורסי הכנה למבחני מיון מיועדים לכוון את הנבחן להתנהג בצורה נכונה ומועילה במהלך המבחן.  


מטרת הכנה למבחני מיון היא להדריך את הנבחן:

  • להתנהג במתינות, גם במקרה של תוקפנות מצד המראיין או אחד הנבחנים. 
  • להשקיע במבחני האישיות, למרות הנטייה הטבעית לזלזל בהם. לפעול בשיקול דעת, גם אם במהלך המבחן יש מצב שמעורר כעס. 
  • לנסות לשכנע אנשים במרכז הערכה גם במקרה שהם מתנהגים בעקשנות. 
  • להיות מעורב, גם ברגעים שנמאס, גם כשנראה לך שזה משעמם. 
  • לגלות אכפתיות, גם מול אנשים מזלזלים ולהמשיך בהתמודדות גם נוכח קשיים.  

 

לדוגמה, אם הבוס שלך בעבודה מתייחס אליך בגסות, וומתחשק לך להגיד לו בספונטניות את מה שאתה חושב עליו, זו עלולה להיות טעות שעלולה לעלות לך במשרתך. עדיף להמתין, לתת לתחושת הפגיעה להתפוגג, ולהגיב באופן שקול בשלב מאוחר יותר. כלומר, תגובה ספונטנית אינה בהכרח תגובה שתביא לתוצאה טובה. את הכלל הזה צריך להפנים גם לפני מבחן מיון. קורסי הכנה למבחני מיון במכון נועם מסייעים לנבחן להתנהג באופן מחושב, להגיע למבחן מודע, רגוע וממוקד במטרה להצליח במבחן.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.