ההכנה של מכון נועם כוללת

תרגול אונליין

ערכת תרגול אינטרנטית המכינה למבחן הפסיכוטכני

  • מכון נועם מציע ערכת הכנה למבחני הקבלה.
  • הערכה מותאמת למכון המיון ולכיתה אליה המתמיין עולה.
  • ערכות ההכנה אינטרנטיות וניתן לתרגל בהן דרך כל מחשב, טאבלט וסמארטפאון.
  • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה.
  • כל מבחן מלווה בהסברים לפתרון וטיפים לפתרון מהיר ונכון.
  • ניתן לתרגל ללא הגבלת זמן ולהעמיק בכל שאלה ונושאיה.
  • ניתן לתרגל יחד עם הגבלת זמן ולדמות את מבחן האמת.
  • בסיום תרגול, מופק דוח המאפשר מעקב אחר ההתקדמות האישית.

הדרכה אישית

הדרכה אחד על אחד עם מאבחנת פסיכוטכנית

ניתן לקבל הדרכה אישית על המבחנים הפסיכוטכניים, עם מאבחנת פסיכוטכנית. במהלך ההדרכה ינתנו טיפים להתמודדות עם הבחינה והשאלות השונות בה. בנוסף, מומלץ להגיע להדרכה לאחר תרגול בערכה האינטרנטית, לזהות נושאים בהם ילדכם מתקשה ולהתמקד בהם בהדרכה.

הכנה לראיון

הכנה לריאיון עם מדריך מקצועי

במידה וילדכם עבר את המבחנים הפסיכוטכניים, הוא יזומן לריאיון אישי בחוות הנוער הציוני. ההכנה תעזור לתלמידים להכיר שאלות אופייניות ולהפחית את הלחץ והחשש ממפגש עם בעל סמכות. במהלך ההדרכה תתבצע מעין סימולציה של ראיון קבלה ולאחריה מתן משוב ספציפי וממוקד.

← למידע ורכישת הכנה לראיון קבלה לתיכון חוות הנוער הציוני

 


"תודה רבה על הערכה, היא עזרה לי מאוד להצליח!"

 

משוב מתלמיד שרכש ערכת הכנה למבחני מכון קרני, קבלה לכיתה ט' , פברואר 2018

תהליך הקבלה והמיון

מבחני הקבלה לחוות הנוער הציוני כוללים שני שלבים ממיינים, מעבר מבחן פסיכוטכני, שתוצאותיו משתקללות עם ציוניו של התלמיד בבית הספר, ולאחריו מעבר ריאיון קבלה. ציונים נמוכים במבחן הפסיכוטכני יכולים למנוע ממועמדים מתאימים אישיותית לעבור לשלב המיון הבא - הראיון, ולהוכיח את עצמם. 

לאחר שליחת תעודות הציונים מהשנתיים האחרונות ואבחון לקויות למידה (אם ישנו) יזומן המתמיין למבחן פסיכוטכני של מכון קרני המתקיים בבית הספר. קיים מבחן פסיכוטכני מותאם לתלמידים בעלי לקויות למידה ולתלמידים שעברית אינה שפת האם שלהם.

שימו לב! אם ביצעתם מבחן מיון פסיכוטכני במכון קרני, אין צורך לבצע מבחן נוסף בחוות הנוער - מבחן קרני יחליף את המבחן הממיין. 

בהתאם לתוצאות המבחן הפסיכוטכני יזומנו המתאימים לריאיון קבלה. התוצאות הסופיות של מבחני המיון יועברו למתמיינים כשבועיים לאחר הריאיון.

חשוב לציין כי לרוב החשיפה הראשונה לאופי המבחן הייחודי היא בעת המבחן. הזמן המוגבל ומעמד המבחן משפיעים על הנבחנים, עלולים לגרום ללחץ וחרדה ולהשפיע על תוצאות המבחנים. הכנה בבית לפני המבחן, באמצעות ערכת ההכנה של מכון נועם, מאפשרת היכרות עם סוגי השאלות, תרגול ופתירת מבחן בזמן מוגבל והיכרות עם דרכים לפתרון מהיר ונכון. היכרות זו מקטינה משמעותית את לחץ הנבחן בעת המבחנים ומאפשרת לו להציג את יכולותיו באופן הטוב ביותר.


מידע על אודות חוות הנוער הציוני

חוות הנוער הציוני בירושלים מאפשרת לימודים במסגרת בית ספר ובמסגרת פנימייה. 

קיימים שני בתי ספר תיכוניים - בי"ס ישראלי ובי"ס צרפתי:

 • בביה"ס הישראלי לומדים ילידי הארץ, חבר העמים, אתיופיה וקוריאה. החינוך מושתת על ערכי הסובלנות וקבלת האחר. התלמיד יכול להצטרף לפעילויות חברתיות, חינוכיות וערכיות בשעות אחר הצהריים והערב וכן בסופי השבוע.
 • ביה"ס הצרפתי פועל בהתאם לדרישות החומר הלימודי בצרפת ומשלב לימודי עברית עם הלימודים התיכוניים. נוסף על כך, מאפשר מגורים בפנימיית חוות הנוער הציוני.  

 

חוות הנוער הציוני מנהלת משק חקלאי, משלבת את התלמידים בעבודה במשק ומספקת לימודים עיוניים בנושא החקלאות ועבודות ביו-חקר וביוטופ על הנעשה במשק. בפנימייה לומדים בצוותא תלמידים חילוניים, דתיים, ישראלים ועולים חדשים - דבר היוצר סביבה חברתית איכותית ומגוונת.

בחווה מושם דגש רב על חיזוק הקשר לישראל, יהדות וציונות, דרך לימוד תאורטי ומעשי של חגי ומנהגי ישראל, טיולים להכרת הארץ, טקסים, ליל הסדר, ליל הסליחות ועוד.  חוות הנוער הציוני ירושלים מאפשרת לתאם סיורים במהלך שנת הלימודים על מנת לראות את בית הספר, הפנימייה, המשק החקלאי והלך הרוח בחווה. 

   


מידע נוסף על ערכות ההכנה שלנו ועל המבחן הפסיכוטכני

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.