סרטון - הכנה לדינמיקה קבוצתית במכון נועם


מהי מטרת הדינמיקה הקבוצתית?

מטרת תרגיל הדינמיקה הקבוצתית היא לבחון את התנהגותו של היחיד ואת ההתאמה של כישוריו החברתיים לתפקיד. כלומר, הצלחת הקבוצה חשובה, אך ההתנהלות האישית במהלך ההערכה חשובה אף יותר.


דינמיקה קבוצתית - חדר בריחה

בתפקידים מסוימים (בעיקר תפקידים ניהוליים, וכן מהנדסים וטכנאים) מבחן חדר הבריחה מחליף את תרגיל הדינמיקה הקבוצתית המסורתי. מבחן "חדר בריחה" הוא מבחן "משחקי" המשמש כיום גם ככלי אבחוני הבודק את תפקודיו וכישוריו של הפרט כחלק מקבוצה. במבחן חדר הבריחה תתבקש קבוצת מועמדים להיחלץ ממתחם סגור, במגבלת זמן, באמצעות פתירת חידות וביצוע משימות שונות הדורשות שיתוף פעולה. המשימות והחידות הן אינטראקטיביות ונקבעות בהתאם לנושא שהוגדר. לדוגמא: מסביב לעולם - משימות עם דגלים ותיבות. חשוב לציין כי למרות השינוי במתכונת המבחן הקבוצתי, המשימות שניתנות בחדר הבריחה בוחנות את אותם הכישורים והתכונות שבודקת הדינמיקה הקבוצתית. מכון נועם מציע הכנה מקיפה למבחן חדר הבריחה.


"ההסברים שלכם תרמו רבות להצלחתי במבחני האישיות ובדינמיקה בפרט"

 

הכנה למבחני מיון לתפקיד, ניהולי-בכיר, ינואר 2018


דינמיקה קבוצתית - מה עלול להכשיל אותי?

ההכנה לתרגיל מפחיתה את רמת הלחץ שעלולה לגרום לנבחן להתנהג באופן לא רצוי ולהיכשל בתרגיל. כאשר מפלס הלחץ יורד, היכולת לפעול באופן ענייני ושקול משתפרת. זהו היתרון הגדול של מועמדים המתכוננים לדינמיקה מול מועמדים שמגיעים ללא הכנה מוקדמת. למדו עוד על הכנה לדינמיקה קבוצתית.


איזו התנהגות מתאימה לאיזה תפקיד?

  • נבחן שסגנונו אסרטיבי והחלטי, שרעיונותיו מתקבלים, שתרומתו לקבוצה משמעותית, יוערך כמתאים לניהול.
  • נבחן שהתנהגותו ידידותית, מתחשבת ונעימה, אך חסרה כוח השפעה, יוערך כמתאים לתפקיד איש צוות, ופחות לתפקיד ניהולי.
  • נבחן שמתנהג בתוקפנות ושתלטנות יוערך כמועמד שמתקשה לפעול בחברת אנשים. הוא לא יומלץ לתפקידי צוות, ולעיתים ייפסל גם לתפקידים אחרים.
  • נבחן שיציג מעורבות נמוכה, לא יומלץ לתפקידי ניהול. ייתכן שנבחן כזה יומלץ לתפקידים טכניים, למשל, תפקיד כבודק תוכנה בחברת היי-טק.

 

אפשר לעזור לך סימן שאלה
אפשר לעזור לך סימן שאלה
לפני שנמצא בשבילך את ההכנה המתאימה, הנה כמה פרטים שאנחנו צריכים.
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.