למה כדאי להשיג פטור מקורסי אנגלית?

ציון מבחן אמי"ר / אמיר"ם קובע את מספר קורסי האנגלית שתצטרכו ללמוד במהלך התואר. נבחנים שקיבלו ציון 134 ומעלה במבחן אמיר"ם מקבלים פטור מלימודי אנגלית בתואר. ציון פטור יחסוך לכם הן זמן והן כסף. השקעה בהכנה למבחן, גם אם אינה מזכה בפטור, עשויה לחסוך מספר קורסי אנגלית מייגעים, אשר גוזלים זמן יקר ומחייבים בתשלום נוסף מעבר לשכר הלימוד. עלות קורס אנגלית במהלך התואר נעה בממוצע בין 1,000 ל-1,500 ₪. עם ערכות האונליין של מכון נועם, תוכלו לחסוך בעלות הקורסים ואולי אף להשיג פטור מאנגלית עוד לפני תחילת הלימודים.

← למדו עוד על ציוני המבחנים ומשמעותם


מתי כדאי להתחיל ולהתכונן למבחן?

צוות מכון נועם ממליץ לכם להתחיל להתכונן כ- 3 חודשים לפני המבחן. בעזרת ערכות האונליין הכוללות חומרי תרגול ולימוד בהיקף של עשרות שעות, תשפרו את תוצאותיכם באופן מהיר וממוקד.


מה עליי להביא ביום הבחינה?

  • תעודת זהות.
  • שני עפרונות מסוג HB/2 (לא ניתן להשתמש בעפרונות אחרים), מחק ומחדד.
  • את טופס הזימון לבחינה בו כתוב באיזה בניין ובאיזו כיתה אתם נבחנים.
  • רצוי להביא שעון עצר (סטופר), אבל לא כזה שמצפצף ומפריע.
  • רצוי להביא שתיה וחטיף קל כדי לשמור על עירנות ואנרגיה.
  • רצוי להתלבש במספר שכבות של בגדים אם יהיה בחדר המבחן חם או קר מדי.

מה אסור להביא לבחינה?

 • אסור להביא טלפון סלולרי.
 • אסור להביא מילונים.

האם כדאי לי לנחש?

חד משמעית, כן. השאלות במבחני אמי"ר ואמיר"ם הן שאלות רב-ברירה (שאלות אמריקאיות). כל תשובה נכונה מזכה בנקודות. לא יורדות נקודות על תשובות שגויות. לכן עדיף לנחש תשובה לשאלה שאיננו יודעים ולא להשאיר אותה ללא מענה. ניחוש לא יפגע בנו, ויש סיכוי של 1 ל-4 שנצדק בו ונקבל את הנקודות. לעומת זאת, אם נשאיר שאלה ללא מענה, לא נקבל עליה אף נקודה.


כמה זמן אורך המבחן?

משך מבחן אמי"ר הוא בין 60 ל-75 דקות (כל פרק אורך 20 או 25 דקות). המבחן נערך באופן רצוף וללא הפסקות. אם תרצו לצאת לשירותים, קחו בחשבון שהיציאה היא על חשבון זמן הבחינה ובליווי מלווה מצוות הבוחנים.

במבחן אמיר"ם, מוקצה זמן נפרד לכל לשאלה: לשאלות השלמת משפטים מוקצות 2 דקות לשאלה, לשאלות ניסוח מחדש מוקצות 4 דקות לשאלה ולשאלות הבנת הנקרא מוקצות 7 דקות לקריאת הקטע ו-4 דקות נוספות לכל שאלה. מספר השאלות משתנה מנבחן לנבחן.  


כיצד ארחיב את אוצר המילים שלי באנגלית?

על מנת להצליח במבחנים חשוב להרחיב את אוצר המילים, אך חשוב לא פחות ללמוד אוצר מילים שמתאים למבחן.
ערכות האונליין של המכון כוללות למעלה מ-1,500 מילים, ניבים וביטויים המותאמים במיוחד למבחני אמי"ר ואמיר"ם. מילים אלה נבחרו לאחר ניתוח מקיף של מבחנים רבים, שמצא שהן מופיעות במבחן בתדירות גבוהה.

← קראו כיצד ללמוד אוצר מילים בצורה יעילה

 

צפו בסרטון - לימוד אוצר מילים באנגלית

Play

ערכות האונליין של מכון נועם

מכון נועם מציע מספר ערכות אונליין להכנה למבחן אמי"ר ואמיר"ם:

  • ערכות תרגול סימולציות - מוצעות לחודש, והן כוללות מאגר פרקי מבחן מלאים לפתרון. במאגר קיימים הסברים מפורטים וטיפים לפתרון. את הפרקים ניתן לפתור בשני אופנים: עם הגבלת זמן, כמו במבחן עצמו, או ללא הגבלת זמן, כלומר פתרון מודרך הכולל הסבר מפורט על כל שאלה מיד לאחר פתרונה.
  • ערכות הכנה מלאות - מוצעות ל-6 חודשים, ומכילות את פרקי התרגול המוזכרים לעיל, בנוסף לחומר לימוד בהיר ומקיף אשר ילמד אתכם כיצד לפתור את הבחינה צעד אחר צעד. בערכות תמצאו שיטות פתרון ייחודיות של שלושת סוגי השאלות במבחן, רשימת אוצר מילים המותאמת במיוחד למבחני אמי"ר ואמיר"ם, ניבים וביטויים, חומר עיוני רלוונטי למבחן ועוד.


קורס הכנה של מכון נועם

מכון נועם מציע קורסי הכנה בהתאמה אישית. הקורסים מועברים על ידי צוות מדריכים מיומן ומאפשרים לקבל יחס אישי, לחזק חולשות באנגלית, להתמודד עם כל סוגי השאלות ולתפקד תחת לחץ זמן.

← לפרטים על קורסי ההכנה האישיים של מכון נועם

← לפרטים על קורסי ההכנה הקבוצתיים של מכון נועם

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.