כל עבודה בהישג ידך
 

טיפים למבחני מיון – איך לעבור מבחני מיון?

עומדים בפני יום מיון או מרכז הערכה?
שואלים את עצמם - מה לעשות עם פרפרי הבטן שמלווים אתכם לפני המבחן? איך להתמודד עם הלחץ שאתם מרגישים? אילו טיפים נוספים חשובים יש למבחנים פסיכוטכניים?
הצוות המקצועי של מכון נועם ליקט עבורכם את מיטב הטיפים בכדי שתגיעו רגועים וממוקדים ליום המבחנים. בהצלחה!

טיפים לפני המבחנים: איך להרגע? 

אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על הביצועים שלנו במבחני מיון הוא הלחץ. הגיעו ליום מבחני המיון בגישה חיובית כלפי המבחנים. הזכרו בנקודות חשובות שעלו במהלך ההכנה במכון נועם ודמיינו איך הפעם תתמודדו טוב יותר. דברו אל עצמכם בביטויים חיוביים, כל אמירה שלילית סלקו מיד. חשבו על שיטות שמרגיעות אתכם: לקרוא, ללכת לים, לראות סרט, לשמוע מוזיקה. ניתן לחזור על תהליך הדמיון המודרך בבוקר יום המבחן.

מיצאו זמן שקט רק לעצמכם ודברו אליכם באופן חיובי, אפשר גם בקול רם:

 • אני בטוח/ה בעצמי.
 • אני טוב/ה ומוצלח/ת.
 • אני מתאימ/ה לעבודה.
 • אני אצליח במבחנים.
 • אני בטוח/ה בעצמי.
 • יש לי ניסיון רב.
 • אני אדם טוב ומוצלח.
חזרו על פעולה זו מספר פעמים יום לפני המבחנים.

טיפ ערב המבחן: מה עלי לעשות?

 • התארגנות – על מנת להגיע בזמן ליום מבחן המיון ודאו שאתם יודעים לאן להגיע וחשבו את זמן הנסיעה. אם אתם נוסעים ברכב פרטי הדפיסו מפה מהאינטרנט וקחו לדרך. אם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית ודאו שאתם יודעים את מספרי הקווים וזמנם.
 • פסק זמן – מיצאו לכם רבע שעה רק לעצמכם. שבו בשקט, הרגעו, עצמו עיניים ודמיינו את עצמכם מתנהלים ביום המבחן עצמו. דמיינו שאתם נכנסים למקום העבודה שלכם. יש לכם זכות מלאה להיות שם. דמיינו זאת באותה רצינות ואחריות שהייתם נכנסים לעבודה.

בוקר מבחן המיון

 • הגעה בזמן – הגעה באיחור ליום המבחנים תיצור רושם שלילי על הבוחנים עוד לפני שפגשו אתכם וכן יכולה לגרום ללחץ שישפיע עליכם בביצוע המבחנים.
 • אוכל ושתיה – מבחני המיון הם המבחנים הקשים ביותר שקיימים. הם אורכים כ-8 שעות. לכן רצוי להצטייד בבקבוק מים וכן באוכל כמו כריך או פרי. לא מומלץ להביא אוכל מלכלך או שמדיף ריח חזק.
 • לבוש ורחצה – ודאו שאתם מקולחים, מגולחים, מצוחצחים, נקיים, רעננים, מבושמים ולבושים בבגדים נקיים ובצורה מכובדת. רצוי להגיע בבגדים סולידיים, עם צבעים סולידיים.

התנהגות במהלך מבחן המיון

חשוב להתנהג בכבוד וברצינות לאנשים שתפגשו במהלך היום: לבוחנים, למאבחנים, לפסיכולוגים, לנבחנים האחרים, לפקידת הקבלה. הצוות המקצועי שמלווה אתכם במהלך היום בוחן את התנהגותכם גם כשאתם לא במבחנים. זכרו לכבות את מכשיר הפלאפון או כל מכשיר אחר שעלול להפריע למהלך המבחנים.

טיפים למבחני מיון - מבחנים פסיכוטכניים / מבחני חשיבה

 1. בתחילת כל מבחן יש לחשב, במידת האפשר, אומדן זמן שיש להקדיש לכל שאלה.
 2. במידה ו"נתקעת" בשאלה באמצע המבחן, יש לנחש תשובה ולעבור לשאלות הבאות.
 3. במידה והזמן עומד להסתיים ונותרו מספר שאלות, יש לבצע ניחוש מושכל: לקרוא מהר את השאלה, לעבור על התשובות ולבחור בתשובה שנראית הכי מתאימה.
 4. רצוי להביא שעון יד למבחן להארכת זמן הבחינה במידה והבחינה לא במחשב.
 5. במהלך ביצוע המבחנים היו ממוקדים והתעלמו מהסחות. אם אתם מרגישים בעומס או לחץ במהלך ביצוע המבחנים, מומלץ לצאת להפסקה קטנה, לשתות / לאכול דבר מה, להרגיע את עצמכם ולחזור רעננים להמשך המבחנים.


טיפים לראיון עבודה

הרבה מרואיינים רואים במראיין אדם מאיים עם יכולת השפעה מכרעת על עתידם. בדרך כלל המראיין הוא פסיכולוג, וידיעה זו מעצימה את תחושת הלחץ של המרואיין. הטיפים שלנו יעזרו לך להפחית את תחושת הלחץ מהמראיין, במטרה לענות על כל שאלה בצורה הטובה ביותר. 


טיפים למבחני אישיות

מבחני האישיות נכתבו כך שבעזרתם אפשר לחשוף חלקים פחות חשופים באישיות הנבחן. מבחני אישיות כוללים סוגים שונים כגון ציורים, העתקת צורות, השלמת משפטים תיאור תמונות ועוד. בעוד ראיון ודינמיקה קבוצתית בוחנים התנהגות מוחצנת, מבחני האישיות מאפשרים לבוחנים להשלים את התמונה ההתנהגותית על ידי גילוי מידע נוסף לזה שהתגלה בראיון או במבחן הקבוצתי.


טיפים לדינמיקה קבוצתית

המטרות המרכזיות של דינמיקה קבוצתית הן לבחון: יכולת עבודה בצוות, לבדוק יכולות ניהוליות, לבחון כישורים חברתיים ועוד. במהלך הדינמיקה, יידרש כל נבחן להתמודד עם מספר מטלות בקבוצה המונה בין 10-6 מועמדים. בחלק מהמקרים, הנבחנים בקבוצה מתמודדים על אותו תפקיד. קיבצנו עבורכם תרגילים וסימולציות עיקריות המקובלות בדינמיקה הקבוצתית.
למדו עוד על:
מבחנים פסיכוטכניים ראיון עבודה
מרכז הערכה מבחן דואר נכנס
מבחני אישיות קורות חיים


>> לחזרה לראש הדף


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגוניםגישה שונה - הכנה אונלייןהכנה אישית ומלאהקינן שפי – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
AKT – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם
קינן שפי פסיכוטכני חינםמבחן פסיכוטכני חינםפילת פסיכוטכני לדוגמא חינםאדם מילא פסיכוטכני חינם

ממליצים
הערכה מאד עזרה, התקבלתי, תודה!.
הכנה לקבלה לכיתה ט' לישיבה, ינואר 2014


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id