כל עבודה בהישג ידך
 

טיפים למבחני מיון – איך לעבור מבחני מיון?

מה לעשות עם פרפרי הבטן שמלווים אותי לפני המבחן? איך להתמודד עם הלחץ שאני מרגיש/ה? איזה טיפים נוספים חשובים יש למבחנים פסיכוטכניים? הצוות המקצועי של מכון נועם ליקט עבורכם את מיטב הטיפים כדי שתגיעו רגועים ליום המבחנים הארוך שלפניכם. בהצלחה
 

טיפים להתנהגות נכונה במהלך המבחן

הסרט מציג נקודות חשובות בהכנה מנטלית לפני יום המבחן
  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
החל מ-89 ₪
 
 
 
 
 

טיפים לפני המבחנים: איך להרגע?


אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על הביצועים שלנו במבחני מיון הוא הלחץ. הגיעו ליום מבחני המיון בגישה חיובית כלפי המבחנים. הזכרו בנקודות חשובות שעלו במהלך ההכנה במכון נועם ודמיינו איך הפעם תתמודדו טוב יותר. דברו אל עצמכם בביטויים חיוביים, כל אמירה שלילית סלקו מיד. חשבו על שיטות שמרגיעות אתכם: לקרוא, ללכת לים, לראות סרט, לשמוע מוזיקה. ניתן לחזור על תהליך הדמיון המודרך בבוקר יום המבחן.  

מיצאו זמן שקט רק לעצמכם ודברו אליכם באופן חיובי, אפשר גם בקול רם: 

 • אני בטוח/ה בעצמי.
 • אני טוב/ה ומוצלח/ת.
 • אני מתאימ/ה לעבודה.
 • אני אצליח במבחנים.
 • אני בטוח/ה בעצמי. 
 • יש לי ניסיון רב.
 • אני אדם טוב ומוצלח.
חזרו על פעולה זו מספר פעמים יום לפני המבחנים.

טיפ ערב המבחן: מה עלי לעשות?


 • התארגנות – על מנת להגיע בזמן ליום מבחן המיון ודאו שאתם יודעים לאן להגיע וחשבו את זמן הנסיעה. אם אתם נוסעים ברכב פרטי הדפיסו מפה מהאינטרנט וקחו לדרך. אם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית ודאו שאתם יודעים את מספרי הקווים וזמנם.


 • פסק זמן – מיצאו לכם רבע שעה רק לעצמכם. שבו בשקט, הרגעו, עצמו עיניים ודמיינו את עצמכם מתנהלים ביום המבחן עצמו. דמיינו שאתם נכנסים למקום העבודה שלכם. יש לכם זכות מלאה להיות שם. דמיינו זאת באותה רצינות ואחריות שהייתם נכנסים לעבודה.


בוקר מבחן המיון: 

 • הגעה בזמן – הגעה באיחור ליום המבחנים תיצור רושם שלילי על הבוחנים עוד לפני שפגשו אתכם וכן יכולה לגרום ללחץ שישפיע עליכם בביצוע המבחנים.
 • אוכל ושתיה – מבחני המיון הם המבחנים הקשים ביותר שקיימים. הם אורכים כ-8 שעות. לכן רצוי להצטייד בבקבוק מים וכן באוכל כמו כריך או פרי. לא מומלץ להביא אוכל מלכלך או שמדיף ריח חזק.
 • לבוש ורחצה – ודאו שאתם מקולחים, מגולחים, מצוחצחים, נקיים, רעננים, מבושמים ולבושים בבגדים נקיים ובצורה מכובדת. רצוי להגיע בבגדים סולידיים, עם צבעים סולידיים.


התנהגות במהלך מבחן המיון:

חשוב להתנהג בכבוד וברצינות לאנשים שתפגשו במהלך היום: לבוחנים, למאבחנים, לפסיכולוגים, לנבחנים האחרים, לפקידת הקבלה. הצוות המקצועי שמלווה אתכם במהלך היום בוחן את התנהגותכם גם כשאתם לא במבחנים. זכרו לכבות את מכשיר הפלאפון או כל מכשיר אחר שעלול להפריע למהלך המבחנים. 


טיפים למבחני מיון - מבחנים פסיכוטכניים / מבחני חשיבה:

 1. בתחילת כל מבחן יש לחשב, במידת האפשר, אומדן זמן שיש להקדיש לכל שאלה.
 2. במידה ו"נתקעת" בשאלה באמצע המבחן, יש לנחש תשובה ולעבור לשאלות הבאות.
 3. במידה והזמן עומד להסתיים ונותרו מספר שאלות, יש לבצע ניחוש מושכל: לקרוא מהר את השאלה, לעבור על התשובות ולבחור בתשובה שנראית הכי מתאימה.
 4. רצוי להביא שעון יד למבחן להארכת זמן הבחינה במידה והבחינה לא במחשב.
 5. במהלך ביצוע המבחנים היו ממוקדים והתעלמו מהסחות. אם אתם מרגישים בעומס או לחץ במהלך ביצוע המבחנים, מומלץ לצאת להפסקה קטנה, לשתות / לאכול דבר מה, להרגיע את עצמכם ולחזור רעננים להמשך המבחנים.

>>  לחזרה לראש הדף


טיפים לראיון עבודה:


הרבה מרואיינים רואים במראיין אדם מאיים עם יכולת השפעה מכרעת על עתידם. בדרך כלל המראיין הוא פסיכולוג, וידיעה זו מעצימה את תחושת הלחץ של המרואיין. הטיפים שלנו יעזרו לך להפחית את תחושת הלחץ מהמראיין, במטרה לענות על כל שאלה בצורה הטובה ביותר.טיפים לראיון עבודה ...

טיפים לדינמיקה קבוצתית:


המטרות המרכזיות של דינמיקה קבוצתית הן לבחון: יכולת עבודה בצוות, לבדוק יכולות ניהוליות, לבחון כישורים חברתיים ועוד. במהלך הדינמיקה, יידרש כל נבחן להתמודד עם מספר מטלות בקבוצה המונה בין 10-6 מועמדים. בחלק מהמקרים, הנבחנים בקבוצה מתמודדים על אותו תפקיד. קיבצנו עבורכם תרגילים וסימולציות עיקריות המקובלות בדינמיקה הקבוצתית. דוגמאות לדינמיקה קבוצתית...


למד עוד על:

מבחנים פסיכוטכנייםראיון עבודה
מרכז הערכהמבחן דואר נכנס
מבחני אישיותקורות חיים


>>  לחזרה לראש הדף


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםAKT – הכנה מלאהAKT – הכנה אונלייןקינן שפי – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם למהנדסים


ממליצים
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חוליםמידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id