כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(12) קראו עוד

למה אפשר לצפות ביום המא"ה?

המטרה של יום המא"ה (מיון, איתור והתאמה) היא לאפשר לצבא להכיר אתכם טוב יותר, ולהוסיף נתונים חדשים עליכם שיהפכו את התהליך של שיבוצכם בתפקיד למדויק יותר. במהלך היום תעברו בתחנות שיבחנו אתכם בהתאם למדדים שונים, למשל עיבוד מידע, ניהול וארגון, הפעלה טכנית ועוד. חלק מהתחנות שתעברו הן תחנות קבוצתיות, ובמסגרתן ייבחנו היכולות הבין-אישיות שלכם - בעיקר כישורי ההדרכה שלכם, הדרך שבה אתם מתפקדים בתוך צוות, והיכולת שלכם להתמודד עם קונפליקטים מול אחרים.

איך הסדנה תעזור לי בזה?

הסדנה שאנחנו מציעים מתמקדת בתחנות הקבוצתית שתעברו ביום המא"ה, ובמסגרתה תעברו סימולציות מלאות שלהן:

1. עבודת צוות - בתחנה זו תקבלו משימות קבוצתיות שצריך לבצע בזמן מוגבל. הביצועים שלכם בתחנה יאפשרו לראות איך אתם משתלבים ומשתפים פעולה בקבוצה, והאם אתם מפגינים כישורי מנהיגות והובלה או שאולי אתם דווקא מעדיפים לתמוך מהצד. הדגש בתחנה זו הוא להצליח להגיע להסכמה בתוך הקבוצה ולפצח את המשימות יחד.

2. טיפול באדם (סימולציות בין-אישיות)בתחנה זו כל אחד ואחת מכם יקבלו כרטיסייה עם תרחיש שיש בו קונפליקט או מורכבות, ותצטרכו להציג את האופן שבו אתם מתמודדים עם הסיטואציה הזאת מול הקבוצה (איש/אשת סגל ישחקו את הצד השני בתרחיש). המטרה כאן היא בעצם לראות איך אתם מתנהלים בתוך מצבים בין-אישיים מורכבים ורגישים. 

3. הדרכה ופיקוד - בתחנה זו תתבקשו לבנות הרצאה בנושא מסוים (שיינתן לכם ע"י אנשי הסגל), ולאחר מכן להעביר אותה לקבוצה. יוקצבו לכם בערך 5 דקות לתכנון, ובערך 10 דקות להדרכה עצמה. התכלית של התחנה הזאת היא לראות איך אתם עומדים מול קהל ומעבירים חומר בעל פה, והאם יש בכם מה שדרוש כדי להפעיל סמכות על אחרים.

ועוד כמה דברים שחשוב לדעת:

    • הסדנה נערכת בקבוצות מצומצמות של עד שישה משתתפים, כדי באמת להבטיח שכל אחד ואחת מהמשתתפים יקבלו יחס אישי.
    • הסדנה נמשכת שלוש שעות, ונכון לימים אלו היא מועברת בזום כדי שהתנאים שלה יהיו כמה שיותר דומים לתנאים של יום המא"ה עצמו. 
    • בסוף כל תחנה המדריך או המדריכה ייתנו משוב אישי לכל משתתף ומשתתפת. המשובים יועברו בפורום קבוצתי, כדי שאפשר יהיה ללמוד גם ממה שנאמר לאחרים.
    • הסדנה מתאימה גם ליום המא"ה שנערך לבנות (של מכון אדם מילא) וגם ליום המא"ה שנערך לבנים (של מכון קינן שפי).

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.