יחידת סיור מיוחדת של המשטרה - בקיצור, יס"מ

לוחמי היס"מ של משטרת ישראל אחראים לטפל במקרים של הפרות סדר והתפרעויות המוניות בציבור. זה כולל מגוון רחב של אירועים: היתקלויות עם מחבלים, התמודדות עם אירועי פשיעה של עבריינים, הפגנות אלימות וכל אירוע בעייתי שקורה בגזרה שלהם. הלוחמים מוכשרים במהלך השגרה להתמודד ולפעול במצבים לא שגרתיים.

לוחמי היס"מ נדרשים להיות זמינים להקפצות במשך כל שעות היממה והם מתאמנים בקביעות בקליעה, כושר גופני, קרב מגע, לוחמה בטרור, טקטיקות פיזור הפגנות מתקדמות, שיתוף פעולה עם כוחות אחרים, נהיגה מבצעית, עזרה ראשונה, לוחמת אב"כ ועוד. 

היחידה מצוידת באופנועים וברכבים מסחריים שמאפשרים להם להגיע בזריזות וביעילות לכל אירוע ולטפל בו בהקדם האפשרי. היא מוגדרים "יחידת התערבות", הם מגיעים לזירות שבהן כבר מתרחש אירוע כלשהו, לעיתים קרובות ברמת סיכון גבוהה מאוד, ותפקידם הוא לנטרל את האירוע ולדאוג שהנזק יהיה מזערי ככל שניתן.

המדים של לוחמי יס"מ הם בצבע אפור (ולא כחול או שחור, כמו מרבית השוטרים) והם עוצבו במיוחד עבור הצרכים של הלוחמים, כדי לאפשר להם גמישות ונוחות במהלך הפעילויות שלהם.

כוחות היס"מ במלחמת חרבות ברזל

ב-7 באוקטובר כוחות היס"מ היו מבין הכוחות הראשונים שהוקפצו לכל הזירות הכי בוערות. אחד הצוותים של יס"מ נגב הגיע לקיבוץ רעים, תוך כדי לחימה במחבלים במהלך הדרך. כשהגיעו לקיבוץ רעים, מצאו ממ"ד שבו שהו כ-30 נערים, שאותם הצליחו לחלץ בשלום.

שירות ביס"מ - איך מגיעים לשם?

בשביל להיות לוחם ביס"מ תצטרכו לעמוד בכמה תנאי קבלה בסייסים: 

  • אזרחות ישראלית
  • בריאות תקינה וכשירות פיזית מתאימה
  • הכשרת רובאי 05 לפחות (בחלק מהמחוזות דורשים רובאי 07)
  • רשיון נהיגה - יתרון
  • קורס מ"כים - יתרון

בנוסף, כמו בכל תפקיד במשטרה, תתבקשו לעבור את המיונים שעורכת משטרת ישראל, הכוללים גם את מבחן הדפ"ר.


אל תתנו למבחן הדפ"ר לעצור אתכם בדרך למשטרה


הטבות ומענקים - במיוחד ללוחמים

השירות ביס"מ הוא שירות התנדבותי (עם משכורת לכל דבר ועניין, אבל עדיין, מוגדר כהתנדבותי). הוא דורש מהלוחמים לא מעט: עבודה בשעות לא שגרתיות, מעבר מהיר משגרה לחירום, לעיתים גם תוך כדי סיכון חיים. לצד הדרישות הגבוהות, יש גם לא מעט מענקים שווים שכדאי להכיר. הנה רשימה חלקית של כמה מהם:

  • מענקים כספיים
  • סיוע במימון לימודי השכלה גבוהה
  • סיוע בדיור
  • סטטוס של עובד מדינה 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.