מה מצפה לכם באבחון האישיותי-התנהגותי? 

שלב האבחון האישיותי-התנהגותי הוא שלב מתקדם בתהליך הגיוס לקורס ההכשרה ללוחמי אש. לאחר שהיכולות הקוגניטיביות והפיזיות שלכם נמצאו מתאימות לתפקיד (בשלב האבחון הקוגניטיבי ובמבחני הכושר הגופני) - הגיע הזמן לבחון אם גם הנטיות והתכונות האישיות שלכם מתאימות לתפקיד. 

כדי לבדוק זאת הרשות לכבאות והצלה עורכת גיבוש שכולל כמה מבחנים - מבחן אישיות, מבחן אמינות, ריאיון אישי ודינמיקה קבוצתית. כל המבחנים האלה יחד יאפשרו לקבל תמונה טובה על הכישורים האישיים ויחסי האנוש שלכם ולהחליט אם נכון לקדם אתכם לשלבים הבאים. כמו שאתם בטח יודעים, מעט מאוד מועמדים מצליחים לעבור את השלב האחרון ולהתקבל לתפקיד, ולכן חשוב שתדעו מה מצפה לכם, וכמובן תגיעו מוכנים. 

מה אנחנו מציעים?

ההכנה המלאה שלנו תכין אתכם לכל המבחנים הצפויים לכם בשלב האבחון האישיותי-התנהגותי, באמצעות התנסות בכל אחד ואחד מהם וקבלת משוב על הביצועים שלכם. חלק מהמבחנים תוכלו לתרגל בערכת האונליין שלנו, שאותה תקבלו כחלק מן ההכנה המלאה, וחלק מהם תתרגלו אצלנו במכון או בזום, בנוכחות המדריכים המקצועיים שלנו.

פירוט ההכנות האישיות:

    • הכנה למבחן אישיות - ההכנה למבחן האישיות מתחילה בהתנסות מעשית במבחן בערכת האונליין. בתום ההתנסות תקבלו דו"ח תוצאות מלא, ובו הסברים מפורטים. לצד ההתנסות במבחן האישיות הממוחשב, תתבקשו למלא שאלוני אישיות נוספים שיישלחו אליכם. לאחר שתמלאו את השאלונים ייערך לכם מפגש אישי עם מדריך מטעם המכון, שבו תקבלו משוב מפורט שיכלול ניתוח של התשובות שלכם, וכן טיפים ודגשים חשובים להצלחה במבחן האישיות. 
    • הכנה למבחן אמינות - מבחן אמינות ידוע כמבחן מתעתע, וברוב המקרים נדרשת הכוונה והנחיה כדי לעבור אותו בהצלחה. גם את המבחן הזה תוכלו לתרגל את המבחן בערכת האונליין שלנו ולקבל דו"ח תוצאות מפורט, שבו ניתוח של כל התכונות הנבדקות במבחן. במסגרת ההדרכה האישית על מבחני האישיות, תקבלו משוב גם על הביצועים שלכם במבחן האמינות.  
    • הכנה לריאיון אישי - ההכנה לריאיון האישי כוללת סימולציה, המדמה את הריאיון שצפוי לכם במיונים. בריאיון, שייערך על ידי פסיכולוג מצוות המכון, תישאלו שאלות כלליות האופייניות לראיונות בכלל, וגם שאלות ספציפיות יותר, האופייניות לראיונות ללוחמי אש. עם סיום הריאיון ייתן לכם הפסיכולוג משוב אישי מפורט, שיכלול ניתוח של התשובות שנתתם, טיפים חשובים ודגשים לשיפור ולשימור.
    • הכנה לדינמיקה קבוצתית - הכנה זו תתנהל בזום/במכון, בקבוצות קטנות (במכון - עד 10 אנשים, בזום - עד 6 אנשים), ובמסגרתה תקבלו משימות קבוצתיות שאופייניות למיונים ללוחמי אש. בסוף החלק המעשי יקבל כל אחד ממשתתפי הדינמיקה משוב פרטני על התפקוד שלו. המשוב יועבר בפורום קבוצתי, כך שתוכלו ללמוד גם מן ההערות שיקבלו המשתתפים האחרים.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.