המלצת צוות מכון נועם לשאלה - "למה הגשת מועמדות למשרה?"

מקרים בהם המשרה מתאימה לכישוריך:

אם פנית למשרה שמתאימה לכישורך, ולתחום אותו למדת, או לתפקיד דומה לתפקידים אותם ביצעת בעבר, התשובה בריאיון פשוטה יחסית.

לדוגמה: "הסיבה שהגשתי מועמדות למשרה הזאת היא שהמשרה מתאימה לכישוריי, לניסיוני ולתפקידים בהם הצלחתי. המשרה הזו מאפשרת לי לבטא עצמי ולתרום בתחום בו למדתי ובו אני מעוניין להתקדם."

מקרים בהם המשרה אינה מתאימה לכישוריך:

במקרה שהמשרה המוצעת אינה מתאימה לתפקידים אותם ביצעת בעבר, עליך למצוא נושאים בתפקידך בעבר שמתאימים לתפקיד המוצע. אם לדוגמה התפקיד אליו אתה מתראיין הוא אנליסט בחברת השקעות, ותפקידך הקודם היה במכירות, עליך למצוא נושאים במכירות שקשורים לתפקיד החדש

לדוגמה:

  • "פניתי לתפקיד אנליסט כיוון שבתפקידי האחרון במכירות עסקתי בנושאים כלכליים שמאוד משכו אותי, ומאוד נהניתי מהם ולכן החלטתי לחפש תפקיד כאנליסט."
  • "הסיבה לכך שאני מעוניינת בתפקיד היא העובדה שסיימתי לאחרונה לימודים בתחום הכלכלי, ואני מעוניינת להשתלב בתחום שקרוב לתחום לימודיי."

לעיתים המראיין מקשה ושואל: "מדוע פנית דווקא לחברה שלנו?" 

אם החברה אליה פנית הינה חברה גדולה, מובילה וחשובה התשובה המתאימה בריאיון תהיה: "הסיבה שפניתי אליכם היא הרצון להצטרף, ולהיות חלק מאחת החברות החשובות במשק" או "הסיבה שפניתי אליכם היא בגלל שלמדתי על הרמה הגבוהה של העובדים וההנהלה, ואני מחפש חברה מאתגרת כמו החברה שלכם".

אם החברה אליה פנית אינה חברה גדולה או מפורסמת, תהיה התשובה בריאיון: "הסיבה שפניתי אליכם היא בשל המשרה המעניינת והמאתגרת שאתם מציעים."

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.