כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(277) קראו עוד

מתכננים להיבחן אחרי 1.5.24? התכוננו למבחן אמירנט החדש. הקליקו כאן לפרטים נוספים

איך מתכוננים למבחן אמיר"ם בעזרת ערכת ההכנה?

Play
   • נצמדים ללו"ז - בערכה תמצאו לו"ז למידה אינטראקטיבי ונוח, שמפרט לכם בדיוק על אילו נושאים אתם צריכים לעבור בכל יום (בהתאם לתוקף הערכה הנרכשת). דרך הלו"ז תוכלו להגיע בקלות לתרגול ולחומרי הקריאה הרלוונטיים, לסמן את המשימות שהשלמתם ולראות מה צפוי לכם בהמשך.
   • מתרגלים את כל סוגי השאלות - ערכת ההכנה כוללת תרגול ממוקד של כל אחד מסוגי השאלות במבחן: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. התרגול נעשה בהגבלת זמן, כדי שתתחילו להיכנס לקצב של המבחן האמיתי. כשתסיימו כל יחידת תרגול, תקבלו דו"ח תוצאות עם פתרונות והסברים לכל השאלות. הדו"ח יאפשר לכם ללמוד מהטעויות שלכם, וגם להיחשף לשיטות פתרון חדשות ויעילות שיקצרו לכם את הזמן בבחינה. 
   • מגיעים מוכנים לתנאי הבחינה - בערכה 16 סימולציות מלאות, שיעניקו לכם את ההתנסות שהכי קרובה למבחן האמיתי מבחינת הגבלת הזמן, מספר השאלות ורמתן. גם בסוף כל סימולציה תקבלו דו"ח תוצאות עם ציון (הציון מותאם לציוני המרכז הארצי) והסבר לכל תשובה. הדו"ח יסייע לכם להבין מהם הנושאים שבהם אתם מתקשים, וכך לתכנן את המשך הלמידה שלכם בהתאם.
   • מרחיבים את אוצר המילים - בערכה מחכה לכם גם "היכל המילים", מאגר מילים אינטראקטיבי עם כל המילים הרלוונטיות לבחינה (כ-3,000 מילים!). המאגר מחולק ליחידות לימוד לפי השכיחות של המילים בבחינה. כל מילה במאגר מסומנת בדרגת קושי, כך שאם רמת האנגלית שלכם טובה, תוכלו להתחיל את הלמידה במילים בדרגות הגבוהות יותר. בנוסף, יש במאגר אפשרות לסמן את רמת השליטה שלכם במילים, להאזין להגייה של המילה, לראות איך משתמשים בה במשפט לדוגמה, ולכתוב הערות שיעזרו לכם לזכור אותה.
   • לומדים את חוקי הדקדוק והתחביר באנגלית - שליטה בחוקי הדקדוק והיכרות עם מילות היחס ועם מבני המשפט יסייעו לכם להתגבר על פערי השפה ולהתמודד עם הגבלת הזמן. בערכת ההכנה תמצאו חומר עיוני בנושאי דקדוק ותחביר אנגלי וכללי אצבע שיעזרו לכם להתמודד עם משפטים שאתם מתקשים בהבנת המשמעות שלהם.

בונוס לרוכשים את ערכת אמיר"ם - ארבעה מפגשי וובינר!

כדי לתת לכם עוד דחיפה קטנה לקראת המבחן, החלטנו לפרגן לכל הרוכשים של ערכת אמיר"ם בוובינר ממוקד של ארבעה מפגשים - כל מפגש עוסק בנושא אחר שקשור למבחן:

מפגש ראשון: עקרונות חשיבה במבחן אמיר"ם

מפגש שני: טכניקות לפתרון שאלות השלמת משפטים 

מפגש שלישי: שיטות עבודה בשאלות ניסוח מחדש

מפגש רביעי: איך ניגשים לשאלות הבנת הנקרא

המפגשים מתקיימים בכל יום חמישי בין השעות 12:00-11:00 (ההרשמה נעשית מתוך ערכת ההכנה). בסוף כל מפגש יהיה זמן לשאלות של המשתתפים, ולאחר המפגש תקבלו סיכום מסודר של כל מה שנאמר בו. 

את הוובינר מעביר נועם מתניה, מדריך בעל ניסיון רב בהכנה למבחן אמיר"ם :)

נתראה! 👋


יש לכם שאלה בנוגע לערכה? זקוקים לעזרה?

 התקשרו לטלפון 03-5377361


שאלות נפוצות

כמה זמן יוקצב לכל שאלה?

הגבלת הזמן במבחן אמיר"ם משתנה בהתאם לסוג השאלה:

 • השלמת משפטים - 2 דקות לשאלה
 • ניסוח מחדש - 4 דקות לשאלה
 • הבנת הנקרא - 7 דקות לקריאת הקטע ו-4 דקות נוספות לכל שאלה
כמה זמן אורך מבחן אמיר"ם?

אורך הבחינה עשוי להשתנות בהתאם לקצב האישי של כל נבחן ונבחנת. בממוצע, המבחן נמשך כ-60 דקות.

מהו ציון הפטור באנגלית במבחן אמיר"ם?

ציון 134 ומעלה. עוד מידע על הציונים ועל קורסי האנגלית אפשר למצוא כאן.

איך נרשמים למבחן אמיר"ם?

ההרשמה והתשלום למבחן אמיר"ם מתבצעים במוסד האקדמי שבו אתם עתידים להיבחן או באתר מאל"ו

האם ציון המבחן תקף בהרשמה ליותר ממוסד לימודים אחד?

ציון הבחינה שלכם יועבר למוסד הלימודים שאליו אתם מבקשים להתקבל בתוך 10-7 ימים מיום הבחינה. באפשרותכם לשלוח את ציוני המבחן שלכם למוסדות אקדמיים נוספים דרך האזור האישי באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

בכמה קורסי שפה באנגלית אצטרך להשתתף?

בטבלה תוכלו לראות אילו קורסים תצטרכו לקחת בהתאם לציון שתקבלו במבחן:

ציון אמיר"ם

קורס 
84-50

קורס טרום בסיסי א' (69-50)

קורס טרום בסיסי ב' (84-70)

99-85 בסיסי
119-100 קורס מתקדמים א'
133-120 קורס מתקדמים ב'
134-150 רמת פטור 

*ציון סף לקבלה לאוניברסיטאות - 85 ומעלה. 

**ציון סף לקבלה לטכניון - 105 ומעלה. 

לאיזו בחינה עדיף לגשת - אמירם או אמירנט?

התשובה היא שזה לא משנה. בחרו את הבחינה לפי המועד שבו נוח לכם להיבחן: עד ה-11.4 נבחנים באמיר"ם, והחל מה-1.5 נבחנים באמירנט. אם תכננתם להיבחן במאי-יוני, אין הצדקה להקדים את הבחינה וללמוד בלחץ כדי להספיק להיבחן באמיר"ם. 

החומר וסוגי השאלות בשתי הבחינות זהה לחלוטין, שתי הבחינות אדפטיביות כך שבשתיהן תקבלו שאלות שמותאמות לרמה שלכם ולמעשה אין הבדל מהותי ביניהן. 

מה בכל זאת ההבדל? בבחינת אמירנט הזמן המוקצב לכל שאלה קצר יותר מאשר בבחינת אמיר"ם, אולם מלכתחילה הזמנים באמיר"ם ארוכים מאוד, אפילו ארוכים מידי, ואין צורך לנצל את כל הזמן הנתון שם. הזמן שניתן בבחינת אמירנט מספיק בהחלט - זה זמן כפול (!) מהזמן שניתן בפסיכומטרי לאותן שאלות בדיוק.

מצד שני יש לאמירנט יתרון - הבחינה קצרה יותר והמבנה שלה קבוע וידוע מראש, אתם תדעו בדיוק כמה שאלות מכל סוג תקבלו ובאיזה סדר, ולא יהיו הפתעות כמו מספר שאלות משתנה, סדר פרקים לא צפוי וכו' (כמו שקורה במבחן אמיר"ם).

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.