כל עבודה בהישג ידך
 

מבחן דואר נכנס - הכנה, תרגול ודוגמאות

מבחן דואר נכנס הינו מבחן הניתן במרכזי הערכה למועמדים לתפקידי ניהול בדרך כלל. המבחן מציב את הנבחן בסיטואציה מלחיצה המדמה "יום עמוס במשרד". בתרגיל נדרש המועמד לטפל בנושאים דחופים שהגיעו לשולחנו, תחת לחץ של זמן. מטרת התרגיל הינה לבחון יכולות מגוונות יותר מאילו שבוחנים שאר חלקי המבחן.  "ההכנה לתרגיל הדואר הייתה מצויינת!!".
נבחנה לתפקיד ניהולי בקינן שפי - אוגוסט 2017

מבחן דואר נכנס – הכנה במכון נועם:

מכון נועם מציע מספר סוגי הכנה מקצועיים למבחן הדואר הנכנס: הכנה אקטיבית, הכנה רגילה או הכנה מהבית באמצעות ערכת אינטרנט. ההכנה במכון נועם מתבצע על פי מכון המיון אליו ניגש המועמד ועל פי התפקיד אליו מתמיין.

  • מבחן דואר נכנס אקטיבי (בכירים) - מבחן דואר נכנס אקטיבי מבוצע כסימולציית יום עבודה במהלכה הנבחן נדרש להגיב למיילים לשיחות טלפון ולנושאים בלתי מתוכננים העולים במהלך התרגיל. התרגיל מלווה על ידי מדריך מקצועי של מכון נועם, אשר מתרשם מאופן תפקודו של הנבחן על פי המדדים הנבחנים במבחן דואר. בסיום התרגיל, נכנס הנבחן לשיחת משוב אישית עם המדריך, במהלכה מבוצע ניתוח של התפקוד במהלך המבחן, תוך הפקת לקחים ומתן טיפים ודגשים הרלוונטיים למשרה אליה מתמודד.

  • מבחן דואר נכנס מעשי (זוטרים) - מבחן דואר נכנס מעשי מבוצע בכיתת המבחנים של מכון נועם. הנבחן מקבל תיק משימות בהן הוא נדרש לטפל בזמן קצוב. לאחר ביצוע התרגיל מתבקש להשיב על מספר שאלות. לבסוף, נכנס הנבחן לתחקור על התרגיל שביצע ולשיחת משוב הכוללת התייחסות להתנהלות בתרגיל, הפקת לקחים ומתן טיפים ודגשים הרלוונטיים למשרה אליה מתמודד.


מבחן דואר נכנס – מה עושים במכונים השונים:


דואר אקטיבי
 (בכירים) - מתנהל כסימולציית יום עבודה של בעל תפקיד בדרגה אליה הנבחן מיועד. הסימולציה כוללת על פי רוב אנשים המגלמים בעלי תפקידים (פקידה, כפיפים, מפקדים) עימם הנבחן בא במגע בתרגיל בהתאם להתפתחויות. אנשים אלו הם מאבחנים שמנסים להתרשם מהנבחן בהתאם לאופי ההתמודדות שלו עם התרגיל.
דוגמאות אפשריות הן: מזכירה הנכנסת עם הודעה בהולה, ממונה המתקשר עם הנחיות לביצוע מיידי ועוד.

דואר רגיל (זוטרים) - הנבחן מקבל תיק דואר המכיל מכתבים במגוון נושאים לטיפול, אשר הגיעו מגורמים שונים בארגון. עליו לטפל במכתבים במסגרת הזמן המוקצה לתרגיל ולתעד את כל התנהלותו. לאחר מכן מתבקש להשיב על מספר שאלות ועובר תחקור על התרגיל.
דוגמאות אפשריות הן: מכתב התפטרות של עובד, זימן לישיבה שיש להגיע אליה עם מסד נתונים רחב, הודעה על בעיה אישית של עובד ועוד.

מבחן דואר נכנס ניתן במסגרת מבחני מיון, לתפקידי ניהול בכירים כגון מנכ"ל, סמנכ"ל, ראש אגף, סא"ל בצה"ל. בחלק ממכוני המיון התרגיל מבוצע כחלק ממרכז הערכה לבכירים ובחלקם מבוצע כמבחן אישי כשלאחריו מבוצע תחקיר. במכון אדם מילא, בצה"ל עבור סא"לים, במכון בגישה שונה, התרגיל ניתן לרוב באופן אקטיבי. בפילת התרגיל ניתן לרוב כמבחן מעשי.
מבחן דואר נחשב למבחן יוקרתי הדורש השקעה רבה מצד המעסיק ומצד מכון המיון, המשקיעים משאבים רבים על מנת לבחון את היכולות שמפגין המועמד במהלך המבחן. מתוך כך, ההתמודדות המקצועית של מועמד לתפקיד ניהולי בכיר עם מבחן זה היא קריטית להצלחתו במבחנים.

מה בודק מבחן דואר נכנס?

המבחן בודק כושר ארגון בתנאי לחץ. מבחן דואר נכנס נחשב לאחד החלקים המאתגרים והמלחיצים ביום המיון. המבחן , על אף שמו, איננו בעל אופי פקידותי, אלא בעל אופי ניהולי מן המעלה הראשונה. בין היכולות הרבות והמגוונות הנבחנות במבחן זה מצויות: מיון יעיל של המשימות על פי סדרי עדיפויות, תכנון יעיל ועמידה בלחץ, מתן חשיבות לצרכים ארגוניים לעומת צרכי הפרט ועוד.
 

למדו ע
וד על:


הכנה למבחנים פסיכוטכנייםהכנה לראיון
הכנה למרכז הערכההכנה למבחני אישיות
הכנה לדינמיקה קבוצתיתקורות חיים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לדואר באדם מילאהכנה לדואר במכון אראהכנה לדואר בטופ שיאהכנה לדואר בקינן שפיהכנה לדואר סנ"צהכנה לדואר אונלייןהכנה לדואר סא"להכנה לדואר בגישה שונה לזוטריםהכנה לדואר בaktהכנה לדואר בפילת
הכנה לדואר באור יישומים
הכנה לדואר בגישה שונה לבכירים


מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
הערכה שקניתי מכם מצויינת וברמה הנדרשת להצלחה במבחני המיון. עברתי את המבחן בהצלחה... תודה מכל הלב.
נבחן באדם מילא לתפקיד בביטוח לאומי, מרץ 2013


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id