כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(9) קראו עוד

האם בכלל צריך ללמוד למבחן מימ"ד?

מבחן מימ"ד נחשב למבחן קשה פחות מהבחינה הפסיכומטרית, ולכן יש מי שחושבים שאין צורך להתכונן אליו. הם לא טועים בחלק הראשון - המבחן הפסיכומטרי אכן קשה יותר ממבחן מימ"ד. אבל מהניסיון שלי במכון עם תלמידים שניגשו למבחן, אני יכולה לומר שאם אתם לא רוצים לסמוך על המזל, ואולי לפספס את הקבלה למכינה, מומלץ שתתכוננו אליו. 

יש לכך כל מיני סיבות, אבל שתיים עיקריות:

הסיבה הראשונה היא שהציון שלכם לא ייקבע לפי מספר התשובות הנכונות שתענו, אלא באופן יחסי לשאר הנבחנים באותו מועד. לציון יחסי יכול להיות יתרון אם הנבחנים שניגשים במועד שלכם אינם חזקים במיוחד, אבל היות שאין לכם שום דרך את זה, כדאי שתשאפו לציון גבוה ותגיעו מוכנים בהתאם. 

הסיבה השנייה היא שמבחן מימ"ד נערך במגבלת זמן. גם אם אתם שולטים בחומרים הרלוונטיים למבחן - אנגלית, מתמטיקה ועברית - העובדה שעליכם לענות על השאלות בלחץ זמן, עלולה להלחיץ ולפגוע בביצועים שלכם. כדי להימנע ממצב שבו אתם יודעים את החומר, אבל לא מצליחים לענות על השאלות במהירות הנדרשת, כדאי שתגיעו למבחן מתורגלים ומצוידים בשיטות פתרון יעילות, שיחסכו לכם זמן. 


תתכוננו להצליח 

ההכנה לקראת מבחן מימ"ד תאפשר לכם לחזק את השליטה שלכם בכל הנושאים שאתם עתידים לפגוש במבחן ותצייד אתכם בכלים המתאימים להתמודדות עם מגבלת הזמן במבחן. 

איך זה קורה בפועל?

    • מחזקים את השליטה בחומר. בלשונית "הסרת חלודה" שבערכה תוכלו לאתר בקלות הסברים נהירים וממוקדים לנושאים מרכזיים שעליכם להכיר כדי להצליח במבחן.
    • מתרגלים פרקי תרגול ממוקד בכל נושא מנושאי המבחן. ערכת ההכנה מספקת תרגול מעשי וממוקד הכולל את כל סוגי השאלות הצפויות במבחן, בשילוב הסברים ענייניים וברורים. את פרקי התרגול הנושאיים אפשר לתרגל בכל סדר שתבחרו וכמה פעמים שתבחרו, במגבלת זמן שתעזור לכם להתרגל לתנאי המבחן האמיתי.
    • מתרגלים סימולציות מלאות במגבלת זמן. תרגול סימולציות המדמות את המבחן במדויק הוא דרך יעילה ביותר להכיר את מבנה הבחינה ולהתרגל לעבודה מהירה בזמן המבחן האמיתי.
    • לומדים מתוך משוב. בסיום כל סימולציה יוצג לכם דו"ח מסכם שיעזור לכם לאבחן את רמתכם בכל שלב בתהליך ההכנה. הדו"ח המסכם כולל הסברים מפורטים על דרך הפתרון בכל שאלה ושאלה, וכך תוכלו להתעכב על השאלות ששגיתם בפתרונן וללמוד את שיטת הפתרון היעילה ביותר. מסימולציה לסימולציה תוכלו להבחין שתוצאותיכם משתפרות וביטחונכם עולה.

מפגש הדרכה אישי   

מפגש ההדרכה הוא השלמה לתרגול אונליין בערכת ההכנה, והוא מיועד למי שמעוניינים בעזרה או בהכוונה נוספת. משך ההדרכה האישית הוא כשעה וחצי, ותוכלו לקיים אותה אצלנו במכון, פנים אל פנים עם מדריך מקצועי, או בזום.

במהלך המפגש יעבור איתכם המדריך על הנושאים החשובים במבחן, וכמובן על הנושאים שבהם התקשיתם. מלבד הכלים שבהם יצייד אתכם והטיפים שתקבלו, יסייע לכם המדריך לבנות תוכנית עבודה מותאמת עד המבחן, שהדגש בה הוא על הנושאים שבהם נדרש לכם שיפור. 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.