מבחנים במכון פסיפס

המבחנים במכון פסיפס הם מבחנים ממוחשבים ואדפטיביים. כלומר, כאלה שהשאלות בהם משתנות בהתאם לרמת הביצועים שלכם במהלך המבחן. המחשב "לומד" את הרמה שלכם תוך כדי המענה, ומציג שאלות ברמת קושי התואמת לתשובות שלכם.

לדוגמה, אם עניתם נכונה על כמה שאלות ברמה בינונית, יוצגו לכם שאלות קשות יותר; אם טעיתם, יוצגו לכם שאלות קלות יותר. מכיוון שהמבחן בפסיפס אדפטיבי, כל נבחן מקבל שאלות שונות מאלו שמקבלים נבחנים אחרים (ולכן גם לא מומלץ לנסות להעתיק). אורך המבחנים משתנה מנבחן לנבחן.

ניתן להיבחן בפסיפס בעברית, ערבית, אנגלית ורוסית, ובהמשך צפוי המכון להציע גם מבחנים בספרדית ובפורטוגזית.

אילו סוגי מבחנים מצפים לי בפסיפס?

מבחנים פסיכוטכניים (כשרים)

המבחנים בודקים יכולת למידה, יכולת מספרית, הבנה כלכלית, גמישות תפיסתית, תפיסה טכנית, תפיסה מרחבית וחלוקת קשב. המבחנים והשאלונים מותאמים למגוון תפקידים שונים.

דוגמאות לשאלות פסיכוטכניות

שאלות כמותיות

חלק זה יבחן את הכישורים המתמטיים שלכם, ויערב את יכולות ההסקה הכמותית שלכם, וכן את היכולת שלכם לזהות דפוסים וחוקיות ולתרגם בעיות מילוליות לתרגילים חשבוניים.

סדרות

השלימו את הסדרה:
מבחן פסיפס לדוגמא
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

זוהי סדרה משולבת. בסדרה מתבצעות פעולות כפל וחיבור לסירוגין.

ההפרשים (החוקיות) יוצרים בעצמם סדרה שעולה כל פעם ב-1.

לכן התשובה היא 155. כמו כן, ניתן לראות שאם מכפילים מספר אי זוגי (13) במספר שמסתיים ב-5 הספרה האחרונה בתוצאה חייבת להיות 5.

אנלוגיות

בשאלה הבאה מופיעות מילים המקיימות ביניהן קשר לוגי מסוים. בכל אפשרות תשובה מופיע צמד מילים נוסף בעל קשר לוגי כלשהו. זהו את צמד המילים המקיים את הקשר הלוגי הדומה ביותר לצמד המילים בשאלה.

רימון : לימון

תשובות אפשריות:

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

אנלוגיה זו היא אנלוגיה כפולה: יש קשר בין המשמעות של שתי המילים וגם יש קשר במבנה הצורני של המילים עצמן.

רימון ולימון הם שני פריטים מאותה קבוצה (פירות), וגם אלו מילים מתחרזות. כל התשובות מתחרזות אך רק התשובה חי"ת : טי"ת מקיימת גם קשר של השתייכות לאותה קבוצה - אותיות הא"ב.

יש לשים לב תמיד לשני ההיבטים של צמד המילים באנלוגיה: המשמעות והצורה. רוב הפעמים הקשר בין המילים יהיה או במשמעות בלבד או בצורה בלבד. לעיתים, כמו בשאלה זו, הקשר יהיה כפול.

שלא תתפספסו במיון הקרוב

מבחן אמינות

המבחן בודק אמינות במגוון תחומים: מוסר עבודה, שימוש בסמים, הרגלי הימורים, נטייה לאלימות ועוד תחומים שעלולים להיות בעייתים או להפריע בשגרת העבודה. מדובר במבחן מתעתע, כיוון שהוא שואל שאלות אישיות בנוגע למידע שלא בהכרח הייתם מעוניינים לחשוף במעמד זה. השאלות חוזרות על עצמן בניסוחים שונים, כדי לבדוק את מידת העקביות של המענה שלכם: עד כמה הוא אמין ועד כמה אתם מנסים "לרצות" את הבוחנים. 

מבחני אישיות

מבחנים אלה מורכבים משאלונים שמטרתם לבחון צדדים שונים באישיות שלכם, כמו אחריות, עצמאות, אסרטיביות, יכולת שכנוע, יציבות, רגישות ויוזמה. כיוון שלכל תפקיד נדרשות תכונות אחרות, כל תהליך מיון יתמקד בדגשים שונים במבחני האישיות, בהתאם לדרישות התפקיד ולדרישות המעסיק. חלק ממבחני האישיות נערכים באופן ממוחשב בעוד שאחרים נערכים בכתב. מבחני האישיות הנפוצים הם מבחן אישיות ממחושב, מבחן העתקת צורות ומבחן השלמות משפטים.  

חברות המשתמשות במבחני פסיפס בתהליך המיון שלהן

כיל - מפעלי ים המלח קופת חולים מאוחדת קופת חולים כללית IBI בית השקעות Ex Libris אקס ליבריס
מגה יינות ביתן כלל ביטוח קבוצת אלקטרה אלקטרה בנייה
סונול קבוצת נגב דניה סיבוס סנו מאקו
פליינג קרגו TEMA פלקס ישראל תעבורה רדימיקס
בנק הפועלים קלסברג קוקה קולה פריגת בגישה שונה
איקאה ישרוטל בנק דיסקונט פנדור אמדוקס
סופרגז H&M רב בריח אחד לאחד שב״ס
סיסטמטיקס עמיתים ביודאטה HR Lesico - תשתיות טבע
בובי בראון מיטרוניקס מנורה WeCheck האוניברסיטה העברית
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.