כל עבודה בהישג ידך
 

מבחנים פסיכוטכניים - תרגול פסיכוטכני

מבחנים פסיכוטכניים הם בדרך כלל החלק הארוך והמתיש ביותר בתהליך של מבחני מיון ומעוררים חששות אצל חלק לא קטן מהנבחנים.
מבחנים אלה נערכים כחלק מתהליך המיון ל: מבחני מיון לעבודה, מבחנים לצו ראשון ודפ"ר, מבחנים למכללות ואוניברסיטאות, מבחן אמיר / אמירם, קבלה לבתי ספר ומחוננים.
מכון נועם מספק הכנה ממוקדת לכל אחד מהתחומים האלה.    "ההכנה במכון היתה מקיפה ואפקטיבית. קיבלתי מהצוות המלצות מעולות וכבר בזמן הבחינות חשתי שיש לי יתרון משמעותי על המועמדים האחרים. קיבלתי ציון הגבוה ב-30% (!) מציון הרף שנקבע למכרז בו אני מתמודד ועברתי לשלב הסופי! אני ממש שמח שהשכלתי להשתמש בשירות של מכון נועם!".
נבחן לתפקיד ניהולי בכיר באדם מילא, אפריל 2017

מה זה מבחן פסיכוטכני?

מבחנים פסיכוטכניים לעיתים נקראים גם מבחני אינטליגנציה, מבחני חשיבה או מבחן אייקיו ומטרתם לנבא את יכולתך העתידית בעבודה מתוך הנחה שככל שאדם משיג ציונים טובים במבחנים אלה, כך יבצע את עבודתו בצורה טובה יותר. מחקרים רבים מראים שתרגול והדרכה משפרים את הביצוע במבחנים פסיכוטכניים ולכן חשוב להתכונן ולהגיע למיצוי היכולת על ידי תרגול מוקדם.
למכון נועם ניסיון רב בהכנה למבחנים אלו, הן באמצעות ערכות לתרגול אונליין, והן באמצעות הדרכות אישיות. התרגול נועד לרענן ידע קודם וכן ללמד את העקרונות והטריקים העומדים מאחורי מבחנים אלה בכדי להביא לשיפור יכולות.

סוגי מבחנים פסיכוטכניים

 • מבחנים כמותיים – מבחנים פסיכוטכניים אלה בודקים את יכולת ההסקה הכמותית שלך. מדובר בספקטרום רחב של מבחנים ממבחני ידע חשבון בסיסי, דרך מבחני אומדנים, ומבחני בעיות מתמטיות ועד מבחנים הבודקים יכולת ניתוח מידע והסקת מסקנות מגרפים וטבלאות מורכבות. למד עוד על הסקה כמותית.
 • מבחנים מילוליים – בקבוצת המבחנים מילוליים קיימים מספר מבחנים פסיכוטכניים הבודקים את יכולתך להבין לפרש ולהסיק מסקנות מחומר מילולי. המבחנים בקבוצה זו כוללים: מבחני הבנת הנקרא, מבחני לוגיקה, מבחני דקדוק ואיות, מבחני קשר בין מילים, מבחני אוצר מילים, השלמת משפטים ועוד.
 • מבחנים צורניים דיאגרמתיים – מבחנים פסיכוטכניים מסוג מבחני צורות אלה בודקים יכולת אבחון, הסקה והשלכה לוגית מסדרות צורניות שונות. מבחנים אלה לא נסמכים על ידע מוקדם כמו שפה או כישורים מתמטיים אלא על יכולת תפיסה מולדת. למד עוד על מבחן צורות פסיכוטכני.
 • מבחנים יעודיים – בחלק ממכוני המיון והארגונים מבוצעים מבחנים פסיכוטכניים ייעודיים (מבחני נישה) הבודקים יכולות ספציפיות לתחומים מסוימים כמו מבחנים מיוחדים למתכנתי מחשבים, אנשי QA, מזכירות וכדומה. מבחנים אלה בדרך כלל מתווספים למבחנים האחרים ולא עומדים לבדם.  "ההכנה הייתה משמעותית ותרמה למעבר המבחן. ברצוני להביע את הערכתי למכון ולמדריכה על הזמינות ועל המענה בכל עת. אין ספק כי אתם מכון משמעותי ורציני. אמליץ בחום לכל חברי!".
הכנה למרכז הערכה, אפריל 2017


הכרות מוקדמת עם המבחנים הפסיכוטכניים

אמנם מבחנים הפסיכוטכניים מהווים אתגר, אך הבשורה הטובה היא שהכרות מוקדמת עם המבחנים, תרגול אינטנסיבי וקבלת משוב מקצועי והדרכה משפרים משמעותית את התוצאות ומגדילים באופן ניכר את הסיכויים להתקבל לעבודה.

עצם ההתנסות המוקדמת במבחנים מורידה את מפלס הלחץ – אחרי קורס הכנה למבחנים פסיכוטכניים במכון נועם או קורס הכנה למבחנים פסיכוטכניים באינטרנט, תדע/י בדיוק למה לצפות, וכיצד להתמודד. מכון נועם מציע שתי סוגי הכנות:

ערכות תרגול אונליין 

 • ערכות תרגול המותאמות לתפקידים ספציפיים ולמכוני המיון השונים.
 • מערכת אינטרנטית ידידותית ונוחה למשתמש.
 • תרגול בכל זמן – זמין 24 שעות 7 ימים בשבוע.
 • תרגול בכל מקום – נגיש לכל דפדפן וניתן לתרגול גם בטאבלט ובסמארטפון!
 • מאות שאלות, עשרות סוגי מבחנים פסיכוטכניים.
 • הסברים מפורטים וטיפים לפתרון עבור כל שאלה.
 • אפשרות לתרגול מבחנים תחת לחץ של זמן - המדמה את לחץ הזמנים במבחן.
 • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלת מספר הפעמים.
 • קבלת דו"חות ציונים חכמים אשר יאפשרו לכם לראות את השיפור לאורך התרגול.ערכות תרגול אונליין והדרכה עם מאבחנת

ההדרכה הפסיכוטכנית מתבצעת "אחד על אחד" עם מאבחנת מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום. ההכנה כוללת מענה על שאלות מסוגים שונים ודרכי התמודדות עימם. במהלך ההדרכה תקבלו כלים יעודיים לכל נושא אשר יפשטו את התרגילים וכך תגיעו לפתרון הנכון במהירות וביעילות. ההדרכה מובילה לחיזוק היכולות, שיפור העמידה בזמנים, הורדת מפלס הלחץ לקראת הבחינה והעלאת סיכויי ההצלחה.


↑ חזרה לראש העמודמערכת המבחנים של מכון נועם תרגול באמצעות מכשירים ניידים
-למדו ע
וד על:

מבחן פסיכוטכני לדוגמאהכנה לראיון
הכנה למרכז הערכההכנה למבחני אישיות
הכנה לדינמיקה קבוצתיתקורות חיים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
ערכות וקורסים לאמיר/םערכות תרגול לבתי ספרערכות הכנה ללימודים אקדמייםערכות תרגול למחונניםערכות תרגול אנגלית
ערכות תרגול לצו ראשון
ערכות תרגול עבודה


מבחני דוגמא בחינם
מבחן פסיכוטכני חינם

ממליצים
"ממליצה מאוד להיעזר באתר ובספר כאחד. מודה לכם על הכל!!! נ.ב. עברתי :)"
נבחנה לתפקיד במשטרה קצונה – פברואר 2017
"ההכנה תאמה את המבחן בפועל"
נבחנה לתפקיד בנציבות לשירות המדינה, אדם מילא – אפריל 2017


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id