כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(15) קראו עוד

מרכז הערכה - מה הלו"ז? 

יום המיון במרכז ההערכה מורכב מ-6 תחנות (כל אחת מהן אורכת כ-10 דקות):

  • 2 תחנות ריאיון אישי - בהן תישאלו על חוויות והתנסויות שונות מעברכם, בדומה לשאלון האישי-ביוגרפי. 
  • 2 תחנות דיון במקרה - כאן יוצגו בפניכם תיאורי-מקרה מעולם הרפואה: עליכם יהיה לדון בהם ולהתמודד עם הדילמות שעולות מתוכן. 
  • 2 תחנות סימולציה - בתחנת אלו יהיו סיטואציות מורכבות (המוצגות ע"י שחקן או שחקנית) שבהן אתם עשויים להיתקל בעבודתכם כרופאים. לאחר כל סימולציה ייערך תחקיר מפורט. 

חשוב לציין, התחנות במרכז ההערכה לא נועדו לבדוק את הידע הרפואי שלכם, אלא לבחון אם יש לכם כישורים אישיים שרלוונטיים לרופאים, כגון יחסים בין-אישיים טובים, רגישות לאחר, מודעות עצמית, יכולת להתמודד עם קשיים וגילוי יוזמה.

יחד עם זאת, הציון שתקבלו במרכז ההערכה הוא קריטי, מכיוון שהוא מרכיב 55% מהציון של מו"ר מרק"ם - ואם לא תקבלו בו ציון מספק, תוכלו להיבחן שוב רק בשנה הבאה. 

במרכז ההערכה תתבקשו למלא את שאלון שאו"ל (שאלון אישיות למיון, בעבר נקרא של"ו) - שאלון אישיות הבוחן את "חמש התכונות הגדולות" (מצפוניות, מוחצנות, נועם הליכות, יציבות רגשית ופתיחות מחשבתית). לשאלון מוקצבות 60 דקות, אבל מרבית המשתתפים מסיימים אותו ב-25-20 דקות. לציון שאלון שאו"ל (של"ו) משקל של 15% בציון מבחני מו"ר מרק"ם.

ההכנה שלנו - שחקו אותה

גם אם יש לכם את כל התכונות והכישורים הרצויים עבור סטודנטים לרפואה, סביר בהחלט שהמעמד המלחיץ של מרכז ההערכה והחשש מפני ההשלכות של יום מסוג זה יקשו עליכם להביא אותם לידי ביטוי. בדיוק בשביל זה יש את ההכנה שלנו, שמשמשת כחזרה גנרלית של ממש לקראת מרכז ההערכה.

במסגרת ההכנה תיפגשו עם מדריך או מדריכה מהצוות שלנו למשך שעה וחצי (בזום או במכון, לבחירתכם), ותְתַרגלו את שלושת סוגי התחנות שתעברו ביום המיון:

  • בתחנת הריאיון האישי תתנסו במענה על מגוון שאלות שאופייניות למרכז ההערכה.
  • בתחנת הדיון במקרה תדונו ותתמודדו עם לפחות שני תיאורי-מקרה, השכיחים במיונים.
  • בתחנת הסימולציה תשתתפו ותתרגלו לפחות שתי סימולציות זוגיות.
  • בשלב שאלון האישיות הממוחשב - תתנסו במענה על שאלות בסגנון שאלון שאו"ל.

לאחר השלמת כל התחנות המשוב המדריך או המדריכה ייתנו לכם משוב שיסייע לכם להבין מהן נקודות החולשה שלכם, איך אפשר לשפר אותן ואילו תכונות כדאי לכם להביא לקדמת הבמה. כך, כשתגיעו למרכז ההערכה עצמו, הכל ייראה לכם פחות זר ומאיים - ותוכלו להביא את עצמכם לידי ביטוי עם הרבה פחות לחץ ועם הרבה יותר יכולות.


ואם כבר מתכוננים - אז עד הסוף

קבוצת וואטסאפ למועמדים לרפואה

קבוצת הוואטסאפ שלנו היא המקום שלכם לשאול את כל השאלות שמעסיקות אתכם בנוגע למיונים לרפואה - מהשאלון האישי-ביוגרפי, דרך מרכז ההערכה ועד שאלון שאו"ל.

את הקבוצה מנהלים מדריכים מצוות המכון, בעלי ניסיון של שנים בהכנת מועמדים ללימודי רפואה. הם יענו על השאלות שלכם, ייתנו דוגמאות מהמיונים וישתפו בטיפים שלא תקבלו בשום מקום אחר 😊

תוכלו להעלות את השאלות לקבוצה לאורך כל השבוע, והתשובות יינתנו באופן מרוכז בימים ראשון ורביעי בשעות 14:30-13:30.

נשמע טוב? סמנו  בתיבת המכירה, ולאחר הרכישה תקבלו לינק להצטרפות לקבוצה.

הכנה לשאלון האישי-ביוגרפי 

השאלון האישי-ביוגרפי הוא מבחן המבוסס על ניסיון החיים שלכם: הוא מורכב מ-15-10 שאלות אישיות ומעמיקות, ומוקצבות לכם שעתיים וחצי להשלים אותו. ההכנה של מכון נועם תאפשר לכם להתנסות במענה על השאלון האישי-ביוגרפי שבנינו, ולקיים מפגש של שעה עם פסיכולוג או פסיכולוגית מהמכון, שייתנו לכם משוב מקיף על תשובותיכם וטיפים לשיפור. 

נשמע טוב? סמנו  בתיבת הרכישה וניצור איתכם קשר לתיאום ההדרכה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.