כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(16) קראו עוד

מה הסיפור של מבחני מו"ר מרק"ם?

לאחר שצלחתם את השלב הקוגניטיבי של מבחני הקבלה, הסכם, הגיע הזמן לשלב האישיותי - מערכת מו"ר ומרק"ם. שלב זה מורכב משני חלקים:

  1. שאלון אישי-ביוגרפי - שאלון של 15-10 שאלות פתוחות העוסקות בחוויות ובאירועים משמעותיים שעברתם. לכל שאלה יש כמה תתי-שאלות, ולכל אחת מהן יש הגבלת שורות. בסך הכול, יוקצבו לכם שעתיים וחצי כדי למלא לא מעט עמודים בתשובות שיוכיחו למעריכים שקורצתם מהחומר של סטודנטים לרפואה. 
  2. מרכז הערכה - במרכז ההערכה תעברו בשש תחנות משלושה סוגים: סימולציות, דיון בדילמות מעולם הרפואה וריאיון אישי. הכול קורה מהר מאוד במרכז ההערכה - לכל תחנה מוקצבות עשר דקות, ובין לבין יהיו לכם בערך שתי דקות להתכונן לתחנה הבאה. חשוב לציין שהפעם לא תהיו מול דף, אלא פנים אל פנים מול המומחים שיעריכו אתכם. בנוסף תוכלו להתנסות בשאלון בסגנון שאלון שאו"ל עם הדרכה אישית איך לגשת לשאלות.

מן הסתם, יותר קשה להתכונן לשלב האישיותי מאשר לשלב הקוגניטיבי - אין כאן חומר לימוד מסודר, יש יותר סיכויים להיות מופתעים ויותר אנשים לשכנע שאתם מתאימים. אבל יש דרך להפוך את זה ליותר פשוט.

איך עובדת ההכנה למבחני מו"ר מרק"ם?

ההכנה שלנו מורכבת משני חלקים, ממש כמו המבחנים עצמם:

  1. הדרכה אישית של שעה למילוי השאלון הביוגרפי - לפני שניפגש, נשלח לכם שאלון ביוגרפי שחיברנו בהתבסס על השאלות האופייניות של מאל"ו (מרכז ארצי לבחינות ולהערכה) בשאלון האישי-ביוגרפי. להדרכה עצמה תגיעו עם התשובות שלכם, ונעבור עליהן אחת-אחת: נבחן אם האירועים שתיארתם מתאימים או שכדאי לחשוב על אירועים אחרים, ונעזור לכם להבין איך תוכלו להביא לידי ביטוי את החוזקות שלכם ובאילו מקומות אתם צריכים להיזהר לא ליפול. 
  2. הדרכה אישית של שעה וחצי למרכז ההערכה - הדרכה זו בעצם תאפשר לכם להתנסות בכל אחת מהתחנות של מרכז ההערכה, להבין למה אתם יכולים לצפות בחלק זה של המבחנים ולבחון איך אתם מתפקדים במסגרת זמנים כזאת אינטנסיבית. בסוף הסימולציות ננתח את הביצועים שלכם וניתן לכם הנחיות וטיפים שיעזרו לכם להציג את עצמכם בצורה הכי טובה, וגם, לא פחות חשוב, להוריד לחץ לקראת רגע האמת. 

אז אם אתם רוצים להיות בטוחים שתגיעו מוכנים למו"ר מרק"ם, במיוחד בהתחשב בעובדה שאפשר לגשת למבחנים רק פעם אחת בשנה, ההכנה שלנו היא בדיוק מה שאתם צריכים. לבחירתכם, ההדרכות יכולות להתקיים במכון או בזום.

תוספת להכנה: קבוצת וואטסאפ למתמיינים לרפואה

איך כדאי לבנות את התשובה בשאלון האישי-ביוגרפי? האם יש מקום לדבר על העמדה האישית שלי בתחנה של דילמות מעולם הרפואה? מה אני עושה בשאלון שאו"ל אם אף אפשרות לא מתאימה לי?

מבחני המיון לרפואה מעלים הרבה שאלות. קבוצת הוואטסאפ שלנו היא המקום לשאול אותן - ועל הדרך גם לקבל טיפים ותשובות לשאלות שאפילו לא חשבתם עליהן!

את הקבוצה מנהלים מדריכים מצוות המכון, בעלי ניסיון רב שנים בהכנת מועמדים ללימודי רפואה. הם ישמחו לשתף אתכם בניסיון שלהם ולענות על כל שאלה שקשורה לשאלון האישי-ביוגרפי, לתחנות מרכז ההערכה ולשאלון שאו"ל. הקבוצה תהיה פתוחה לשאלות ולשיח בין המשתתפים לאורך כל השבוע, והמענה על השאלות ייעשה באופן מרוכז בימים ראשון ורביעי בשעות 14:30-13:30.

נשמע טוב? סמנו ✓ בתיבת המכירה, ולאחר הרכישה תקבלו לינק להצטרפות לקבוצה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.