כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני מיון לעבודה

מבחני מיון לעבודה הם מבחנים ארוכים ומורכבים. אורכם 8 שעות והם כוללים מעל 20 מבחנים. מי שעבר מבחן מיון, זוכר את תחושת המועקה.

  "אני ממליץ לכל חבר קולגה או מחפש עבודה לגשת למכון נועם. בעבר זכיתי בעבודה בזכותם ועד היום מרגיש שגריר כבוד שלהם, מצויינים!!"

נבחן שעבר הכנה למבחני מיון במכון נועם, מרץ 2017  

 

ההכנה למבחני מיון במכון נועם כוללת:

 • דינמיקה קבוצתית – תרגול שאורך בין 2-3 שעות. התרגול מתבצע בקבוצה של 6-10 נבחנים. כל נבחן יקבל משוב אישי על האופן בו השתלב בעבודת צוות.

 • ראיון עבודה – ההכנה אורכת כשעה וחצי. במהלכה, הנבחן יתרגל ראיון מלא, ויקבל הדרכה אישית איך להציג את עצמו בצורה מקצועית כדי להתקבל לעבודה.

 • מבחני אישיות – האם אתה יודע איך עונים על שאלונים? האם את יודעת מה בודקים מבחני TAT? בהכנה למבחני אישיות, תלמד איך לצייר עץ, איך להשלים משפטים, ואיך לתאר תמונות.
   
 • מבחנים פסיכוטכניים – ככל שמתרגלים יותר, מכירים יותר את המבחנים ומצליחים יותר. ההכנה כוללת גישה חופשית למאגר של מאות שאלות בנושאים שיופיעו במבחן, והדרכה אישית עם הצוות הפסיכוטכני והמקצועי שלנו.

 • הכנה למבחן דואר – תרגול מבחן דואר לתפקידים ניהוליים וניהוליים בכירים.

ההכנה תורמת להקטנת תחושת הלחץ, ומחזקת את המיקוד והביטחון של הנבחן.
ערכות תרגול לעבודה   |   מבחנים פסיכוטכניים לדוגמא
להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
 
 נבחנים רבים מרגישים בשעת המבחן כעס ותסכול שנובעים בין השאר מהתחושה שחודרים לפרטיותם וחושפים את חולשותיהם. הרבה נבחנים בוחרים בהתנהגות מזלזלת וצינית במהלך המבחנים, בגלל הלחץ שמבחני המיון מעוררים בהם ודבר זה עלול להכשילם. הרבה נבחנים חושבים שמבחני מיון אינם הכלי הנכון להעריך את יכולתם האמיתית, וכי אינם אמינים. לדעתם, משתמשים במבחנים רק לצורך "כיסוי תחת" של המנהלים בארגון, מכיוון שאלה לא מסוגלים להחליט בעצמם מי המועמד המתאים.
 
הניסיון שנצבר ב'מכון נועם' מראה שחשיבה זו אינה נכונה. מבחני מיון אמנם מלחיצים ומרגיזים, אך הוכחו כבעלי כושר חיזוי טוב. ברוב המקרים חוות הדעת מתאימה מאוד ליכולתו האמיתית של הנבחן. במהלך השנים צברו מכוני מיון ניסיון רב באיבחון מקצועי, דבר המאפשר להם לדייק בניתוח תוצאות מבחני המיון.

מבחני מיון לעבודה כוללים בדרך כלל מבחני חשיבה או מבחנים פסיכוטכניים, מבחני התנהגות או מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית וראיון אישי. כל אחד מחלקים אלה יכול להיות שלב מסנן. להלן פרוט של כל אחד מחלקים אלה.

מבחנים פסיכוטכניים

מבחנים פסיכוטכטניים או כפי שקוראים להם גם מבחני חשיבה הם חלק משמעותי של מבחני מיון. מבחנים פסיכוטכניים דומים למבחנים הפסיכומטריים. המטרה – להשיג ציון גבוה יחסית למועמדים האחרים. תרגול מבחנים פסיכוטכניים במכון נועם מיועד לרענן ידע קודם וכן ללמד את העקרונות והטריקים העומדים מאחורי מבחנים בכדי להביא לשיפור יכולות. ככל שמתרגלים יותר סיכויי ההצלחה עולים. מבחני חשיבה (מבחני אינטליגנציה) נמשכים כ-3 שעות לערך וכוללים מבחנים כמותיים, מבחנים דיאגרמטיים (צורניים), מבחנים מילוליים ומבחנים ייעודיים.
← למדו עוד על מבחנים פסיכוטכניים

מבחני אישיות

מבחני אישיות או מבחני התנהגות הם החלק המבלבל והמטעה של מבחני מיון. רוב הנבחנים אינם מודעים למטרה האמיתית של מבחני אישיות ולעיתים מתקשים להתמודד עמם בהצלחה. מכון נועם מציע לך הכנה מקיפה ומקצועית שתאפשר לך להכיר את כללי המשחק ולהגיע למבחני אישיות רגוע וממוקד.
← למדו עוד על מבחני אישיות

ראיון עבודה

ראיון עבודה הינו כלי מרכזי בתהליך מבחני מיון ולכן מלווה תכופות בתחושת לחץ וחרדה. מרואיין לחוץ עלול להציג עצמו באופן לקוי. הכנה מקצועית במכון נועם מאפשרת תרגול אמיתי של ראיון עבודה, קבלת משוב והדרכה המתבססים על שנים של ידע וניסיון. התוצאה – הופעה מקצועית, ממוקדת, עניינית ובטוחה. המשמעות: סיכויים גדולים יותר לקבל את העבודה.
← למדו עוד על ראיון עבודה

דינמיקה קבוצתית

דינמיקה קבוצתית במרכז הערכה הינה חלק ממבחני מיון. זהו מבחן התנהגותי בו מרכזים בחדר אחד מספר מועמדים. המועמדים נדרשים להתמודד עם משימות קבוצתיות וזוגיות המציגות בפניהם מצבים מורכבים. במהלך המשימות צופים בקבוצה מנחה עד מספר מנחים הבוחנים את התנהגותם של המשתתפים. דינמיקה קבוצתית הינה כלי מרכזי בהערכת כישורים חברתיים ויכולת עבודה בצוות בתהליך מבחני מיון. מכון נועם מציע הכנה מקיפה למצב מלחיץ זה שתשפר את יכולת ההתמודדות וההצלחה שלך בתהליך זה.
← למדו עוד על דינמיקה קבוצתית

>> בחזרה לראש העמוד

סיכום:

אחד מהעקרונות החשובים במבחני מיון הוא התייחסות רצינית למבחן ולבוחנים. מערכת המבחנים שונה ממכון למכון, אך היא כוללת תמיד שני חלקים:
 • מבחני התנהגות פסיכולוגיים הכוללים: מרכז הערכה שיכלול דינמיקה קבוצתית וראיון וכן מבחני אישיות או כפי שהם נקראים מבחני התנהגות.
 • מבחנים פסיכוטכניים: או כפי שמכנים אותם מבחני חשיבה והם כוללים מבחני צורות, לוגיקה, סדרות חשבוניות, ידע כללי, הבנת הוראות, הסקה מתרשים, כושר טכני ועוד.

ישראל היא אחת המדינות בעולם בה נהוגה שיטת מיון קשה זו. בישראל מבחני המיון נערכים במכוני מיון: פילת, אדם מילא, קינן שפי, או בארגונים כגון משטרת ישראל, צה"ל, נציבות המדינה, חברת החשמל ועוד. מדינות נוספות שבהן נהוג לבצע מבחני מיון הן אנגליה, שם המבחנים נערכים באמצעות חברת SHL, אוסטרליה, ניו-זילנד, הולנד וכן בארצות דוברות ספרדית.


להלן רשימה חלקית של מוסדות אליהם עושה מכון נועם הכנה למבחני מיון לעבודה:

 • הכנה לבנקים כגון: בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק המזרחי, בנק לאומי. במרבית המקרים ההכנה תכלול את 4 החלקים הנהוגים במבחני מיון לעבודה (מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אישיות, ראיון ודינמיקה קבוצתית).
 • גופים נוספים: m-systems, MSD, טבע, HP, מנורה, אסם, תה ויסוצקי, יוניליבר, רכבת ישראל, צים, התעשייה האווירית, דניה סיבוס, אל-על ומשרד הבטחון, ארנסט אנד יאנג קוסט פורר.
 • מבחנים לקבלה ללימודים לתלמידי כיתות ה'-ו' וכן ז'-יא': במרבים המקרים יתקיימו רק מבחנים פסיכוטכניים ולעיתים ראיונות אישיים.
 • מבחני קבלה לקיבוץ, מבחני קבלה למושב, מבחני קבלה ליישוב: מספר מכונים כמו אדם מילא עורכים מבחני קבלה מטעם ועדות קבלה וועדות קליטה של יישובים, קיבוצים ומושבים. במבחנים אלה נבחנים לרוב שני בני הזוג המגישים מועמדות. המבחנים בודקים זיקה לקהילתיות ותכונות אישיות, ולרוב אינם כוללים מבחנים פסיכוטכניים.

מערכת המבחנים של מכון נועם תרגול באמצעות מכשירים ניידים
-

>> בחזרה לראש העמודלמדו עוד על:


מבחנים פסיכוטכניים ראיון עבודה
מרכז הערכה מבחן דואר נכנס
מבחני אישיות קורות חיים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה אישית ומלאה
פילת – הכנה אונליין
חנות מכוני מיון וארגוניםAKT – הכנה אונלייןאדם מילא – הכנה אונלייןגישה שונה - הכנה אונלייןקינן שפי – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם
אדם מילא פסיכוטכני חינםמבחן פסיכוטכני חינםקינן שפי פסיכוטכני חינםפילת פסיכוטכני לדוגמא חינם

ממליצים

הדינמיקה הקבוצתית הייתה כמעט אחד לאחר ביום המיונים. במכון נועם מפעיל הקבוצה ידע לנווט אותנו להמון אפשרויות כיסוי. זה תרם לי מאוד. יישמתי את ההמלצות של המדריך ושיפרתי את התנהלותי ביום המיונים" 
נבחן לתפקיד בבנק, אדם מילא, אוקטובר 2017
מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id