המבחנים הפסיכוטכניים הם בדרך כלל החלק הארוך והמתיש ביותר במבחני המיון ורבים מן הנבחנים חוששים מפניהם. 

מבחנים אלה נערכים כחלק מתהליך המיון למבחני מיון לעבודה, מבחנים לצו ראשון ודפ"ר, מבחנים למכללות ואוניברסיטאות, מבחן אמי"ר / אמיר"ם, קבלה לבתי ספר ומחוננים.

מכון נועם מספק הכנה ממוקדת לכל אחד מהתחומים האלה.  

מהו מבחן פסיכוטכני?

מבחנים פסיכוטכניים לעבודה - או בשמותיהם האחרים מבחני אינטליגנציה, מבחני חשיבה או מבחן איי-קיו - נועדו לנבא את מידת ההתאמה לעבודה. ההנחה היא שככל שהמועמד השיג ציונים טובים יותר במבחנים אלה, כך יבצע את עבודתו בצורה טובה יותר. מחקרים רבים מלמדים שתרגול והדרכה משפרים את הביצוע במבחני התאמה אלו, ולכן חשוב להתכונן ולהגיע למיצוי מלא של היכולת במבחנים.

למכון נועם יש ניסיון רב בהכנה למבחנים אלו, הן באמצעות ערכות לתרגול אונליין והן באמצעות הדרכות אישיות. התרגול נועד לרענן ידע קודם, לחשוף את העקרונות העומדים מאחורי השאלות ולספק טיפים וכלים, אשר מאפשרים מענה מהיר. 


"ההכנה במכון הייתה מקיפה ואפקטיבית. קיבלתי מהצוות המלצות מעולות וכבר בזמן הבחינות חשתי שיש לי יתרון משמעותי על המועמדים האחרים. קיבלתי ציון הגבוה ב-30% (!) מציון הרף שנקבע למכרז שבו אני מתמודד ועברתי לשלב הסופי! אני ממש שמח שהשכלתי להשתמש בשירות של מכון נועם!"

 

נבחן לתפקיד ניהולי בכיר באדם מילא, אפריל 2017


סוגי מבחנים פסיכוטכניים

 • מבחנים כמותיים – בוחנים את יכולת ההסקה הכמותית. מדובר בספקטרום רחב של מבחנים החל ממבחני ידע בחשבון בסיסי, דרך מבחני אומדנים ומבחני בעיות מתמטיות וכלה במבחנים הבודקים יכולת ניתוח מידע והסקת מסקנות מגרפים ומטבלאות מורכבות. למדו עוד על הסקה כמותית.
 • מבחנים מילוליים – בקבוצה זו כמה מבחנים פסיכוטכניים הבוחנים את היכולת להבין חומר מילולי, לפרשו ולהסיק ממנו מסקנות. המבחנים בקבוצה זו כוללים: מבחני הבנת הנקרא, מבחני לוגיקה, מבחני דקדוק ואיות, מבחני קשר בין מילים, מבחני אוצר מילים, השלמת משפטים ועוד.
 • מבחנים צורניים דיאגרמתיים – מבחנים הבודקים יכולת אבחון, הסקה והשלכה לוגית מסדרות צורניות שונות. מבחנים אלה אינם נסמכים על ידע מוקדם, כגון שפה או כישורים מתמטיים, אלא על יכולת תפיסה מולדת. למדו עוד על מבחן צורות פסיכוטכני.
 • מבחנים ייעודיים – בחלק ממכוני המיון והארגונים מבוצעים מבחנים פסיכוטכניים ייעודיים (מבחני נישה), הבודקים יכולות ספציפיות המקושרות לתחומים מסוימים, כגון תכנות, QA ומזכירות. מבחנים אלה בדרך כלל מתווספים למבחנים האחרים ואינם עומדים בפני עצמם. 

← התנסו במבחן פסיכוטכני לדוגמא


"ההכנה הייתה משמעותית ותרמה להצלחה במבחן. ברצוני להביע את הערכתי למכון ולמדריכה על הזמינות ועל המענה בכל עת. אין ספק כי אתם מכון משמעותי ורציני. אמליץ בחום לכל חברי!"

 

הכנה למרכז הערכה, מאי 2021


היכרות מוקדמת עם המבחנים הפסיכוטכניים

אמנם המבחנים הפסיכוטכניים מהווים אתגר, אך הבשורה הטובה היא שהיכרות מוקדמת עימם, תרגול אינטנסיבי וקבלת משוב מקצועי והדרכה משפרים במידה ניכרת את התוצאות ומגדילים באופן מובהק את הסיכויים להתקבל לעבודה.

ההתנסות המוקדמת במבחנים מפחיתה את הלחץ – לאחר שתשלימו את ההכנה למבחנים הפסיכוטכניים, תדעו בדיוק למה לצפות וכיצד להתמודד עם השאלות. מכון נועם מציע שני סוגי הכנות:

ערכות תרגול אונליין 

  • ערכות תרגול המותאמות לתפקידים ספציפיים ולמכוני המיון השונים.
  • מערכת אינטרנטית ידידותית ונוחה למשתמש.
  • תרגול בכל זמן 24/7 ובכל מקום - גם בטאבלט ובסמארטפון.
  • מאות שאלות, עשרות סוגי מבחנים פסיכוטכניים.
  • הסברים מפורטים וטיפים לפתרון לכל שאלה ושאלה.
  • אפשרות לתרגול מבחנים בלחץ זמן, באופן המדמה את המבחן האמיתי. 
  • קבלת דו"חות ציונים חכמים אשר יאפשרו לכם לראות את השיפור לאורך התרגול.

ערכות תרגול אונליין והדרכה עם מאבחנת

ההדרכה לקראת הבחינה הפסיכוטכנית היא הדרכה אישית, ומלווה אותה מאבחנת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום. ההכנה כוללת התמודדות עם סוגים שונים של שאלות ובמהלכה ניתנים כלים אשר מאפשרים להגיע לפתרון הנכון במהירות וביעילות. קיצור פרק הזמן הדרוש למענה על כל שאלה ושאלה לצד השיפור ביכולות תורמים להפחתת הלחץ ומשפרים את סיכויי ההצלחה בבחינה. 


למדו עוד על מערכת ההדרכה שלנו:

תרגול באמצעות מכשירים ניידים

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.